Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Березанський район

«В полі зору – Пенсійна реформа»
29 березня в центральній районній бібліотеці відбувся черговий юридичний всеобуч для студентів Університету III віку «В полі зору – Пенсійна реформа».  Мета заходу – розширити юридичний кругозір людей похилого віку та надати кваліфіковану юридичну консультацію з питань пенсійної реформи користувачам центральної районної бібліотеки.
Даний захід проводив головний спеціаліст Березанського бюро безкоштовної правової допомоги, який розповів про нововведення Пенсійної реформи, деякі нюанси, що впливають на розмір пенсії, та відповів на низку поставлених питань.
Проведення подібного юридичного всеобучу дає можливість краще зрозуміти букву закону і дає чудову можливість людям похилого віку отримати фахову консультацію, так би мовити, за місцем її перебування.

 
Департамент

Правова зустріч  « Про захист прав  споживачів »
У відділенні денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулась чергова зустріч. Заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та головний спеціаліст управління захисту споживачів провели лекцію на тему «Захист прав споживачів».
Зокрема, було роз’яснено, що Закон України «Про захист прав споживачів» регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.
Звернуто увагу, що споживачі повинні знати свої права та обов’язки, які містить даний Закон.
Також, звернуто увагу, що у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків - споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати: пропорційного зменшення ціни; безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
Продавець, виробник зобов'язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги.
Крім того, роз’яснено, що на ринках діють Державні лабораторії ветеринарно-санітарної  експертизи. Тому купуючи продукти на стихійних ринках, споживачі піддають себе певним ризикам.
Звернуто увагу на те, що часто через мережу Інтернет здійснюють свою діяльність шахраї, тому при покупці товарів через Інтернет, необхідно переконатися щодо суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність, адреси, тощо.
Роз’яснено, що найбільш часто люди похилого віку стають жертвами шахраїв. Тому, необхідно при укладанні Договорів уважно читати їх зміст, звертаючи увагу на предмет договору, на строки виконання робіт, ціну Договору. У Договорі повинні бути  зазначені адреса суб’єкта господарювання, чітка його назва.
Відділення денного перебування Корабельного району дякує за змістовну, корисну інформацію та сподівається за подальше співробітництво у питаннях правового захисту населення.

Година пам’яті
З нагоди відзначення Дня визволення м. Миколаєва від німецько-фашистських загарбників у відділенні денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради провели низку заходів.
Історик, журналіст, краєзнавець, волонтер-викладач «Університету третього віку» Пилипчук Олексій Олексійович ознайомив слухачів з новими архівними даними щодо визволення міста в роки Другої Світової війни.
Продовженням заходу стала зустріч з контр-адміралом, головою Миколаївської обласної ради ветеранів-підводників воєнно-морського флоту Левшуновим Василь Васильовичем. Його розповідь про ці історичні події засновувалась на спогадах учасників визволення Миколаївщини, зокрема про участь у цих подіях кінної армії.
Спогади гостей спонукали підопічних відділення зануритися в ті тяжкі роки, оцінити всю масштабність воєнної операції. Вічна пам’ять героям!

Листая страницы истории
28 марта каждый из николаевцев вспоминает трагические и радостные страницы истории, связанные со Второй мировой войной. Так, студенты «Университета третьего возраста» Центрального района  городского территориального центра социального обслуживания (предоставление социальных услуг) департамента труда и социальной защиты населения Николаевского городского совета посетили НОНУБ им. А.Гмырева, краеведческий отдел, где встретились с автором книги «Колокола памяти» Зоей Ивановной Шаталовой.
Одна из наших подопечных – Наталья Николаевна Бычко является дочерью Фролова Николая Николаевича. Фронтовик с подводной лодки Ф-101 прошел всю войну и его воспоминания публикует  в разделе «И помнит мир спасенный» автор этой книги.  
Просмотр редких кадров кинохроники из коллекции Вадима Кирчева, история создания (практически в Николаеве) Яном Френкелем  известной песни «Давай, закурим», прослушивание первого варианта ее исполнения (еще до знаменитой Клавдии Шульженко) – все  это надолго запомнится нашим подопечным.
Пригласили наших слушателей в библиотеку для юношества (филиал ЦБС для взрослых) и для участия в Николаевском флешмобе. Дарья Олеговна Яцкевич вместе со своими коллегами подготовила целую подборку книг на эту тему, сюжеты кинохроники об освобождении нашего города.
А еще в гости к нам ждем Пилипчука Алексея Алексеевича, автора многих статей и книг о войне, члена союза журналистов, военного летчика. И эта встреча тоже обещает быть интересной.

Майстер-клас із писанкарства
Фарбовані яйця - неминуча ознака Великоднього розговіння. Особливо вони користуються повагою в Україні. У деяких зі слов'янських народностей існує справжній культ великодньої писанки, оточений старовинними легендами і безліччю особливих звичаїв. Великодні писанки не просто фарбуються: вони пишуться, тобто розмальовуються за допомогою особливих технічних прийомів. Від цього і сама назва їх - писанки.
На факультеті «Рукоділля» «Університету третього віку» при відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради викладач-волонтер, член громадської організації «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів в Україні» Склярова Олександра Ігорівна та фахівець із соціальної роботи відділення Осадчук Людмила Володимирівна ознайомили слухачів з різними техніками писарства. Слухачі оберуть ту, яка найбільше до душі. При проведенні майстер-класу були  використані знання минулих занять.
Писанка - це не просто сувенір чи народна мініатюра. Адже писанка несе в собі високий заряд енергетики. Майстрині писали писанки у доброму настрої та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров'я, на багатство, вкладаючи в це душу.
Набутий досвід надає можливість  прикрасити свій святковий кошик справжніми українськими писанками, які створені вашими власними руками.

 
Очаківський район

Керування віком: міф чи реальність?
28 березня 2018р. слухачі «Університету третього віку» с. Парутине вкотре зібрались на оздоровче заняття, яке провела соціальний працівник.
З точки зору медицини, вік – це не діагноз. Існує поняття паспортного віку і біологічного віку, останній можна виміряти наступними параметрами: стан організму з точки зору накопичених хвороб; фізичний і психологічний стан організму; те, як ми виглядаємо.
Процес старіння полягає в тому, що наші функції з часом  починають  поступово  страждати, згасати. По-перше  це втрата рідини (менше 70%).По – друге – втрата м’язової маси. Щоб цього  не відбувалося потрібні регулярні фізичні навантаження. Також  вони потрібні для хорошої  роботи серцево – судинної системи. Ще на процес  старіння впливає  неправильне харчування, під час якого утворюються атеросклеротичні бляшки в судинах.
Вченими доказано, що процес старіння організму можна сповільнити і навіть повернути в зворотному напрямку за допомогою правильного харчування, фізичних навантажень та дотримання оздоровчих програм.
Після лекції слухачі отримали брошури з вправами для літніх  людей та  спробували їх розучити. Це дуже сподобалось присутнім  та додало настрою.

 
Березанський район

28 березня 2018 року, у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Березанського району відбувся правовий всеобуч для студентів Університету III віку, спрямований на поглиблення знань з деяких юридичних питань.
Відповідно навчального плану, на захід було запрошено головного спеціаліста  Березанського бюро правової допомоги, яка розкрила перед присутніми  тему «Соціальний захист матерів-одиначок».  
Викладач  розказав яким чином відбувається процедура соціального захисту, та дала вичерпні відповіді  на низку поставлених питань.
Наступне заняття – майстер-клас по вишиванню стрічками, який провела викладач районного Будинку творчості школярів Галина Фечак. Увазі студентів було запропоновано  різнобарвні роботи з вишивки стрічками. Отримали уяву про матеріали та інструменти для виконання робіт у цій чудовій техніці.
Завершився навчальний день екскурсію у районний історичний музей, де студентам було запропоновано лекцію про «Визволення Миколаївщини, Березанщини від нацистської навали».

 
Доманівський район

28 березня  2018 року виповнилася 74-я річниця  звільнення  Доманівського  району  від  фашистських загарбників. У районному будинку культури відбулися урочистості та тематична театралізована композиція з нагоди 74 річниці звільнення Доманівського району від нацистських загарбників.
Представники трудових  колективів  райцентру, громадськість поклали квіти до підніжжя Братської могили  загиблим воїнам, які звільняли Доманівський район, вшановуючи  пам'ять  всіх  тих, хто героїчно поліг у боротьбі з  ворогом,  захищаючи  честь, свободу  і  незалежність,  територіальну  цілісність  своєї Батьківщини.
Також цього дня заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації, заступник Доманівського селищного голови, голова районної організації ветеранів війни та праці відвідали учасників бойових дій Другої Світової війни, що проживають у селищі Доманівка. Представники влади привітали ветеранів з річницею звільнення Доманівського району від фашистських загарбників та вручили продуктові набори.

 
м.Южноукраїнськ

Проведено заняття університету третього віку
28 березня 2018 року для студентів Університету третього віку комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Южноукраїнська» начальником відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації управління Пенсійного фонду та головним спеціалістом відділу обслуговування громадян була проведена лекція на тему: «Ведення державного реєстру застрахованих осіб, реєстрування на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України та нове в пенсійному законодавстві». Слухачі дізналися про перерахунок пенсій, трудовий стаж, який необхідний для виходу на пенсію та багато інших новинок, які відбулися в законодавстві.
Також для студентів факультету літературного та художньо-прикладного мистецтва до Дня визволення Миколаївщини від нацистських переслідувань бібліотекарем комунального закладу «Міська бібліотека для дорослих» було проведене заняття приурочене до цієї дати.
Після проведених заходів студенти Університету третього віку залишилися задоволені, адже кожен отримав для себе корисну інформацію та мав змогу задати питання, які його цікавлять.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 1104