Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
м. Вознесенськ

До Дня визволення міста Вознесенська
З нагоди 74 - річниці визволення м. Вознесенська  від фашистських загарбників у відділенні денного перебування Комунальної установи «Територіального Центру соціального обслуговування м. Вознесенська» 23 березня 2018 року відбувся святковий захід. Учасниками заходу були керівники установи, ветерани війни та праці, інваліди, представники міської громадської організації ветеранів, студенти Університету третього віку, учасники хору «Надія», пенсіонери міста. Організували і провели цей захід студенти Університету третього віку, закохані в музику, творчість і життя.
Особливі слова вдячності були звернені до ветеранів,  яким нинішні й майбутні покоління зобов’язані життям, а наша Вітчизна – своїм існуванням.  Скільки б часу не минуло, безсмертним завжди буде подвиг переможців, які відстояли незалежність своєї Вітчизни, свого міста і принесли свободу її народу. Ні біль кривавих втрат, ні радість великих перемог не забулися за цей час, адже пам’ять про подвиги наших батьків, дідів, братів і сестер та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності – вони вічні. Подвиг переможців у тій страшній війні з гідністю продовжують бійці, які сьогодні відстоюють незалежність та територіальну цілісність держави на її східних рубежах.
Усі присутні низько схилили голови та вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.                                   
Виступи студентів Університету Третього Віку принесли багато хвилюючих моментів. Дуже вдало і доречно звучали на зібранні фронтові та патріотичні пісні у виконанні хору ветеранів «Надія» під керівництвом Тітова О.В. та групи студентів «Універ». Дуети, тріо, ансамбль, хор дарували  пісні своєї юності, танці, вірші, присвячені рідному місту, близьким людям. Звучали для сивочолих ветеранів  пісні: «Катюша», «Журавлі», «Альоша», які заворожили весь зал.  Із сльозами на очах дивились присутні всю програму, згадуючи своїх загиблих земляків та родичів.
Подвиг воїнів - визволителів непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв наше рідне місто, виявив нездоланну мужність та незламність духу. Наш священний обов’язок-берегти пам'ять про тих, хто визволяв наше місто.

 
Вітовський район

Протягом 2017 року у Вітовському районі сталося 5 нещасних випадки виробничого характеру, на таких підприємства як ТОВ «Сандора» - 2 нещасних випадки, ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані», ТОВ ВЗП «Еліка», КП Мішково, що дало нам «змогу» опинитися на 16 місці рейтингових показників з охорони праці серед інших районів області.
2018 рік розпочато 2 нещасними випадками виробничого характеру у ТОВ «Сервісний Центр Металург» та ТОВ «Миколаївській глиноземний завод» (с. Галицинове, Вітовського р-ну)» - саме з такої сумної статистики розпочала 22 березня засідання районного Координаційного комітету з питань безпечної життєдіяльності населення Вітовського району, заступник голови координаційного комітету, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
Учасники засідання заступник начальника управління - начальник відділу праці та роботи з персоналом та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб обговорили причини даних випадків виробничого травматизму і прийшли до висновку, що причинами нещасних випадків є недотримання працівниками правил виробничої безпеки, і перевага людського фактору недбалості перед особистою відповідальності за дотримання вимог законодавства з охорони праці.
Не залишилось без уваги присутніх і питання стану охорони праці, протипожежної безпеки при виконанні сезонних польових робіт на с/г підприємствах району, адже польовий сезон 2018 вже розпочато. І необхідно застосувати всіх превентивних мір щодо зведення до мінімуму виробничих травм, т.ч. хімічних отруєнь.
Безпека жителів району, які проживають у багатоквартирних будинках, а саме стан підвальних приміщень та горищ житлових приміщень їх протипожежна готовність до спекотного літнього періоду – стояло наступним питанням.
Заступник голови Координаційного комітету наголосила на необхідності постійного контролю з боку відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, сільських, селищних рад, керівників ЖКП стану захаращеності підвальних та горищних приміщень багатоповерхових будинків, своєчасної обробки деревинних елементів горищного покриття (крокви, лати) обробити засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності відповідно до ст. 55 КЦЗ, п. 2, п. 2.5. ППБУ.
За результатами проведеного засідання надані відповідні доручення.  

ДОПОМОГА У СКРУТНОМУ ПОЛОЖЕННІ
На ім’я голови Вітовської райдержадміністрації за І половину березня надійшло 18 звернень від жителів району про надання матеріальної допомоги в межах реалізації положень районної комплексної програми соціального захисту населення «Турбота», що стало підставою для скликання чергового засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з виплатою матеріальної допомоги особам, які перебувають в складних життєвих обставинах, військовослужбовцям, які знаходяться в зоні проведення АТО на Сході України, демобілізованим учасникам АТО на Сході України.
У засіданні комісії взяли участь заступник голови комісії, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина Кулик, депутати Вітовської районної ради Вікторія Кокоша, Олег Кравець, Дмитро Моторний, запрошені представники фінансового управління райдержадміністрації, системи охорони здоров’я, центру у справах сім’ї, дітей та молоді.
Члени Комісії об’єктивно, по кожному окремому випадку та з урахуванням матеріального стану, життєвих обставин та лікарських епікрізов розглянули надійшовши звернення.
По 17 зверненнях, а це звернення учасника АТО, одного члена сім’ї загиблого, 8 осіб з інвалідністю та інших соціально незахищених верств населення прийняті позитивні рішення. Розмір допомоги сягає від 500,0 грн. до 2000,0 грн.. Загальна сума виплачених з районного бюджету коштів за результатами роботи чергової комісії складає 19,0 тис. грн..
Нажаль, по одній заяві члени колегіального органу мусили відмовити, тому що заявниця не зареєстрована на території Вітовського району, що позбавляє її права на отримання матеріальної допомоги. Їй рекомендовано звернутись до відповідної комісії за місцем реєстрації.

 
Єланецький район

22 березня 2018 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в смт. Єланець, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.
22 березня 2018 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в с. Кам’янка, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.

 
Департамент

День щастя
«Що таке щастя?» – одне з вічних філософських питань.
Багато людей замислюються про це, але однозначної відповіді немає. І щоб допомогти розібратися в цьому риторичному питанні працівники відділення денного перебування Інгульського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради у Міжнародний день щастя провели цікавий захід для підопічних відділення.
В  ході святкового заходу було розглянуто основні ілюзії і омани про щастя, цікаві історії щасливих подій, рекомендації стосовно набуття щасливих моментів, прочитано багато віршів та афоризмів. Присутні ознайомилися з деякими психологічними техніками, щодо насичення щастям. Кожний мав змогу поділитися своїм рецептом щастя та надати рекомендації іншим. Захід пройшов у веселій та дружній атмосфері, де кожний зміг отримати свій «шматочок» щастя і можливо, знайти відповідь на це риторичне питання: чим є щастя в його житті і з яких аспектів воно складається.
Завершити захід вирішили за чаюванням з піснями про щастя.

 
Очаківський район

Через їжу – до досконалості
22 березня 2018р.в селі Чорноморка в рамках культурно-просвітнього факультету відбулося чергове заняття «Університету третього віку», на яке запросили підопічних відділення денного перебування. Соціальний працівник територіального центру ознайомила слухачів з інформацією щодо вживання корисної їжі.
В древній Індії люди вірили, що ясність розуму та твердість духу безпосередньо пов’язана з тим, що і як людина їсть. Легка, не м’ясна їжа, така, як овочі і фрукти, завжди цінилась йогами, які відчували, що потік особистої сили та енергії сповільнюється після вживання м’яса.
«Саттвік», або чиста дієта, - це дієта, заснована на живій їжі, тобто такій, яка  створена в результаті природної взаємодії сонця, повітря, ґрунту та води. Ця дієта робить ставку на фрукти, овочі і злаки, які повинні складати 70%  від раціона.
Вчені дослідили, що в м’ясі тварин високий вміст токсинів та не вистачає багатьох важливих вітамінів  і мінералів. Що також важливо, м’ясо набагато важче перетравлюється і дуже  виснажує енергетичні резерви  організму в процесі засвоєння. Овочі  і молочні продукти являються прекрасним джерелом протеїну набагато більш високої  якості, ніж той, який присутній в м’ясних продуктах. Фрукти та овочі являються прекрасним джерелом будівельного протеїну. Після прослуханого почалося жваве обговорення .
Слухачі навели приклади, що багато  з них  дотримуються посту та розуміють користь від легкої їжі та чистих думок.

 
м. Очаків

«Музичне мистецтво підкоряється працьовитим» в музичній вітальні музею ім.О.В.Суворова відбувся концерт учнів музичної школи спільно з виставкою робіт учнів художньої школи, який відвідали студенти Університету третього віку.
Юні музиканти відкрили для глядачів казковий світ музичних барв рідної землі, адже програма концерту складалася виключно з музики вітчизняних композиторів.
Так само, як крізь сніг пробиваються найперші тендітні квіти, так і в цьому весняному концерті взяли участь найкращі учні музичної школи, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Минають віки, змінюються суспільні устрої, на зміну одним поколінням приходять інші. У кожного часу свої смаки, свої уподобання. А народна пісня залишається. Через усі тривоги й поневіряння вона проносить свій первісний чар, свою нев’янучу молодість. Тож, концертна подорож музичною Україною розпочалась саме з народної пісні. Народна пісня «Ой, на заріночку» об’єднала дзвінкі дитячі голоси в милозвучний ансамбль.
Звісно, весняний концерт не оминув тему головної людини в житті кожного – тему матері. Так,  Галина Бутурлина виконала «Пісню про маму» з репертуару Наталії Май. Акордеоністи виступили з «Маминим вальсом». Концертна програма була дуже цікавою та насиченою музичними виступами.
У слухачів Університету залишилися приємні враження.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 1104