Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Новобузький район

Привітали ветерана з 90-річним ювілеєм
Сьогодні, 19 грудня, відзначає свій 90-річний ювілей УБД, член президії районної ради ветеранів війни і праці Пасько Микола Савелійович. Він народився 19 грудня 1927 в с. Михайлівка  Михайлівського району Запорізької області. Закінчив Київський інститут народного господарства. Працював у Миколаївській області на різних державних посадах – в ЦСУ, головою райплану, рай інспектором ЦСУ, головним економістом Новобузького управління сільського господарства. В 1987 році пішов на пенсію.
Нагороджений орденами: «За мужність», 1999 р., «Великої Вітчизняної війни» ІІ ступеня, 1985р, «Знак пошани», Указом ПВР від 08 квітня 1971р. та медалями: Жукова, «50 років Перемоги», «60 років Збройним силам», «Захисник Вітчизни», «30 років Великої Вітчизняної війни», «За доблесный труд», «70 років Збройним силам», «60 років Перемоги у ВВ війні», «30 років Радянській армії і флоту».
Сьогодні у клубі «Ветеран» з ювілеєм його привітали депутат обласної ради, в.о. голови громадської організації ветеранів України, директор КЗ «Територіальний центр» та вручили квіти, відзнаку з нагоди 90-річчя та цінний подарунок – блендер.
Після привітань для Миколи Савелійовича було організовано солодкий стіл, а студенти фольклорно-мистецького факультету КЗ «Територіальний центр», учасники народного хору «Любисток» підготували для нього  концертну програму.

 
Доманівський район

В грудні відзначила 90-річний ювілей Служенко Катерина Трохимівна – яка є першим учителем більше 300 маленьких доманівців, найменшим з яких на сьогодні виповнилося 45 років.
У цей святковий день людно і гамірно було на подвір’ї Служенків: вдячні учні різних поколінь прийшли привітати свою рідну «Катеримівну», так милозвучно називали її колишні першачки… Звучали слова подяки, згадували цікаві випадки шкільного життя, перегорталися сторінки фотоальбомів…
Катерина Трохимівна родом з села Мар’ївки – чудового куточка козацького краю Доманівщини. Добре пам’ятає страшні роки Голодомору, адже сім’я, яка складалася з п’яти чоловік, у 1933 році втратила батька… Війна, яка обпалила серце і душу, закарбувала в пам’яті голод і розруху, але вижили вистояли…
Обравши професію вчителя, стала мудрим наставником молоді. За самовіддану працю нагороджена грамотами, подяками різного рівня, значком «відмінник освіти», медаллю «Ветеран праці».
Разом з чоловіком виховали сина і доньку, радіє трьом онукам та правнуку!
Завітали з привітаннями та подарунками до ювілярки голова Доманівської райдержадміністрації, перший заступник голови райдержадміністрації, заступник селищного голови,  директор територіального центру, голова районної ради ветеранів війни та праці, які подякували за багаторічну подвижницьку працю, яскравий приклад людяності, мужності, сили волі, порядності, та  побажали Катерині Трохимівні міцного здоров’я, життєвих гараздів і «Так тримати!»
Оточена любов’ю і турботою, іменинниця щиро раділа святу і від душі бажала усім дожити до її років!
Секрет довголіття, на думку ювілярки, у постійному русі і гарному настрої, бачити у всьому позитив та любити людей і все навколо!
З роси і води Вам, шановна Катерино Трохимівно!

 
м. Очаків

«Університет третього віку»
19 грудня 2017 року в актовій залі Територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків відбулося заняття слухачів  університету, яке було присвячене 229-й річниці від дня штурму турецької твердині на північному узбережжі Чорного моря.
Змістовна розповідь викладача –волонтера давала змогу слухачам зримо сприймати поданий матеріал. Події більш ніж 200-річної давнини, викладені в лекції, підкріплювалися показом кольорових ілюстрацій  і сприймалися присутніми з великим інтересом та захопленням.
Викладач – волонтер вказала, що у другій половині ХV ІІІ ст. боротьба за території Північного Причорномор’я розгорнулася між Османською та Російською імперіями. До цього часу Осяйна Порта втратила частину своїх володінь у Європі і відчувала внутрішні економічні та політичні труднощі. Росія, навпаки, діставала силу. Імператриця Катерина ІІ ідеологічно пояснювала своє прагнення до південних морів так званим, «грецьким проектом», суть якого зводилась до відродження на цих землях православ’я. Практичною метою було завоювання виходу до Чорного і Середземного морів для розвитку торгівлі та судноплавства.
Основні дії російсько-турецької війни 1768-1774рр. велися на Балканах і Чорному морі і принесли перемогу Росії.
Бажаючи взяти реванш, Османська імперія почала нову російсько-турецьку війну 1787-1791рр. 1  жовтня 1787 р. гарнізон  Кінбурнської фортеці під командуванням О.В.Суворова відбив турецький десант чисельністю 5 тис. осіб.
Головними подіями військової кампанії 1788р. були морські битви в Дніпро-Бузькому лимані і падіння турецької фортеці Ачи – Кале Очаків 6 грудня 1788р. Штурмом керував фельдмаршал Ясновельможний князь Григорій  Олександрович Потьомкін – Таврійський.
Війна закінчилася Яським миром (1791р.), який остаточно закріпив за Російською імперією території між Південним Бугом та Дністром.
Викладач –волонтер згадала також імена загиблих та поранених під ча бойових дій під стінами турецької твердині та на Кінбурнській косі. Особливо звернула увагу на мужність, хоробрість козацтва, яке безстрашно йшло в бій, маючи надію знайти у фортеці своїх рідних та близьких, які раніше потрапили до турецького полону. Показала також пам’ятники  та пам’ятні місця пов’язані з облогою та штурмом Очакова.
Також, 19 грудня 2017 року в День Святого Миколая, коли всі діти з нетерпінням чекають чудес і подарунків у відділенні соціальної реабілітації дітей інвалідів «Промінчик» Територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків відбувся святковий ранок присвячений цьому дню. У святково прибраній залі яскраво сяяла і виблискувала гірляндами ялинка, даруючи настрій та позитив.
Зі словами вітання до дітей звернулись: заступник начальника управління соціального захисту населення, директор Територіального центру та інші гості.
Чарівну атмосферу в залі підтримували учні ЗОШ №2 та учні Навчально-виховного комплексу «Сонечко», які подарували діткам пісні, веселі та запальні танки. А Святий Миколай загадував загадки. В свою чергу вихованці відділення подарували Миколаю святкові віршики та прийняли участь у конкурсах та іграх. На при кінці свята всім дітям вручили солодкі подарунки від підприємців міста та запросили до солодкого столу, що стало чудовим сюрпризом для дітей.

 
Департамент

Спільний рейд
Співробітники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, заручившись підтримкою представників поліції та соціальної служби, провели рейди в житловому секторі Центрального району м. Миколаєва. Під час бесід фахівці наголошували на важливості приведення в належний протипожежний стан оселі. Говорили про утримування опалювальних приладів справними, систематичне прочищення димарів,  димоходів та інше. Співробітники ДСНС довели до відома господарів житлових будинків та членів родин інформацію про основні причини пожеж та їх статистику.
Більшість пожеж взимку виникає саме через людську недбалість та нехтування правилами пожежної безпеки в домівках. Користування несправними та саморобними електроприладами, обігрів оселі печами, які мають тріщини та наявні дефекти, паління у ліжку в нетверезому стані – найбільш поширені причини такої ситуації. Слід не забувати, що залишені без нагляду дорослих малолітні діти - це завжди неоправданий ризик, який може призвести до трагедії.
В кожній оселі учасники рейду вказали на наявні недоліки та порадили,  як в найкоротший термін їх усунути. Як нагадування, в кожній родині були  залишені профілактичні листівки.

 
Братський район

Ювілейний день народження
15 грудня 2017 року  в районній бібліотеці відбулися заходи по відзначенню  75- річчя з дня народження чудової жінки селища Братське  Олександри Василівни Попкової, керівника жіночого клубу «Надвечірря», в яких прийняли участь голова  Братської районної ради, заступник голови райдержадміністрації, начальник управління соціального захисту населення, директор територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), голова районної організації інвалідів.
Попкова О.В. народилася 15 грудня 1942 року в селищі Братське, виросла  на втіху батькам  кмітливою, допитливою, старанною,  працьовитою. На тяжкі  часи  припало її дитинство: війна, голод.  В  1959 році  закінчила місцеву школу  і з материнським благословенням  пішла у велике і нелегке життя. В 1960 році доля звела її з   Анатолієм Михайловичем, з яким ось уже 54 роки разом в любові та злагоді. Олександра Василівна працювала на різних посадах: і вчителем, і статистом  сектору обліку, інструктором організаційного відділу, а з 1991 року на посаді завідувача відділом соціального забезпечення райдержадміністрації, з 1994 року на посаді заступника начальника управління соціального захисту населення з пенсійних питань. Дбала Олександра Василівна про людей, адже щодня з різних питань  їх зверталося чимало. Попкова О.В. перебуває на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування, є активним членом Університету третього віку.

 
Єланецький район

15 грудня 2017 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в c. Ольгополь, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 1068