Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
м. Очаків

«Університет третього віку»
27  березня 2018 року  в  актовій залі Територіального центру   відбулося  заняття слухачів  університету на тему: «Очаківщина в період Великого   Князівства Литовського. Фортеця Дашів.».
В той час як Україна, оточена звідусіль ворогами, слабшала і втрачала свою державну єдність, на північному заході виростала сильна держава литовська.    
Знайомство з історією цієї країни розпочалося з огляду карти, на якій викладач-волонтер показала присутнім місця проживання прадавніх племен, таких як пруси, литовці, жмудини, курони, летголи, ятвяги. Але вони не мали на той час між собою державного зв’язку. Це був мирний хліборобський і мисливський народ, та він зазнавав утисків з боку німців. На початку ХІІІст. три гирлі Вісли і Неману поселяється німецький лицарський орден тевтонів. Щороку лицарі робили набіги на литовські землі і  страшенно їх пустошили. Грізна небезпека примусила литовців об’єднатися. Вже в половині ХІІІст. появляється у них князь Мендовг, який встиг об’єднати в одну державу майже всі литовські землі. Після його смерті, з поміж литовських князів визначився Гедемін. Він продовжив об’єднання литовських земель в одну державу, заснував столицю Вільно, здержував натиск тевтонських лицарів і звернув увагу на південь – на українські землі, та на Білорусь. Гедемін без особливих труднощів та перешкод поширив свій вплив на ці землі.
Розглядаючи карту «Зростання Великого Князівства Литовського до 1482р.» студенти мали змогу прослідкувати за тим, як впродовж 14ст. Литва легко і швидко приєднала до себе всі білоруські і значну більшість українських земель. Вільно зробилося неначе новим українським центром. Після татарського панування, після вічних усобиць українських князів, населення України почувало себе немов спокійніше під сильною рукою литовських князів, які перейняли на себе обов’язок обороняти українські землі від татар, поляків, угрів та інших ворогів. Цей процес збирання українських земель Литвою досяг найвищого свого розвитку за князювання Гедемінового сина Ольгерда, який приєднав землі аж до чорноморських степів. Тут були збудовані ряд прикордонних фортець. На місці сучасного Очакова існувало литовське укріплення Дашів.
Далі викладач – волонтер розповіла студентам про роки правління литовського князя Вітовта, Грюнвальдську битву, та святкування 600-річчя цієї перемоги в Литві в 2010 році. Показала присутнім слайди про перебування делегації литовців в Очакові восени 2010 року, тут у нашому місті, завершився організований литовською стороною 40-денний кінний перехід з Литви до України, який передбачав відвідування найважливіших місць та об’єктів, пов’язаних з історією Великого Князівства Литовського.
Крім того студенти переглянули два фрагменти документального кінофільму «Русь» і «Велике Князівство Литовське».    
Студенти були вдячні за отримання цікавої та корисної інформації.

 
Очаківський район

День поезії
26 березня 2018р. в приміщенні Дмитрівської сільської бібліотеки слухачі  «Університету ІІІ віку» зібралися  на захід, присвячений Дню поезії, який провели соціальний працівник територіального центру та бібліотекар. Спочатку бібліотекар розповіла про поета – земляка Лиманюка Валентина Івановича, який з 1984року по 1993рік працював директором Дмитрівської школи та написав понад 300 віршів, філософський трактат «Дім, в якому ми живемо», автобіографічний твір
«Мої шляхи» і в 1992році видав збірку  віршів «Уроки діда сороки». Лиманюк В.І. був різносторонньою людиною: крім поезії захоплювався музикою (грав на гітарі та баяні), встиг попрацювати  художнім керівником Дмитрівського клубу  та був обраний головою ради ветеранів села.
2011 року Лиманюка В.І. не стало, але залишилась його творча спадщина, яка прийшлася до душі односельчанам. Вчителька музики Мосейчук Т.Г. написала музику на вірші поета «Моє  село» та « Цвіти Україно», які виконала для присутніх.
Далі соціальний працівник ознайомила всіх з творчістю Асадова Е.А. та прочитала його  найкращі вірші про кохання. Долучились до читання віршів і небайдужі слухачі. Закінчилось засідання радісним відчуттям весни, тепла та  позитиву.

 
м. Очаків

«Університет третього віку»
26 березня 2018 року  в  актовій залі Територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків, згідно плану роботи факультету «Краєзнавство», відбулося заняття для слухачів університету.
Лектор – екскурсовод мариністичного музею ім. Р.Г.Судковського провів тематичну бесіду: «Карл Брюллов – яскравий представник класицизму в російському живопису першої половини ХІХ ст.».
Студенти із задоволенням слухали розповідь викладача - волонтера про життя та творчість відомого художника Карла Брюллова.
Всі картини Брюллова – це чарівна мандрівка по сторінкам життя великого майстра. В кожному полотні чудовим колоритом відображене його світосприйняття. Навіть сповнюючи роботи на замовлення, художник намагався внести новаторські лінії у свій твір. Він ніколи не зупинявся на традиційних формах, тому прегарні роботи Карла Брюллова завжди відкривали перед глядачами нові можливості зображення знайомих предметів.   
Карл Брюллов народився 23 грудня 1799 року в Санкт-Петербурзі, родині художника, викладача Петербурзької Академії мистецтв, майстра мініатюрного живопису і гравера французького походження Павла Івановича Брюлло і його дружини Марії Іванівни Шредер. Крім Карла у сім’ї  було ще три сина і дві доньки. В жовтні 1809 року хлопчик був зачислений в Імператорську Академію мистецтв в Петербурзі на казенні кошти. Там він навчався до 1821 року. Серед його вчителів був О.І.Іванов.
Першою значимою роботою Брюллова стало полотно «Геній мистецтва» (1817-1820, Державний Російський музей, Санкт-Петербург), створене у відповідності з академічними канонами і визнане Радою Академії зразком для копіювання. В 1819 році молодий художник створив ще одну відому картину «Нарцис, який дивиться у воду» (1819, Державний Російський музей, Санкт-Петербург), яку О.І.Іванов викупив для своєї колекції.     .
В 1821 році Брюллов закінчив Академію і в якості випускної роботи написав картину «Явлення Аврааму трьох янголів біля дубу Мамврийського», за яку отримав золоту медаль і право на пенсіонерську поїздку за кордон.    
В Італії Брюллов одразу попав у спілку Ф.Бруні і П.Басіна, які вже три роки працювали у Римі. Присвятив деякий час на знайомство з пам’ятками великого міста, Карл найняв собі студію і одразу прийнявся за роботу. Він копіював ватиканські фрески і статуї, відвідував натурний клас. Незалежно від цих занять художник почав писати картину під назвою «Італійський ранок» (1823, Кунстхалле, Киль, Німеччина).    
До цього періоду життя художника відносяться величезна кількість робіт на різні теми і сюжети: картини з життя античного світу, з біблейської і російської історії, міфологічні і алегоричні картини, сцени з народного життя, картини з творів класичних італійських поетів і навіть пейзажі. Також художник створив портрети російського посланця у Римі князя Г.Г.Гагаріна, О.М.Львова, графа Бутурліна, скульптора Вагнера, архітекторів Кленце і Мейєра. В 1825 році Брюллов написав портрети графині Потоцької і принца Мекленбурзького,  але справжню славу і визнання в Італії принесли молодому художнику його портрети представників італійської аристократії і своїх співвітчизників.
В 1830 році Брюллов приступив до роботи над картиною з історичним сюжетом – «Останній день Помпеї» (1830-1833). Роботу замовив художнику Анатолій Миколайович Демидов.     В 1833 році Брюллов повіз картину на виставку у Мілан, де її також зустріло загальне захоплення, а її автора – нескінченні овації. Флорентийська академія мистецтв обрала Брюллова «професором І-го ступеня».
Художник з радістю прийняв участь в експедиції графа В.П.Давидова (1835 р.) на Іонічеські острова, Грецію і в Малу Азію. В мандрівці по Греції він створює яскраві, живі роботи «Ранок в грецькому селищі Мірака», «Руїни храму Зевса в Олімпії», «Поранений грек» та інші   
В Москві, крім розваг, художник продовжував працювати. Він створив портрети поета О.К.Толстого, його дядька О.О.Перовського (письменника Антонія Погорельського) і дуже поетичну і романтичну картину «Світлана за ворожбою» (1836, Нижегородський художній музей, Росія), створену за мотивами балади В.О.Жуковського.
В Петербурзі зміцнилася слава Брюллова, як віртуозного модного портретиста. До числа найбільш вдалих і відомих робіт відносяться портрети М.В.Кукольника (1836, Державна Третьяковська галерея, Москва), В.О.Жуковського (1837-1838), І.А.Крилова (1839, Державна Третьяковська галерея, Москва), брата О.П.Брюллова (1841, Державний Російський музей, Санкт-Петербург) і багато інших. До того ж часу відноситься і створення знаменитого «Автопортрету» (1848, Державна Третьяковська галерея, Москва).
В 1843 році Брюллов у числі найкращих живописців отримав запрошення прийняти участь у розпису Ісаакіївського собору. Йому запропонували розписати плафон великого куполу фігурами апостолів, євангелістів, і серією картин на тему «Страсті Христові».
Останнім шедевром став портрет архітектора Ланчі, створений в 1851 році.        
Весною 1852 року Брюллов разом із родиною Тіттоні переїжджає в містечко Манциану поблизу Рима. Там 11 (23) червня нестримний час зупинився для нього. Видатний майстер як парадного, так і камерного портрету, Брюллов створив у своїй творчості зразкову для епохи романтизму еволюцію – від радісного сприйняття життя ранніх творів до ускладненого психологізму пізніх, передбачивши досягнення майстрів другої половини ХІХ століття.
Студенти були вдячні за надання цікавої та корисної інформації.

 
Єланецький район

23 березня 2018 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в с. Кам’янка, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.  
23 березня 2018 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в смт. Єланець, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.

 
Доманівський район

23 березня 2018 у рамках проведення заходів в об’єднаних територіальних громадах, Доманівським РЦЗ на території Мостівської сільської ради проведено захід під гаслом  «Об’єднані територіальні громади та служба зайнятості – орієнтир співпраці на позитивний результат».
В заході взяли участь голова райдержадміністрації, голова та депутати Мостівської сільської ради, військовий комісар Доманівського райвійськкомату, представники сільськогосподарських підприємств та установ, які розташовані на території громади, керівники та фахівці структурних підрозділів Доманівського районного центру зайнятості, зайняте та незайняте населення, безробітні  та учні шкіл громади.
Під час заходу голова районної державної адміністрації розповів про внесок служби зайнятості в економічний розвиток об’єднаної територіальної громади та району в цілому, голова Мостівської сільської ради у своєму виступі відзначила позитивні аспекти співпраці зі службою зайнятості, голова комісії з припинення юридичної особи, директор Доманівського районного центру зайнятості розповіла про підвищення якості обслуговування клієнтів та запровадження новітніх технологій надання послуг шукачам роботи та роботодавцям.
Комісар Доманівського райвійськкомату зацікавив слухачів інформацією про вакансії за контрактом у збройних силах України та можливість проходження навчання у навчальних закладах військового профілю.
Представники ПОУ довели до відома присутніх інформацію про перспективи розвитку підприємств, установ та організацій, від імені яких вони виступали, ознайомили з наявними вакансіями та можливостями їх укомплектування.
Учні шкіл під час заходу пройшли тестування та ознайомилися з професіями,  спеціальностями та навчальними закладами для вступу після закінчення школи.
Через відео презентацію та папки з описами професій присутні також були проінформовані  про центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості .
Як зайняте населення так і безробітні, та учні,  що були присутні на заході дізналися про вакансії Доманівського району, м. Миколаєва, м. Вознесенськ, отримали консультації та відповіді на свої запитання

 
Веселинивський район

23 березня 2018 року в малому залі райдержадміністрації відбулась колегія Веселинівської райдержадміністрації, за участю начальника управління соціального захисту населення, яка доповіла про працевлаштування працівників сільського господарства та нагадала, що сезонними слід вважати працівників, які приймаються на сезонні роботи, тобто на роботи, які в силу природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців, та які включені в перелік сезонних робіт, наведених в Списку сезонних робіт і сезонних галузей (затвердженому постановою КМУ від 28.03.1997 № 278.).
Спеціальних норм по відношенню до сезонних працівників КЗпП України не визначено. Проте, ст. 7 КЗпП України регламентує, що особливості регулювання праці в тому числі і сезонних працівників встановлюються законодавством.
Обов’язковими умовами укладення трудового договору із сезонним працівником є строк роботи не більше 6 місяців та вид роботи і галузі, зазначений у Списку. Тому укладення сезонного трудового договору на роботах, не зазначених у Списку, не допускаться.
Процедура оформления на работу сезонних  працівників   проводиться у загальновстановленому порядку.
При укладенні сезонного трудового договору роботодавець зобов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи. При укладенні сезонного договору не встановлюється випробувальний термін (ст. 5 Указу).
На сезонних працівників розповсюджуються умови і положення, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору, що діють на підприємстві (тривалість робочого часу і відпочинку, оплата праці, матеріальне стимулювання, умови і охорона праці тощо).
Відповідно до частини  9 ст.6 Закону України «Про відпустки»  сезонним працівникам відпустка надається пропорційно відпрацьованому часу. Право на грошову компенсацію взамін невикористаних днів відпустки сезонним працівникам не передбачено.
Сезонні працівники також, мають право на оплату тимчасової непрацездатності. При виплаті вихідної допомоги сезонним працівникам у разі звільнення слід керуватися  ст. 44 КЗпП України. (При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середньогомісячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) - не менше двомісячного середнього заробітку; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) - у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.)
У зв’язку із закінченням роботи (сезону), строку трудового договору сезонний працівник підлягає звільненню відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП України. Для цього не потрібно його заяви  на звільнення та попередження роботодавця про наступне звільнення працівника з означеної підстави. Не потрібна і згода профспілкового комітету, якщо працівник є членом профспілки, що діє на підприємстві.
Веселинівський район є сільськогосподарським з розвинутим рослинництвом. Загальна площа району становить -107834 га, сільськогосподарських угідь – 105481 га, ріллі – 87774 га, садів 46 га, виноградників 208,7 га.
На території району налічується 36 сільгосппідприємств, 166 фермерських господарств. Зайнято в усіх сферах економічної діяльності 8453 особи, з них 5570 осіб у галузі сільськогосподарське, лісове господарство та рибне господарство. Більшість керівників сільгосппідприємств, як правило, з настанням весняно-польових робіт збільшують чисельність працівників. По закінченню збирання врожаю об’єм роботи в сільському господарстві значно зменшується і керівники звільняють працівників (в основному за згодою сторін п.1 ст.36 КЗпП України).
Сезонних працівників, що було звільнено з сільськогосподарських підприємств на кінець 2017 року налічувалось близько 220 осіб. До районного центру зайнятості звернулося 205 працівників з 30 господарств.  За прогнозами районного центру зайнятості протягом 2018 року не всі  працівники будуть працевлаштовані на відповідні робочі місця.
З метою соціального захисту працюючих громадян спеціалістами управління соціального захисту населення проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота.
Надруковано статей в районній газеті «Зоря»-57, гарячі лінії - 40.
Проведено виступів в трудових колективах-72, семінари-23. Всього охоплено інформаційно-роз’яснювальною роботою 400 осіб.
Про виплату заробітної плати.
В районі одним із актуальніших питань залишається своєчасна виплата заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості з неї. З метою забезпечення виконання завдань щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати і забезпечення дотримання мінімальних гарантій з оплати праці в районі проводиться відповідна робота, спрямована на підвищення рівня заробітної плати та стабілізації її поточних виплат.
Діє система моніторингу стану виплати заробітної плати. Вживаються заходи щодо упередження виникнення заборгованості із виплати заробітної плати. Контролюється відповідальність керівників підприємств всіх форми власності за виникнення заборгованості із виплати заробітної плати або її зростання.
За статистичними даними станом на 01.01.2018 року  заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях Веселинівського району не обліковується, окрім філії «Веселинівський райавтодор» в сумі  118,6 тис. грн. (за листопад 2017 року 26 працівникам).
Для здійснення контролю за дотриманням на підприємствах району мінімальних гарантій в оплаті праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації постійно співпрацює з органами статистики, пенсійним фондом та податкової служби з метою своєчасного виявлення підприємств та суб'єктів підприємницької діяльності, що допускають їх порушення.
Видано розпорядження голови райдержадміністрації від 20.02.17 №45-р «Про утворення  міжвідомчої  робочої групи  з  питання забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення  рівня  оплати праці та дотримання   норм   законодавства    в частині  мінімальної заробітної  плати». До складу якого ввійшли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, охорони здоров’я, освіти, культури, профспілки, Веселинівського відділення Очаківської об’єднаної державної податкової інспекції, Пенсійного фонду.
Відповідні питання регулярно розглядаються на засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яка утворена розпорядженням голови райдержадміністрації від 08.06.17 №139-р.  Загальна кількість проведених засідань комісії за  січень – грудень 2017 року – 12.
Протягом січня – грудня 2017 року надано методичну допомогу та проведено роз’яснювальну роботу на 36 підприємствах, установах, організаціях.
В районі проводиться моніторинг показників заробітної плати, чисельності працюючих та фонду оплати в цілому по району та в розрізі підприємств, установ та організацій.
З метою покращення рівня середньої заробітної плати по району надається методична допомога суб’єктам господарювання щодо забезпечення принципової диференціації оплати праці працівників на підприємствах виробничої сфери; налаштування повноцінної колективно-договірної системи регулювання трудових відносин на виробничому рівні; аналізу стану нарахування додаткової заробітної плати на підприємствах виробничої сфери; поліпшення зайнятості населення району; детінізації заробітної плати.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 1104