Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Департамент

Спільний рейд
Співробітники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, заручившись підтримкою представників поліції та соціальної служби, провели рейди в житловому секторі Центрального району м. Миколаєва. Під час бесід фахівці наголошували на важливості приведення в належний протипожежний стан оселі. Говорили про утримування опалювальних приладів справними, систематичне прочищення димарів,  димоходів та інше. Співробітники ДСНС довели до відома господарів житлових будинків та членів родин інформацію про основні причини пожеж та їх статистику.
Більшість пожеж взимку виникає саме через людську недбалість та нехтування правилами пожежної безпеки в домівках. Користування несправними та саморобними електроприладами, обігрів оселі печами, які мають тріщини та наявні дефекти, паління у ліжку в нетверезому стані – найбільш поширені причини такої ситуації. Слід не забувати, що залишені без нагляду дорослих малолітні діти - це завжди неоправданий ризик, який може призвести до трагедії.
В кожній оселі учасники рейду вказали на наявні недоліки та порадили,  як в найкоротший термін їх усунути. Як нагадування, в кожній родині були  залишені профілактичні листівки.

 
Братський район

Ювілейний день народження
15 грудня 2017 року  в районній бібліотеці відбулися заходи по відзначенню  75- річчя з дня народження чудової жінки селища Братське  Олександри Василівни Попкової, керівника жіночого клубу «Надвечірря», в яких прийняли участь голова  Братської районної ради, заступник голови райдержадміністрації, начальник управління соціального захисту населення, директор територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), голова районної організації інвалідів.
Попкова О.В. народилася 15 грудня 1942 року в селищі Братське, виросла  на втіху батькам  кмітливою, допитливою, старанною,  працьовитою. На тяжкі  часи  припало її дитинство: війна, голод.  В  1959 році  закінчила місцеву школу  і з материнським благословенням  пішла у велике і нелегке життя. В 1960 році доля звела її з   Анатолієм Михайловичем, з яким ось уже 54 роки разом в любові та злагоді. Олександра Василівна працювала на різних посадах: і вчителем, і статистом  сектору обліку, інструктором організаційного відділу, а з 1991 року на посаді завідувача відділом соціального забезпечення райдержадміністрації, з 1994 року на посаді заступника начальника управління соціального захисту населення з пенсійних питань. Дбала Олександра Василівна про людей, адже щодня з різних питань  їх зверталося чимало. Попкова О.В. перебуває на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування, є активним членом Університету третього віку.

 
Єланецький район

15 грудня 2017 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в c. Ольгополь, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.

 
Департамент

Перемогла дружба
Слухачі «Університету третього віку» відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради беруть активну участь в інтелектуальних вікторинах. Любителі кросвордів, загадок знайшлися і у відділенні денного перебування Інгульського району, які прийшли до нас у гості, з метою зіграти в інтелектуальну вікторину. Показ попередньої гри на міському телебаченні, залучив і нових прихильників інтелектуальних забав.
Інтелектуальна вікторина на цей раз була присвячена новорічним святам. Керівник клубу інтелектуальних ігор МКУ ім.П.Орлика підготувала низку питань різної складності. Переможцями стали члени команди Заводського району. Але, враховуючи побажання присутніх, керівник клубу провела з підопічними міського територіального центру ще одну інтелектуальну вікторину загальноосвітнього напрямку. Переможці другої вікторини – представники Інгульського району. Тож, за результатами двох вікторин виявилось два переможця. Всі задоволені. Перемогла дружба.
Колектив працівників та підопічних міського територіального центру висловлює подяку керівнику клубу за інтелектуальні розваги та гарний настрій.

Школа практичного права
З нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини у відділенні денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проведена «Школа практичного права». На заході були присутні головний спеціаліст відділу систематизації законодавчо-правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно правових актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та член громадської організації «Ти ж юрист».
Головний спеціаліст ознайомила присутніх з роботою головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та проведенням у Миколаєві Всеукраїнської акції «Я маю право». Крім того, враховуючи запитання присутніх, надала контактні телефони керівників відділів головного управління, які нададуть відповіді на існуючи запитання.
Громадська організація «Правозахисне об’єднання «Ти ж юрист» проводить тематичні зустрічі в рамках освітнього проекту «Школа  практичного права». Його основна мета - надання громадянам інформацію про те, де вони можуть отримати необхідну правову допомогу та «інструменти» для самозахисту прав та свобод громадян. Член громадської організації провів презентацію «Посібника для захисту Ваших прав», який склали члени громадської організації і призначений для повсякденного використання. У посібнику є контактні адреси, телефони необхідних установ та зразки процесуальних документів, що можуть надати змогу самостійно захищати порушені права.

Інформація про чергове засідання районної тимчасово діючої комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат  в адміністрації Заводського району.
15 грудня 2017 під головуванням заступника голови адміністрації Заводського району, голови комісії відбулося чергове засідання районної тимчасово діючої комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в адміністрації Заводського району.
Відкрила засідання районної тимчасової комісії заступник голови адміністрації Заводського району, яка проінформував присутніх про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках Заводського району.
На засіданні районної тимчасової комісії були розглянуті питання існуючої заборгованості із заробітної плати та загальнообов’язкових платежів на: ТОВ «Завод «Кристал», МПП «Вітамін», АТВТ «Фірма «Аура».
Основними причинами існування заборгованості із заробітної плати залишаються:
- відсутність замовлень і, як наслідок – обсягів робіт,
- недотримання чинного законодавства в частині першочерговості виплати заробітної плати;
- несвоєчасна  та не повному обсязі сплата податків.
Керівникам підприємств надані рекомендації щодо першочергової виплати заробітної плати (ст. 15  ЗУ «Про оплату праці»).
Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годину) норму праці (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VІIІ - у 2017 році установлена мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 грн.).   
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1600 грн.).
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.
Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.
У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.
Результатом роботи засідання стало прийняття протокольних доручень.

 
м. Очаків

«Університет третього віку»
15 грудня 2017 року в приміщенні військово-історичного музею ім. О.В.Суворова,   відбулася зустріч для слухачів університету.
Науковий співробітник музею провела тематичну бесіду: «Він поставив на ноги цілі полки (до 273-ої річниці з дня народження лікаря – епідеміолога, засновника першого військового шпиталю на Миколаївщині Д.С. Самойловича)».
Студенти із задоволенням слухали розповідь викладача – волонтера про те, що історична пам’ять людства назавжди зберегла трагічні відомості про страшні епідемії чуми, холери та інших тяжких інфекційних хвороб, що забрали життя та порушили долі мільйонів чоловіків, жінок та дітей. І якщо подібне лихо залишилося у далекому минулому, сталося це, зокрема, завдяки величезному внеску, який зробили для його подолання засновники та визначні діячі епідеміологічної науки. Почесне місце серед них належить визнаному в усьому світі відомому українському лікареві та вченому Данилові Самойловичу. Одним із свідчень широкого міжнародного визнання заслуг та досягнень Д. Самойловича є висловлення про нього відомого французького лікаря П. Кабаніса, який характеризував Д. Самойловича як «видатного благодійника людства».
Данила Самойлович був головним лікарем Півдня Росії (Крим, Херсон, Катеринослав), активно проводив протиепідемічну роботу. З 1801 по 1805 рік обіймав посаду інспектора Чорноморського лікарського управління (м.Миколаїв), керував великим військовим госпіталем. В останні роки життя багато думав про шляхи викорінення чуми, вважаючи її проблемою глобального масштабу. Він навіть звернувся до імператора Олександра I з пропозицією скликати міжнародний конгрес по чумі, запросивши на нього вчених європейських країн. Однак цей план так і залишився нереалізованим. 20 лютого 1805 року Д.Самойлович помер в Миколаєві, де і був похований. Вдячні нащадки на вулиці, яка носить ім'я Данила Самойловича, відкрили пам'ятник.
У ХVІІІ столітті тільки в Україні було зареєстровано 15 епідемій чуми. Данила Самойлович брав участь в ліквідації дев'яти. Більше 20 років воював він з грізною хворобою і перемагав її. Завдяки самовідданій праці українського вченого, наука зробила великий крок до перемоги над «чорною смертю». Перемогли чуму остаточно тільки в 30- і роки ХХ-го століття в СРСР. У 1784 році, борючись з «моровою виразкою» в Херсоні, заснував перше в Російській імперії наукове медичне товариство - «медичне зібрання». Він автор 4-томного наукового праці про чуму. Його вчення про чуму, створене в ХVІІІ столітті, може з повним правом розглядатися як загальне вчення про епідемії. Дійсний статський радник, нагороджений орденом св.равноапостольного князя Володимира ІV ступеня. Почесний член Російської медичної колегії, Данила Самойлович врятував не тільки тисячі людських життів, а й великі матеріальні цінності для держави. Він вірив у те, що «збудуться надії наші, і побачимо ми все, що морова пошесть смертоносна, заразоносная чума так само в народі буде безпечною, як і сама віспа, тим більше віспа прищеплена». Передбачення великого вченого збулися.
У Херсоні, який він врятував від чуми, теж не забули про мужнього лікаря. Про це нагадує портрет Д.Самойлович в Херсонському краєзнавчому музеї, а також меморіальна дошка в художньому музеї, де золотими літерами викарбовано імена тих, хто прославився своїми подвигами. Серед них і Данила Самойлович. Його ім'я носить сквер на Миколаївському шосе біля Головного управління санітарно-епідеміологічної служби в Херсонській області, але, на жаль, до сих пір там не встановлена ??табличка. Хочеться вірити в те, що колись в Херсоні, який Самойлович врятував від чуми, з'явиться пам'ятник цьому великому українцю.
Для студентів, отримана інформація була цікавою та корисною.

 
Врадіївський район

Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня 2017 року відбулись заходи, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в яких прийняли участь заступник голови райдержадміністрації, заступник начальника управління соціального захисту населення, голова селищної ради, головний спеціаліст з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Було проведено: мітинг та покладання квітів біля пам’ятника жертвам Чорнобильської  катастрофи та воїнам – афганцям для вшанування пам’яті загиблих та померлих учасників   ліквідації  наслідків  аварії   на  ЧАЕС  і постраждалих  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи,
Крім, того з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з метою вшанування постраждалих громадян буде виділено  до кінця 2017 року за  рахунок районного бюджету матеріальну допомогу у розмірі по 500,00 грн. на 21 особу, постраждалим  внаслідок Чорнобильської катастрофи та 3 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Загальна сума матеріальної допомоги складає 1200,00 грн.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 1070