Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Департамент

Перемогла дружба
Слухачі «Університету третього віку» відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради беруть активну участь в інтелектуальних вікторинах. Любителі кросвордів, загадок знайшлися і у відділенні денного перебування Інгульського району, які прийшли до нас у гості, з метою зіграти в інтелектуальну вікторину. Показ попередньої гри на міському телебаченні, залучив і нових прихильників інтелектуальних забав.
Інтелектуальна вікторина на цей раз була присвячена новорічним святам. Керівник клубу інтелектуальних ігор МКУ ім.П.Орлика підготувала низку питань різної складності. Переможцями стали члени команди Заводського району. Але, враховуючи побажання присутніх, керівник клубу провела з підопічними міського територіального центру ще одну інтелектуальну вікторину загальноосвітнього напрямку. Переможці другої вікторини – представники Інгульського району. Тож, за результатами двох вікторин виявилось два переможця. Всі задоволені. Перемогла дружба.
Колектив працівників та підопічних міського територіального центру висловлює подяку керівнику клубу за інтелектуальні розваги та гарний настрій.

Школа практичного права
З нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини у відділенні денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проведена «Школа практичного права». На заході були присутні головний спеціаліст відділу систематизації законодавчо-правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно правових актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та член громадської організації «Ти ж юрист».
Головний спеціаліст ознайомила присутніх з роботою головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та проведенням у Миколаєві Всеукраїнської акції «Я маю право». Крім того, враховуючи запитання присутніх, надала контактні телефони керівників відділів головного управління, які нададуть відповіді на існуючи запитання.
Громадська організація «Правозахисне об’єднання «Ти ж юрист» проводить тематичні зустрічі в рамках освітнього проекту «Школа  практичного права». Його основна мета - надання громадянам інформацію про те, де вони можуть отримати необхідну правову допомогу та «інструменти» для самозахисту прав та свобод громадян. Член громадської організації провів презентацію «Посібника для захисту Ваших прав», який склали члени громадської організації і призначений для повсякденного використання. У посібнику є контактні адреси, телефони необхідних установ та зразки процесуальних документів, що можуть надати змогу самостійно захищати порушені права.

Інформація про чергове засідання районної тимчасово діючої комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат  в адміністрації Заводського району.
15 грудня 2017 під головуванням заступника голови адміністрації Заводського району, голови комісії відбулося чергове засідання районної тимчасово діючої комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в адміністрації Заводського району.
Відкрила засідання районної тимчасової комісії заступник голови адміністрації Заводського району, яка проінформував присутніх про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках Заводського району.
На засіданні районної тимчасової комісії були розглянуті питання існуючої заборгованості із заробітної плати та загальнообов’язкових платежів на: ТОВ «Завод «Кристал», МПП «Вітамін», АТВТ «Фірма «Аура».
Основними причинами існування заборгованості із заробітної плати залишаються:
- відсутність замовлень і, як наслідок – обсягів робіт,
- недотримання чинного законодавства в частині першочерговості виплати заробітної плати;
- несвоєчасна  та не повному обсязі сплата податків.
Керівникам підприємств надані рекомендації щодо першочергової виплати заробітної плати (ст. 15  ЗУ «Про оплату праці»).
Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годину) норму праці (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VІIІ - у 2017 році установлена мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 грн.).   
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1600 грн.).
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.
Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.
У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.
Результатом роботи засідання стало прийняття протокольних доручень.

 
м. Очаків

«Університет третього віку»
15 грудня 2017 року в приміщенні військово-історичного музею ім. О.В.Суворова,   відбулася зустріч для слухачів університету.
Науковий співробітник музею провела тематичну бесіду: «Він поставив на ноги цілі полки (до 273-ої річниці з дня народження лікаря – епідеміолога, засновника першого військового шпиталю на Миколаївщині Д.С. Самойловича)».
Студенти із задоволенням слухали розповідь викладача – волонтера про те, що історична пам’ять людства назавжди зберегла трагічні відомості про страшні епідемії чуми, холери та інших тяжких інфекційних хвороб, що забрали життя та порушили долі мільйонів чоловіків, жінок та дітей. І якщо подібне лихо залишилося у далекому минулому, сталося це, зокрема, завдяки величезному внеску, який зробили для його подолання засновники та визначні діячі епідеміологічної науки. Почесне місце серед них належить визнаному в усьому світі відомому українському лікареві та вченому Данилові Самойловичу. Одним із свідчень широкого міжнародного визнання заслуг та досягнень Д. Самойловича є висловлення про нього відомого французького лікаря П. Кабаніса, який характеризував Д. Самойловича як «видатного благодійника людства».
Данила Самойлович був головним лікарем Півдня Росії (Крим, Херсон, Катеринослав), активно проводив протиепідемічну роботу. З 1801 по 1805 рік обіймав посаду інспектора Чорноморського лікарського управління (м.Миколаїв), керував великим військовим госпіталем. В останні роки життя багато думав про шляхи викорінення чуми, вважаючи її проблемою глобального масштабу. Він навіть звернувся до імператора Олександра I з пропозицією скликати міжнародний конгрес по чумі, запросивши на нього вчених європейських країн. Однак цей план так і залишився нереалізованим. 20 лютого 1805 року Д.Самойлович помер в Миколаєві, де і був похований. Вдячні нащадки на вулиці, яка носить ім'я Данила Самойловича, відкрили пам'ятник.
У ХVІІІ столітті тільки в Україні було зареєстровано 15 епідемій чуми. Данила Самойлович брав участь в ліквідації дев'яти. Більше 20 років воював він з грізною хворобою і перемагав її. Завдяки самовідданій праці українського вченого, наука зробила великий крок до перемоги над «чорною смертю». Перемогли чуму остаточно тільки в 30- і роки ХХ-го століття в СРСР. У 1784 році, борючись з «моровою виразкою» в Херсоні, заснував перше в Російській імперії наукове медичне товариство - «медичне зібрання». Він автор 4-томного наукового праці про чуму. Його вчення про чуму, створене в ХVІІІ столітті, може з повним правом розглядатися як загальне вчення про епідемії. Дійсний статський радник, нагороджений орденом св.равноапостольного князя Володимира ІV ступеня. Почесний член Російської медичної колегії, Данила Самойлович врятував не тільки тисячі людських життів, а й великі матеріальні цінності для держави. Він вірив у те, що «збудуться надії наші, і побачимо ми все, що морова пошесть смертоносна, заразоносная чума так само в народі буде безпечною, як і сама віспа, тим більше віспа прищеплена». Передбачення великого вченого збулися.
У Херсоні, який він врятував від чуми, теж не забули про мужнього лікаря. Про це нагадує портрет Д.Самойлович в Херсонському краєзнавчому музеї, а також меморіальна дошка в художньому музеї, де золотими літерами викарбовано імена тих, хто прославився своїми подвигами. Серед них і Данила Самойлович. Його ім'я носить сквер на Миколаївському шосе біля Головного управління санітарно-епідеміологічної служби в Херсонській області, але, на жаль, до сих пір там не встановлена ??табличка. Хочеться вірити в те, що колись в Херсоні, який Самойлович врятував від чуми, з'явиться пам'ятник цьому великому українцю.
Для студентів, отримана інформація була цікавою та корисною.

 
Врадіївський район

Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня 2017 року відбулись заходи, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в яких прийняли участь заступник голови райдержадміністрації, заступник начальника управління соціального захисту населення, голова селищної ради, головний спеціаліст з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Було проведено: мітинг та покладання квітів біля пам’ятника жертвам Чорнобильської  катастрофи та воїнам – афганцям для вшанування пам’яті загиблих та померлих учасників   ліквідації  наслідків  аварії   на  ЧАЕС  і постраждалих  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи,
Крім, того з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з метою вшанування постраждалих громадян буде виділено  до кінця 2017 року за  рахунок районного бюджету матеріальну допомогу у розмірі по 500,00 грн. на 21 особу, постраждалим  внаслідок Чорнобильської катастрофи та 3 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Загальна сума матеріальної допомоги складає 1200,00 грн.

 
м.Вознесенськ

Від усієї душі…
14 грудня 2017 року  в приміщенні   комунальної  установи «Територіальний центр соціального обслуговування м. Вознесенська» Вознесенською міської організацією інвалідів «СОІУ»  проведено  святковий захід до новорічних свят для інвалідів.    
З найкращими побажаннями до новорічних свят присутніх привітав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Миру та злагоди усім присутнім побажали голова міської організації інвалідів, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), начальник Вознесенського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області.
Концертну програму підготували вихованці та вчителі Вознесенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Миколаївської обласної ради. Після концерту відбулася розважальна програма.

 
м. Южноукраїнськ

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії ЧАЕС
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, який був офіційно введений Президентом України в 2006 році. У цей день ми вшановуємо пам'ять тих, хто ціною власного життя захистив людство від атомної катастрофи. Цей день було обрано не випадково. Саме 14 грудня 1986 року Державний комітет прийняв в експлуатацію комплекс захисних споруд, так званий саркофаг, на Чорнобильській атомній електростанції.
Саме цього дня в церквах та храмах міста Южноураїнськ відбувся молебень з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На молебні в храмі Христа Спасителя були присутні голова Южноукраїнської міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС , представники департаменту та громадяни міста.
Також 14 грудня 2017 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбулися урочистості, присвяченні вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На заході були присутні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, заступник директора департаменту соціальних питань та охорони здоров’я, голова Южноукраїнської міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представники підприємств, установ та організацій міста.
З вступним словом виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, який подякував ліквідаторам за їх подвиг та неоціненний  внесок заради майбутніх поколінь, адже ті жахливі події були загрозою існування не тільки для української держави, а й усього людства. Підкреслив, що нащадки у боргу перед ліквідаторами аварії і повинні робити усе можливе, аби не просто дякувати, а робити висновки з цієї трагедії.
З промовами виступили голова громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», ліквідатори аварії.
За активну громадську позицію голові Южноукраїнської міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Валерію Онуфрієнко заступник міського голови вручив Почесну грамоту виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.
По закінченню мітингу, його учасники поклали квіти до пам’ятника «Чорнобильська Мадонна».

 
Єланецький район

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції
Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля вже 31 рік сповнює наші серця тривогою та неспокоєм.
14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.
Сьогодні, 14 грудня в ЦКД «Зоря» відбувся районний захід до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, в якому взяли участь перший заступник голови  райдержадміністрації, Єланецький селищний голова, заступник начальника управління соціального захисту населення Єланецької районної державної адміністрації, керівники організацій та установ, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та учнівська молодь.
Розпочалася зустріч з показу документального фільму про аварію на Чорнобильській АЕС.
З щирими словами вдячності до присутніх звернулися перший заступник голови  райдержадміністрації, Єланецький селищний голова, заступник начальника управління соціального захисту населення Єланецької районної державної адміністрації, які побажали ліквідаторам міцного здоров’я, довгих років життя, родинного затишку і благополуччя.
Учасники заходу вшанували пам'ять про загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання та поклали квіти до Пам'ятного знаку «Героям Чорнобиля» в Парку Слави смт. Єланець.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 1068