Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Вознесенський район

Легальна зайнятість під конторолем
На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну заробітну плату, а решту зарплати – у «конверті». В такий спосіб роботодавці ухиляються від сплати податку.
Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Через те, що величезні суми коштів виводяться «в тінь» держава втрачає десятки мільярдів гривень доходів до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються позбавленими соціальних виплат та соціальних гарантій.
Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.
Протягом останніх років основна увага Уряду була зосереджена на відновленні зростання реальних доходів громадян через проведення комплексних реформ у сфері оплати праці, пенсійного забезпечення та соціальної підтримки населення.
Найефективнішим захистом громадян є їхня правова обізнаність. Кожен, хто наймається на роботу, має пам’ятати, що не оформлений вчасно трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягне за собою низку проблем для самого працівника.
З метою сприяння укладенню трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками Розпорядженням голови райдержадміністрації в районі створена та діє робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. До складу робочої групи входять представники районної державної адміністрації (управління соціального захисту населення, відділ економічного розвитку, торгівлі та туризму, фінансового управління, управління агропромислового розвитку), Вознесенського міськрайонного центру зайнятості населення, Вознесенського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України у Миколаївській області. Даною робочою групою проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з питань дотримання трудового законодавства та переваг легальної зайнятості серед роботодавців і найманих працівників.
Так, за 2017 рік в ході 35 виїздів до селищної та сільських рад Вознесенського району інформаційно-роз’яснювальною роботою з питань переваг легальної зайнятості охоплено 591 суб’єкт підприємницької діяльності безпосередньо за місцем застосування праці, під час проведення якої роздано 681 буклет з питань легальної зайнятості .
Інформування населення щодо соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно,  систематично проводилося через  засоби масової інформації (районну газету «Вісті Вознесенщини» - 11 статей) та на сайті Вознесенської районної державної адміністрації. Щовівторка проводяться телефонні «гарячі лінії» тощо.
Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. Працюючи нелегально людина сама себе позбавляє права на соціальний захист та передбачені трудовим законодавством гарантії, а також ставить під загрозу своє здоров’я та майбутнє.

 
Вітовський район

«Стан дотримання вимог трудового законодавства суб’єктами господарювання» обговорено начальником управління соціального захисту населення Вітовської райдержадміністрації, на колегії Вітовської райдержадміністрації, яка відбулась 28 березня у сесійній залі Вітовської районної ради.
В ході свого виступу начальник управління соціального захисту населення зупинилась на питанні погашення заборгованості із заробітної плати, звернула увагу присутніх на сумну статистику нещасних випадків виробничого характеру за 2017 рік та перші місяці 2018 року, що дало «змогу» району опинитися на 16 місці рейтингових показників з охорони праці серед інших районів області, відмітила результати роботи управління в напрямку атестації робочих місць за умовами праці та висвітлила проблемні питання у роботі з підприємствами, які не бажають проводити атестацію робочих місць за умовами праці. Так, за результатами 2017 року з 579 робочих місць що підлягали проведенню атестації робочих місць за умовами праці - 635 робочих місць атестовано, що складає 109,7% від потреби, що є найвищим показником в області.
Окремо начальник управління зупинилась на питанні створення нових робочих місць роботодавцями району за 2017 рік та легалізації зайнятості населення.
Так, за даними ГУ ПФУ у Миколаївській обл.., протягом 2017 року у Вітовському районі створено 1262 нових робочих місця (проти 163 ліквідованих), з них 1031 – юридичними особами, 231 – фізичними. Це складає 382,4% від планового показника визначеного Програмою зайнятості населення Вітовського району на період до 2017 року і є найвищим показником серед районів і міст області.
«Серед негативних наслідків «тіньової» зайнятості є і такі, що стосуються суспільної небезпеки, адже всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість. Нелегальна зайнятість сприяє поширенню захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже з офіційно неоформленим працівником не проводиться навчання з техніки безпеки, охорони праці, він не проходить вчасно, а то і взагалі, передбаченого нормативними документами періодичного медичного огляду. А для бюджетів сільських, селищних рад це недоотримані податки, які могли б бути спрямовані на розвиток соціальної сфери села.
Тому сьогодення вимагає, щоб питання легалізації зайнятості жителів району було в центрі соціального діалогу усіх сторін соціального партнерства», - зазначила на останок начальник управління.

 
Первомайський район

28 березня 2018 року у Сквері Слави біля меморіалу загиблим воїнам у Великій Вітчизняній війні відбувся мітинг - реквіум з нагоди 74-ї річниці визволення Первомайщини від німецько-фашистських загарбників. В заході взяли участь представники райдержадміністрації, районної ради, громадських організацій та працівники територіального центру соціального обслуговування.
Голова районної ради та голова районної ради ветеранів в своїх виступах висловили вдячність  воїнам-визволителям та закликали до пам’яті тих подій, подвигу наших визволителів в сьогоденні.
Пам’ять загиблих воїнів від німецько – фашистських загарбників вшанували проведенням поминальної панахиди та хвилиною мовчання, а по завершенню заходу відбулось покладання квітів.

 
Департамент

Відбулася розширена  апаратна  нарада в  адміністрації  Заводського  району
27 березня 2018 року відбулася розширена апаратна нарада за участю головного спеціаліста відділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту населення та головного спеціаліста Заводського районного відділу Державної Реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління в Миколаївській області.
Відкрив нараду перший заступник голови адміністрації Заводського району.
Про порядок розробки, укладання та виконання колективного договору розповіла головний спеціаліст відділу трудових відносин управління праці. Були висвітлені вимоги Закону України «Про колективні договори і угоди» та постанови КМУ № 115 від 13 березня 2013 «Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних  угод, колективних договорів».
Про Пілотні проекти Міністерства юстиції України та їх реалізацію розповіла головний спеціаліст Заводського районного відділу Державної Реєстрації актів цивільного стану.
Спеціалісти відповіли на запитання та надали методичну допомогу по зазначеним темам.

Низький уклін ветеранам
Кілька тижнів тому в родині Олександра Олексійовича і Валентини Федорівни Шитко відзначили черговий ювілей. Може бути, слово «ювілей» звучить незвично в поєднанні зі словом «черговий»? Але як інакше, якщо з 90-річчям Валентину Федорівну приїжджали привітати її колеги - медпрацівники, півроку тому 90 років виповнилося Олександру Олексійовичу, вони відзначили 70 років спільного життя - «благодатне весілля». А ще у них 120 років  трудового стажу на двох!    
За плечима цих людей - нелегке дитинство, три роки окупації Миколаєва, спільні шкільні роки, навчання і отримання професій, виховання сина і онучок, будні, наповнені роботою і радісними моментами. Про своє щастя, про улюблених онучок і правнуків, про роботу та відпочинок з посмішкою і гумором розповідали вони гостям, які відвідали їх напередодні Дня визволення Миколаєва.
Олександр Олексійович вважає, що йому пощастило, батьки ховали сина весь час окупації в монастирі. А Валентина Федорівна згадує, як мама мазала їй обличчя сажею - щоб дівчина здавалася хворою. Вона пам'ятає день визволення міста, як ніби це було вчора: у дворі з'явилися радянські солдати і мама закричала «братики»!
Квартира подружжя доглянута, затишна. Валентина Федорівна з гордістю говорить, що працювали сумлінно, жили дружно, раділи можливості придбати необхідне для дому та любили разом відпочити. І все ж, головним багатством вважають своїх дітей і онуків. На жаль, живуть зараз внучки окремо і не завжди можуть допомогти.
Директор міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Самерханова Л.І. розповідає, що в місті проживає чимало людей похилого віку. Одиноким людям вкрай необхідна допомога і її надають працівники соціальної служби. У 4-х районних відділеннях соціальної допомоги вдома міського територіального центру знаходиться на обслуговуванні 1768 чоловік. Сім'я Шитко - відноситься саме до такої категорії громадян.
Повага і шана, низький уклін Вам, Олександре Олексійовичу і Валентино Федорівно, всім ветеранам війни і тилу за Ваш бойовий і трудовий шлях!

 
Вознесенський район

Вічному подвигу – вічна шана!
Ось і добігає кінця місяць березень переповнений святами радісними та визначними. І завершальним акордом завжди є свята визволення Вознесенщини та Миколаївщини від німецько – фашистських загарбників, коли ми знову зустрічаємось з ветеранами війни, вітаємо їх, приносимо вдячність за подвиг у Другій світовій війні.
27 березня делегація у складі заступника голови райдержадміністрації, начальника управління соціального захисту населення та голови районної ради ветеранів відвідали учасника бойових дій Демченка М.Г., який мешкає в с. Новосілка та вручили грамоту Миколаївської обласної ради на відзнаку 74-ї річниці визволення  Миколаївської області від фашистських загарбників. Приємно було бачити шановного ветерана здоровим, бадьорим, у доброму настрої.
Поспілкувавшись з Миколою Григоровичем, члени делегації вирушили в Мартинівку до побратима – учасника бойових дій Другої світової війни, учасника визволення м. Первомайськ Кулініченка І.Г..
Тепла, гостинна домівка Івана Гавриловича з привітною посмішкою господаря ніби сонечком зігріла нас. Іван Гаврилович, хоч і після хвороби, але радо зустрічав гостей, щиро дякував за увагу.  
Хай щастить Вам, ветерани! Залишайтесь у доброму здоров'ї ще на багато літ!

 
Департамент

Головне свято міста
Найголовніше свято у нашому місті відзначається 28 березня. Будь-який миколаївець знає, що у весняне бездоріжжя 1944 року, наші війська вели запеклі бої за звільнення одного з найбільших міст України. Загальна кількість людей, що віддали свої життя за наші вулиці і наші будинки - 25 тисяч. А про подвиг 68-ми героїв-десантників відомо всьому світу. Це приклад масового героїзму, проявленого воїнами і найбільша група фронтовиків, що одночасно отримали звання Героїв Радянського Союзу.
Напередодні дня визволення Миколаєва від фашистської нечисті в обласному Палаці культури вже багато десятиліть проводять свої засідання члени клубу фронтових друзів «Переможці». Ось і 26 березня  зал заповнили представники старшого покоління: ветерани війни і праці, діти війни, учасники бойових дій на території інших держав та учасники антитерористичної операції на сході України.
Засідання відкрив голова Миколаївської міської організації ветеранів України Віталій Ященко, який нагадав присутнім про ті березневі дні, з яких почався відлік мирного часу для жителів міста. Слова подяки тим, хто воював, хто кував перемогу в тилу, передали всім присутнім народний депутат України Борис Козир, за дорученням обласної влади Юрій Гранатуров, заступник міського голови Олександр Омельчук. Довгими і тривалими оплесками вітав зал Дмитра Пилиповича Іванця - фронтовика, одного з тих бійців, що визволяли  місто. А голова Миколаївської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної війни, Збройних Сил та учасників бойових дій Любов Бушина висловила загальну думку присутніх, що цей день назавжди залишиться в пам'яті кожного миколаївця.
Оркестр, пари, вальсуючи під мелодії відомих пісень воєнних років і концерт, який за традицією почав хор ветеранів Палацу культури, все це в пам'ять про тих, хто був готовий віддати життя, щоб народилися наступні покоління. Спасибі Вам, фронтовики!

Театр – світ духовності і краси
27 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день театру. Міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради плідно співпрацює з Миколаївським академічним художнім російським драматичним театром (директор Свистун А.О.) та Миколаївським академічним українським театром драми та комедії (директор Берсан М.С.). Адміністрація театрів неодноразово запрошувала підопічних відділення на різні вистави.
У Миколаївському академічному українському театрі драми та комедії були переглянуті вистави «Хазяїн», «Льовушка», «Лист богу».
Миколаївський академічний художній російський драматичний театр запрошлував на концертну програму «Все заради добра», вистави «Мойсей», «Страсти по Торчалову», «Веселая семейка Фонтанж», «Труфольдино – слуга двух господ».
Департамент праці та соціального захисту населення щиро дякує творчим колективам театрів за розуміння потреб людей старшого віку. З нагоди Дня театру бажаємо творчим колективами театрів процвітання та нових натхнень.

Приобщились к миру театра
Все мы знаем о Международном дне театра, ценители этого вида искусства отмечают его обычно посещением спектаклей.   
Необычно провели этот праздник студенты «Университета третьего возраста» Центрального района городского территориального центра социального обслуживания (предоставление социальных услуг) департамента труда и социальной защиты населения Николаевского городского совета.
Областной краеведческий музей решил познакомить нас с экспонатами музея Николаевского кукольного театра и пригласил на сказочную программу  (интерактивное занятие) «Свет театра».
Старший научный сотрудник музея показала коллекцию старых кукол, объяснила, как они работали. От нее наши подопечные узнали о существовании старейших театров кукол, которые украинцы называли «вертепами», белорусы  - «вертейками», а поляки -«шопками», познакомились мы и с Талией – музой  комедии, Терпсихорой – музой танца и поэзии. Приняли участие посетители в занятии по художественному чтению, услышали об арт-терапии с куклами, которая очень помогает больным деткам делать успехи в развитии движения и речи. Желающие, с удовольствием, попробовали сами работать с куклами.
После окончания программы, пенсионеров ждал сюрприз, приготовленный Екатериной Петровной – просмотр небольшого немого киносюжета 1912 года, где показана мода того времени на шляпки для дам.
В апреле работники музея уже пригласили нас на выставку пасхальных предметов и небольшой мастер-класс. С нетерпением ждем встречи.

Прекрасный мир искусства
Для студентов «Университета третьего поколения» стало хорошей традицией накануне юбилеев поэтов, композиторов встречаться с профессионалами, которые делятся своими знаниями о великих людях.
Мы были приглашены на великолепный концерт Муниципального камерного оркестра, посвященный 340-й годовщине со дня рождения великого Антонио Вивальди, наслаждались, слушая  прекрасные произведения и виртуозную игру оркестра с дирижером - народным артистом Украины П.Чеботовым (г.Черновцы).
В библиотеке им.Гмырева Громова Неля Шамильевна подготовила для наших подопечных незабываемую встречу: «Бурхлива та натхненна епоха Бароко у музиці Антоніо Вівальді». Фрагменты из художественных фильмов, картины того времени погрузили всех присутствующих в эпоху великого композитора. Приятным сюрпризом было и присутствие на мероприятии преподавателя высшей категории, победителя Международных конкурсов Михальцовой Ларисы Григорьевны, которая  исполнила одно из произведений маэстро. В стенах большого зала библиотеки это произведение прозвучало, как органная музыка. Пожилые люди долго не хотели расходиться. Неля Шамильевна, пользуясь случаем, пригласила всех  на программу, посвященную 145-летию С.В.Рахманинова. И наши студенты, конечно, придут, чтобы вновь  окунуться в прекрасный мир искусства.

Спасибі Вам, ветерани!
28 березня 1944 року, після 3-х років окупації, Миколаїв був звільнений від фашистських загарбників. Сьогодні, через 74 роки, ми згадуємо тих, хто в ті далекі роки приніс мир в наше місто. Урочистості з нагоди Дня визволення Миколаєва проходять в різних куточках міста, палацах культури, музеях, школах, інститутах.  
У заходах беруть участь люди у віці і молодь. Серед них - три воїни-визволителі міста Миколаєва. Імена Олексія Лук'яновича Жукова, Григорія Тихоновича Заговалова, Дмитра Пилиповича Іванця добре знайомі городянам. Багато років, після закінчення війни, вони працювали у народному господарстві, активно брали участь у громадському житті. І, не дивлячись на дуже поважний вік, ще до недавнього часу вони були частими гостями в школах і інститутах. Сьогодні привітати учасників бойових дій від імені міської громади в їх домівки прийшли директор міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Самерханова Л.І., голова Миколаївської міської організації ветеранів України Ященко В.М ., голова Миколаївської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій (АТО) Бушина Л.М. Час за бесідами пройшов непомітно, ветерани згадували битви, в яких брали участь, дякували за увагу і подарунки. А ми вдячні нашим ветеранам і їх бойовим товаришам по службі за мужність і героїзм, за те, що вони звільнили рідне місто від фашистської чуми.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 1104