Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Вознесенський район

Людина-легенда. У Щербанях вшанували пам'ять Миколи Рябошапки
27 квітня 2018 року для жителів Щербані особливий день. Минув 31 рік, проте спогади про Героя Соціалістичної Праці Миколу Миколайовича Рябошапку не вгасають. Важко уявити історію нашого району без цієї легендарної людини.
Микола Рябошапка народився не на Вознесенщині, але саме тут він здобув славу Заслуженого працівника сільського господарства України. Чимало було добрих діл у Героя Соцпраці: передові технології та новаторські методи, рекордні врожаї та надої, газифікація села, побудував людям розкішний Будинок культури, чудовий спортивний комплекс та багато іншого.
Тож згадати і поділитися спогадами про видатну людину завітали перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації, голова районної ради, депутат Миколаївської обласної ради,  колишній голова обласної ради 3 та 4 скликань, онука М. М. Рябошапки Оксана Олександрівна, керівник НТЦ «Лан», голова Бузької громади, голова Дорошівської громади, голова Щербанівської сільської ради, голова районної громадської організації ветеранів України, керівники сільськогосподарських підприємств, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, громада району.
Розпочався захід покладання корзини та гірлянди до бюсту М. М. Рябошапки.
Привітати присутніх та гостей з визначною датою звернулася перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації. «Це була визначна людина, багато добрих справ зробив Микола Миколайович, перш за все, для Щербанів і щербанівців. Він є прикладом для всіх наступних поколінь. Тож бажаю всім добра, миру та процвітання рідного краю», - наголосила перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації. Голова районної ради, зауважив, що Микола Миколайович Рябошапка був і залишається авторитетом і для сільгоспвиробників, і для влади. Він любив молодь, культуру, спорт, робив все, щоб молоді на щербанівській землі було комфортно. Наголосив, що Микола Рябошапка залишив після себе гідних учеників, послідовників. Також поздоровив з наступаючими травневими святами.
Колишній голова обласної ради 3 та 4 скликань нагадав, якою великодушною був людиною заслужений працівник сільського господарства, поділився своїми враженнями від першої зустрічі з ним та вміння господарювати.
«Людина з великої букви, яку знали не тільки в Миколаївській області, а й далеко за її межами. Мені довелося з ним познайомитись в шкільному віці. Всі його здобутки жителі області пам’ятають до сих пір. Світла пам'ять цієї людині, а присутнім бажаю здоров’я, благополуччя, добра», - зазначив депутат Миколаївської обласної ради.  Він виконав відповідальну місію та вручив Почесну грамоту Миколаївської обласної ради керівнику НТЦ «Лан» за особистий вклад в розвиток сільського господарства Вознесенського району та Миколаївської області.
Також до вітань приєднались голови Бузької та Дорошівської громад.
Традиційно на цьому заході відбулося щорічне нагородження Перехідним кубком та премією ім. Героя Соціалістичної праці М. М. Рябошапки запровадженими в районі.
Тож в цьому році перше місце та право на отримання Перехідного Кубку імені Героя Соціалістичної праці Миколи Миколайовича Рябошапки  отримала керівник приватного  сільськогосподарського підприємства «Новогригорівське», яку нагороджено також  Почесною грамотою.
За друге місце в щорічному конкурсі нагороджено керівника  Державного підприємства «Дослідне господарство «Зорі над Бугом» науково-виробничого центу «СОЯ» Національної академії аграрних наук.  Третє місце посів керівник товариства з обмеженою відповідальністю
науково-технологічного центру «Лан».
Лауреатами у наступних номінаціях стали:
-  в номінації «Кращий працівник сільського господарства» — Мукомел Віктор Анатолійович  – тракторист товариства з обмеженою відповідальністю  науково-технологічного центру «Лан»;
-  в  номінації «Кращий працівник у галузі «Освіта» — Топилін  Вадим Миколайовича  – вчитель історії Бузької загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів  Вознесенського району Миколаївської області;
- в  номінації «Кращий працівник у галузі «Охорона здоров’я» — Манюта Світлана Михайлівна – медична сестра загальної практики-сімейної медицини  Щербанівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини;
- в номінації «Кращий працівник у галузі «Культура» — Вербівська  Лариса Вікторівна  – директор Дорошівського сільського Будинку культури;
- в номінації «Кращий підприємець» — Кожухаренко Оксана Віталіївна –  приватний підприємець с.Щербані;
- в номінації «Кращий працівник у сфері соціального захисту» —  Кадацька Галина Миколаївна –  соціальний робітник відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вознесенського району;
- в номінації «Кращий представник спортивної сфери» — Кульчицький Микола Васильович   – вчитель фізичної культури Дорошівської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів Вознесенського району Миколаївської області, тренер, суддя районних і обласних спортивних змагань.
Також виступив кращий учень Героя Соцпраці – керівник ТОВ «НТЦ «Лан» Володимир Кирилович Треножкін, котрим було заохочено й майбуття знаменитих Щербанів. Він вручив від сільгосппідприємства премії найбільш успішним учням місцевої загальноосвітньої школи.
На урочистостях лунали слова заслуженого працівника сільського господарства Миколи Миколайовича Рябошапки. Хвилиною мовчання присутні вшанували його пам’ять.
Музичний супровід організували учасники художньої самодіяльності районного методичного центру відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації.
На завершення заходу присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника  Миколи Миколайовича Рябошапки.

 
Новий Буг

Виїхала мультидисциплінарна команда
27 квітня 2018 року в м. Новий Буг було здійснено виїзд мультидисциплінарної команди КЗ «Територіальний центр» у складі завідувача відділення денного перебування, завідувача відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, соціального працівника відділення денного перебування, лікаря, та психолога апарату.
4 особам було надано медичні послуги: вимірювання тиску, медичні консультування, психологічні послуги  з корекції психо-емоційного стану, інформаційно-довідкові послуги, 1 особі – проведено короткотермінове кризове консультування, 1 особі було надано продовольчий набір.

 
м.Южноукраїнськ

Вшанували пам'ять трагедії
Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять та нестерпний біль. Життя поділилось на до і після. В ці дні ми вшановуємо тих хто загинув від цієї страшної трагедії та всіх тих хто брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
На знак пам’яті про загиблих 27 квітня 2018 року у відділенні оздоровчо-реабілітаційних послуг комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська» були висаджені кущі молодої калини, яка символізує вічне життя.
В українців калина стала символом пролитої крові, символом мужності людей, що віддали своє життя за Україну.

У гостях в майстрині
У відділенні оздоровчо-реабілітаційних послуг комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська» люди стають однією великою родиною, адже вони багато часу проводять разом, із задоволенням діляться своїми захопленнями.
27 квітня 2018 року відпочиваючі відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг комунального закладу «Територіальний центр мали можливість відвідати оселю, де мешкає майстриня Скрипник Галина Михайлівна, яка зараз перебуває на відпочинку у відділенні.
Галина Михайлівна  близько 10 років тому почала збирати старовинні речі, захоплюється вишивкою.  
Гості залишилися приємно вражені від побаченого.

Засідання круглого столу до Всесвітнього дня охорони праці
27 квітня 2018 року в залі засідань департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради відбулося засідання круглого столу по підведенню підсумків проведення заходів до Всесвітнього дня охорони праці. В роботі засідання прийняли участь перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, заступник директора департаменту - начальник відділу праці департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в місті Южноукраїнську, провідні спеціалісти з питань охорони праці підприємств та установ міста Южноукраїнська, голова Миколаївського обласного комітету профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості, заступник начальника відділу нагляду АПК та СКС управління Держпраці в Миколаївській області.
Під час заходу підведено підсумки роботи департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в                           м. Южноукраїнську Миколаївської області з нагоди Дня охорони праці в Україні, обговорено нагальні та проблемні питання охорони праці.
За результатами конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який відбувся 24 квітня 2018, нагороджено переможців конкурсу.
Перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради привітала діточок та вручила грамоти і цінні подарунки.

Пройшло заняття університету
27 квітня 2018 року начальник Южноукраїнського бюро правової допомоги Зоткіна Ганна у комунальному закладі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Южноукраїнська» в рамках Університету ІІІ віку, провела лекцію на тему: «Відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів».
Місце для проведення заняття люб’язно надала Южноукраїнська міська бібліотека для дорослих, за що ми дуже вдячні.
Також слухачі університету відвідали книжкову виставку біля Южноукраїнської загальноосвітньої школи №3.

 
Очаківський район

Чорнобиль – трава полинова
27 квітня 2018 року на чергове засідання «Університету третього віку», організоване територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Очаківського району, в актовому залі Дмитрівської сільської ради Куцурубської ОТГ зібралися слухачі курсу.
Соціальний працівник тер центру та бібліотекар присвятили заняття пам’яті Чорнобильської трагедії. Розповіли про аварію та її причини.
Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров'я людей важко й  досі - тільки від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей. Прип'ять і навколишні села ще кілька століть будуть небезпечними для проживання.
Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.
Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події та імена мужніх добровольців. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять героїв.

 
Арбузинський район

Екскурсія до міста Крипівницького
27 квітня 2018 група «Здоров’я» відділення денного перебування територіального центру відвідали місто Кропивницький.
Свою подорож розпочали з  відвідування меморіального музею М. Л. Кропивницького, у будинку, в якому майже 20 років життя провів Марко Лукич Кропивницький.  Працівник музею    розповіла   про сім'ю драматурга й актора, про його дитинство і навчання в гімназії та університеті, про його довгий і важкий шлях у мистецтві, як засновника першого професійного українського театру (Театр корифеїв).
Неможливо не відвідати побувавши у місті Благовіщенський кафедральний собор, а поряд – пам’ятник Ангелу-охоронцю. Це другий собор в Україні, обладнаний автоматичною системою дзвонів. Відвідування храму  надихало   спокоєм та затишком.  
На території Дендропарку милувалися ботанічним раєм. В парку квітнуть різні види тюльпанів їх тут налічується  біля 100 тисяч. Алеї з гіацинтів та мускарів, цибулини яких привезені безпосередньо з Голандії. Дизайн неймовірних квіткових композицій, що дивують своєю оригінальністю, не залишили нас байдужими.

 
Департамент

Через бібліотеку до здоров’я
Серед підопічних відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради багато книголюбів, які користуються послугами бібліотеки.
Бібліотека – філіал №3 ЦБС для дорослих - соціальні партнери міського територіального центру. Працівники бібліотеки беруть активну участь у заходах в рамках «Університету третього віку».
Для слухачів, з нагоди відзначення Всесвітнього дня книги та авторського права (23 квітня), проведена інформаційна акція «Через бібліотеку до здоров’я». Підопічних ознайомили з книгами бібліотеки, які містять знання про народну медицину, поради стосовно здорового способу життя. Завідувач бібліотеки  Пасіченко Тетяна Миколаївна – принесла цікаву літературу, ознайомила з корисною інформацією, яка знаходиться у книгах  та запросила присутніх скористуватися послугами бібліотеки, де можна взяти книги, газети, журнали на теми , які цікавлять їх.

Монетизація пільг та субсидій  триває…
Департамент  праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради інформує, що в Україні з 01 січня 2018 року запроваджено розрахунки за надані пільги та житлові субсидії між бюджетом та підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг у грошовій формі, тобто ліквідовано механізм клірингових взаєморозрахунків. При цьому незмінним залишився механізм призначення одержувачеві житлової субсидії та отримання її.
Так, з лютого по квітень 2018 року департаментом вже перераховано підприємствам - надавачам житлово-комунальних послуг 388,9 млн. грн.. – це заборгованість, яка виникла на початок року та нарахування пільг та субсидій за 1 квартал 2018 року.
Більш ефективний підхід – виділяти гроші власне пільговику  і тим, хто отримують субсидії, а вже він їх може витрачати на проїзд, для підвищення енергоефективності житла, для оплати комунальних послуг в межах тієї суми, яку буде визначено державою. Для цього і потрібна монетизація. Власне, «монетизація» значить процес перетворення зобов’язань держави на кошти для пільговика в законний платіжний засіб.
В цьому році урядом планується розпочати монетизацію пільг, в першу чергу пільг на проїзд, а з 2019 року – субсидій.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 1123