Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Баштанський район

Різдвяні колядки
Традиції і звичаї Різдва в Україні значно відрізняються від європейських, чи тих, які ми бачимо в американських фільмах. Давні колядки, вертеп і навіть дівоче ворожіння – це те, що робить унікальними традиції українського Різдва.
12 січня 2018р. відбулося завершення новорічно-різдвяних святок в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Баштанського району.  
Гарно вбрані учасники факультету хорового співу університету третього віку заспівали чудові різдвяні величально-вітальні пісні, а фахівець із соціальної роботи розповіла всім запрошеним про Різдво та українські звичаї.
Різдво для більшості сімей розпочинається з Богослужіння. Зазвичай вранці 7 січня родини йдуть до церкви. А після цього сідають за святковий стіл. Поки господиня накриває на стіл, чоловік обходить будинок та посипає його сіллю, яку перед тим освятили в церкві, – для захисту від злих сил. З цією ж метою на 4 кутках стола розкладають зубки часника. Також під скатертину прийнято класти трохи сіна та копійок. Це роблять для того, щоб наступний рік приніс багатство. І мається на увазі не так матеріальне збагачення, а більше хороший врожай чи щось подібне.
На відміну від Святвечора, під час різдвяного обіду вже не обмежуються пісною їжею. Зазвичай на столі у цей день шинка, ковбаса, яйця, холодець та багато іншого. Ще одна традиція Різдва – залишати по ложці кожної страви для духів померлих родичів. В давнину українці вірили, що у великі свята померлі родичі приходять святкувати разом. Зараз це вірування, мабуть, зникло, однак і сьогодні у багатьох сім’ях притримуються цієї традиції.
Унікальною українською традицією є колядники. Усі три дні святкування супроводжуються співами колядок. Колядують під час застіль, коли йдуть один до одного в гості. Також діти ходять колядувати до сусідів і родичів, а за свою пісню отримують гроші або солодощі. У деяких регіонах готуються до колядування заздалегідь та виготовляють колядницькі обладунки: восьмикутну зірку, маску Кози тощо. З цими речами і ходять колядувати. Це ще одна унікальна українська різдвяна традиція. Класичний сюжет вертепу – це історія про народження Ісуса Христа. Неодмінний атрибут вертепу – різдвяна зірка. Її вважають символом радості, саме вона несе новину про народження Ісуса. Зірку виготовляють із дерева, а потім обклеюють кольоровим папером, тканинами та додають китиці. Саме такі колядки і атрибути коляди почули і побачили учасники сьогоднішніх святок.  
Директор територіального центру подякувала за запальні колядки та теплі побажання учасникам гурту і, як належить добрій господині, одарила колядників солодкими подарунками.

 
м. Первомайськ

На Первомайщині відкрили відремонтоване приміщення територіального центру соціального обслуговування
11 січня у Первомайську відбулося урочисте відкриття відремонтованого приміщення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). В приміщенні відремонтовані кабінети, замінені вхідні та міжкімнатні двері, вікна, встановлене індивідуальне опалення, оновлений водопровід та санвузол, приміщення частково обладнане сучасними меблями, обладнано пандусом, тощо. Всі роботи виконані за рахунок міського бюджету на суму 453,3 тис. грн.
На базі Центру працюють такі структурні підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома; відділення денного перебування, відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги, пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Первомайськ забезпечує наданням соціальних послуг одиноким та одиноко проживаючим особам безоплатно та на платній основі.
Основним завданням територіального центру є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг. Працівниками територіального центру м. Первомайська щорічно проводиться робота по обстеженню матеріально-побутових умов проживання громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 
Департамент

У Миколаєві відкрився тимчасовий пункт обігріву
У зв’язку з пониженням температури повітря у Миколаєві відкрито  тимчасовий пункт обігріву за адресою: пр.Миру, 2-А (у приміщенні бомбосховища біля будинку побуту «Ювілейний») для громадян без визначеного місця проживання.
Пункт відкритий з 17 години вечора до 9 години ранку.
При підвищенні денної температури до плюсових показників пункт обігріву тимчасово закривається для проведення профілактичних заходів.
У разі необхідності просимо дзвонити до центру реінтеграції бездомних громадян за телефоном 56-06-92.

 
Доманівський район

Зимові свята – це час, коли лунає сміх, пісні та різні побажання, це час коли, гарний настрій дарується всім. На Україні різдвяні та новорічні свята ніколи не обходяться без колядників й щедрувальників.
Стало доброю традицією слухачами «Університету третього віку» дарувати добре, щире слово та гарну пісню організаціям та мешканцям селища.
11 січня 2018 року слухачі університету заспівали різдвяну пісню, защедрували та подарували радісний настрій для працівників терцентру та управління соціального захисту населення.
Добрими словами, найкращими побажаннями, запальною музикою слухачі університету створювали гарний настрій, атмосферу доброзичливості, і в нагороду чули щиру подяку та запрошення на наступний рік.

 
Вознесенський район

Безоплатна правова допомога для населення.
З метою формування правої освіченості громадян району, створення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, 11 січня 2018 року начальник управління соціального захисту населення Вознесенської райдержадміністрації уклала Угоду про утворення дистанційного доступу до безоплатної правової допомоги між управлінням соціального захисту населення Вознесенської райдержадміністрації та Вознесенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Відповідно до Угоди дистанційним пунктом доступу до безоплатної правової допомоги на базі управління соціального захисту населення, за визначеним графіком (1 раз на місяць), можуть скористатися особи, які мають потребу в безоплатній правовій допомозі, але в силу різних причин (проживання або перебування у віддалених населених пунктах, відсутність вільного часу тощо) не мають можливості її отримати.
Звернувшись безпосередньо до управління соціального захисту кожен, хто потребує безоплатної правової допомоги, може отримати:
- безоплатну консультацію з роз’яснення правових питань;
- допомогу в складенні заяв, скарг та інших документів не процесуального характеру;
- допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.  
В процесі укладання договору був узгоджений графік роботи дистанційного пункту, який буде розповсюджений  на доступних  інтернет - ресурсах та пресі.

 
Єланецький район

10 січня 2018 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в cмт. Єланець, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 1068