Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Березанський район

У відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Березанського району, 2 травня 2018 року, на чергове заняття   зібрались студенти Університету III віку.
Цього навчального дня студенти  поглибили свої  знання з деяких юридичних питань, по темі «Інформація у нашому житті; інформаційна безпека та захист інформації». Заняття з правової освіти провів провідний спеціаліст Березанського бюро безоплатної правової допомоги.
Навчальний день продовжився лекцією працівника бібліотеки  яка ознайомила присутніх з темою: «Чорнобиль: «біль українського народу». На долю нашого народу випало безліч трагічних подій, спогади про які гострим болем пронизують серце. Однією з них стала трагедія на Чорнобильській АЕС, коли 26 квітня 1987 року квітуче Полісся накрила хмара радіаційного вибуху. Відтоді Чорнобиль став чорною плямою на нашій блакитній планеті. Сучасне покоління не має права забувати трагічні сторінки історії. «Студентам» лекційного експресу було запропоновано огляд художніх творів та короткий історичний екскурс в минуле трагічних подій на ЧАЕС з її наслідками та подвигом героїв-ліквідаторів, які, ризикуючи собою, першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи.

 
Департамент

Відбулося засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат
26 квітня 2018 року під головуванням заступника голови комісії-директора департаменту праці та соціального захисту населення, відбулося  засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
На початку засідання заступника голови комісії-директора департаменту праці та соціального захисту населення доповів про заборгованість із заробітної плати по м.Миколаєву, яка за станом на 01.04.2018, на 14  підприємствах, складала 76736,4 тис. грн., що на 99,6 тис.грн., або на 0,1% менше, порівняно з сумою боргу на 01.03.2018 (76836,0 тис. грн.).       
Зокрема, на 4 підприємствах державної форми власності, за станом на 01.04.2018, загальна сума заборгованості із заробітної плати склала 69597,1 тис. грн., що становить 90,7% від загальної суми боргу по місту (76736,4 тис. грн.), та спостерігається зменшення в даній групі підприємств на 711,4 тис. грн., або на 1,0%, порівняно з сумою боргу на 01.03.2018р. (70308,5  тис. грн.). Часткове погашення пройшло на підприємствах: ДП «Миколаївський суднобудівний завод»  сума боргу зменшилася на 1440,2 тис. грн.(-2,2%), ДП «Дослідний завод інституту імпульсних процесів і технологій» НАН України – 3,4 тис. грн. (-0,6%), та наростили суму боргу: Державне Південне виробничо-технічне підприємство на 695,3 тис. грн. (+61,3%) та на ДП УРТІ – 36,9 тис. грн.(+1,8%).
На 9 підприємствах приватної та колективної форм власності, за станом на 01.04.2018, загальна сума боргу із заробітної плати склала 6965,6 тис. грн., або 9,1 % від загальної суми по місту (76736,4 тис. грн.).
Порівняно з 01.03.2018 заборгованість цієї групи збільшилася на 438,1 тис. грн., або на 6,7%.
На 1 підприємстві комунальної форми власності (КП «Обрій» ДКП) за станом на 01.04.2018 заборгованість складає 173,7 тис. грн.
Протягом квітня п. р. на 7-ми підприємствах-боржниках із 14-ти відбулися позитивні зміни, а саме, за станом на 24.04.2018 (за оперативними даними) сума боргу залишилась на 7 підприємствах,  та склала 75283,7 тис. грн., тобто спостерігається зменшення  на 1452,7 тис. грн., або на 1,9 % порівняно з боргом на 01.04.2018 (76736,4 тис. грн.).
Зменшення загальної суми боргу шляхом погашення існуючої заборгованості  у повному обсязі спостерігається на шести підприємствах, а саме ДП «Миколаївський облавтодор» та 4-х його філіях на загальну суму 965,1 тис. грн. (ДП «Миколаївський облавтодор» - 233,8 тис. грн., філія «Тернівська ДЕД» - 191,2 тис. грн., філія «Варварівська ДЕД» - 258,2 тис. грн., філія «Миколаївська ДЕД» - 222,4 тис. грн., Жовтневий райавтодор – 59,5 тис. грн.), ТОВ «Соляні» - 270,4 тис.грн., КП  «Обрій – ДКП» – 173,7 тис. грн.  та часткового на Державному Південно виробничо-технічному підприємстві на 43,5 тис. грн. (-2,4%).       
Моніторинг стану виплати поточної та погашення заборгованої заробітної плати на підприємствах міста триває.
Була заслухана інформація щодо причин виникнення заборгованості та перспективи її погашення на: ДП «Миколаївський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (чотири міські філії: Тернівська ДЕД, Варварівська ДЕД, Миколаївська ДЕД, Жовтневий райавтодор).
Основною причиною заборгованості є недофінансування робіт з експлуатаційного утримання доріг, недостатність обігових коштів, штрафи та пені по податках, значна кредиторська заборгованість. Протягом останніх років адміністрація підприємства робить все можливе для погашення заборгованості із заробітної плати.
Також заслухали інформацію по ТОВ «Соляні» та комунальному підприємству «Обрій-ДКП». Основними причинами виникнення заборгованості із виплати заробітної плати залишаються несвоєчасні розрахунки населення за надані підприємством послуги.
В обговоренні питання взяли участь всі члени комісії.
Засідання закінчилось рядом протокольних рішень.

 
м.Южноукраїнськ

Студенти відвідали музей
2 травня 2018 року, студенти Університету третього віку комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Южноукраїнська» відвідали Южноукраїнський міський історичний музей. Під час екскурсії студенти факультету «літературного та художньо-прикладного мистецтва» ознайомилися з подіями тяжкої і тривалої боротьби України за національне визволення, утворення власної держави. Дізналися багато цікавого та пізнавального про наш край, культурну спадщину та сьогодення.

 
Департамент

Фітнес  - тренінг  «Будьмо здорові!»
Спорт і фітнес для людей похилого віку багатьом здається чимось з області фантастики. Але підопічні відділення денного перебування Інгульського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради своїм прикладом підтверджують, що на пенсії життя тільки починається, а спорт і фітнес можуть зіграти в ньому значну роль.
Так, кожної середи підопічні відділення відвідують  фітнес-тренінг  у бібліотеці філії №12. Тренінг проводить активна жителька нашого міста, спортсменка за покликанням та підопічна відділення денного перебування Інгулського району – Каталєвська Лариса Володимирівна. Дані тренінги проходять в рамках реалізації проекту згуртування громади м.Миколаєва «Миколаїв – ми коло!» за підтримки Міжнародної організації з міграції та Європейського Союзу. У Лариси Володимирівни не буває однакових занять. Кожне заняття  - це вміло підібраний певний комплекс правильних технік дихання, вправ для розминки, силових вправ та на завершення –  комплекс релаксаційних вправ для послаблення напруження м’язів. Кожне заняття проходить в теплій і дружній атмосфері та завжди закінчується на позитивній ноті.
Тому, шановні друзі! Зрозумійте, що ніколи не пізно розпочати проявляти активність, правильно харчуватися і взагалі змінювати свій стиль життя. Пам’ятайте, що чим раніше ви почнете змінюватися, тим краще будете себе почувати. І тим довше ви будете жити! Відповіді стосовно запису на заняття можна отримати за тел. 21-90-59.

Працює міська програма «Соціальний захист»
Виїзне засідання координаційної ради з реалізації міської програми «Соціальний захист» на 2017-2019 роки та міської програми соціальної підтримки учасників АТО і членів їх родин проведено в міському притулку для громадян похилого віку та інвалідів.
Серед учасників заходу - перший заступник мера, депутат міської ради, голова адміністрації Центрального району. Незмінний керівник притулку провів для гостей екскурсію своїм невеликим, та надзвичайно затишним господарством, розповів про поточну роботу та про плани з благоустрою місця, де одинокі і бездоглядні миколаївці на схилі літ знаходять свою другу домівку.
Починаючи обговорення актуальних питань соціального захисту міста Миколаєва, перший заступник міського голови насамперед подякував Володимиру Яковичу за сумлінну роботу.
-   Дякую Вам за те, що ставитесь до цього місця як до рідного дому, - сказав перший віце-мер.
До речі, сьогоднішній день для проведення координаційної ради обрано не випадково. За словами першого заступника мера, саме 26 квітня ми згадуємо про трагічні події у Чорнобилі 32-річної давнини і привертаємо увагу до людей, яким необхідна турбота та піклування.
-     Для виконавчих органів та депутатського корпусу міської ради питання соціального захисту мають особливу вагу. Якщо у учасників координаційної ради є прохання чи пропозиції стосовно покращення роботи у цьому напрямку, прошу їх акумулювати та надати керівництву міста, - зауважив перший заступник міського голови.
В.о. директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради підкреслив, що міська програма «Соціальний захист» є надзвичайно важливою. На виконання завдань державних, регіональних та міської програми соціального захисту департаменту спрямовано 1 млрд 350 млн грн.
-    Координаційна рада має на меті комплексно розглянути вказану проблематику.  На порядку денному також питання охорони здоров’я, зокрема, лікування учасників АТО, членів сімей загиблих, реабілітації дітей-інвалідів. В цьому плані місту є чим пишатися, маю на увазі установи, які надають послуги з реабілітації дітлахів з особливими потребами. Найближчим часом у Корабельному районі відкриється відділення з реабілітації дітей-інвалідів, мешканці району вже не будуть долати великі відстані, аби отримати допомогу. Планується виділення додаткових коштів на будівництво дитячих майданчиків у центрах реабілітації, - повідомив В.о. директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради. В.о.директора департаменту висловив вдячність депутатському корпусу міської ради за затверджене доповнення до міської програми «Соціальний захист» щодо реабілітації дітей-інвалідів з батьками.
На засіданні координаційної ради прийняті відповідні рекомендації для подальшої роботи.

 
Арбузинський район

28 квітня 2018 року  для працівників територіального центру було організовано екскурсію до міста Кропивницький та Дендропарку, аби помилуватися «українською Голландією». Досвідчений гід Класова Олена Адольфівна провела для нас екскурсію під час якої ми ознайомилися  цікавими фактами та легендами про місто. Відвідали пам’ятник  міста 19ст.  А. Пашутіну, вали крепості Святої Єлизавети, кавалерійське юнкерське училище, музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького, який в народі називають театром Корифеї, пам’ятник Ангелу – хранителю України, Благовіщенський собор.                  
Казковим куточком міста є тюльпановий рай – Дендропарк, це і була наша кінцева зупинка, сюди приїжджають, щоб насолодитися неймовірною красою сортових голландських тюльпанів і поринути у захоплюючу подорож у світ розваг. Також на території є зоомістечко, де представлене неймовірне різноманіття  фауни: фазани, павичі, страуси та багато інших видів тварин.

 
Вітовський район

27 квітня на позаплановій сесії Вітовської районної ради сьомого скликання, в рамках Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про зайнятість населення» затверджено «Програму зайнятості населення Вітовського району на період до 2020 року».
Презентувавши Програму, начальник управління соціального захисту населення Вітовської райдержадміністрації Ірина Вікторівна Кулик, звернула увагу присутніх, що Програми зайнятості, розширить перспективи реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів, адже дія програми спрямована на розв’язання питань працевлаштування працездатного населення в працездатному віці. Особлива увага приділятиметься випускникам ЗОШ, ПТНЗ, ВНЗ, внутрішньо переміщеним особам із зони АТО, демобілізованим учасникам АТО, соціально незахищеним верствам населення та осіб з інвалідністю працездатного віку.

ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ
В рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці в Україні, яке відмічається щорічно 28 квітня, первинною профспілковою організацією управління соціального захисту населення Вітовської райдержадміністрації організовано та 27 квітня проведено конкурс дитячих малюнків працівників управління на тему: «Охорона праці очима дітей».
Голова профспілкової організації зазначила, що «у 2018 році Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».
Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня і має на меті викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці серед підростаючого покоління».
До участі в оцінюванні дитячих робіт був запрошений і начальник Вітовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській обл., який в свою чергу відмітив змістовність малюнків і «доросле бачення проблем безпеки життєдіяльності».
За результатами конкурсу всі маленькі учасники отримали солодкі подарунки та подяку від адміністрації та профспілкового комітету управління за активну громадську позицію.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 1123