Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Вітовський район

22 грудня на XХV сесії Вітовської районної ради сьомого скликання прийнято рішення начальник управління соціального захисту населення Вітовської райдержадміністрації доповіла про хід виконання у 2016 - 2017 роках «Програми зайнятості населення Вітовського району на період до 2017 року» та про хід виконання у 2017 році районної цільової соціальної програми «Допомога на поховання непрацюючих громадян на 2011-2017 роки».
Доповідач звернула увагу присутніх, що завдяки спільним зусиллям соціальних партнерів та роботодавців району, вдалося досягти у 2017 році, найкращого в області показника у створені нових робочих місць.
А саме - 523 нових робочих місць, що складає 158,5 % прогнозованого показника згідно з Програмою.
У 2016-2017 роках соціально-економічний розвиток Вітовського району характеризується утриманням позитивних темпів економічного зростання, стабілізації виробничого сектора економіки, активізації інвестиційних процесів, впровадженням механізму ефективного використання ресурсного та промислового потенціалу. Створені передумови для виведення економіки на траєкторію сталого розвитку, позитивно впливає на розмір середньомісячної заробітної плати працівників працюючих в економіці району.
Так розмір середньомісячної номінальної заробітної плати одного штатного працівника в районі за 9 місяців 2017 року збільшився на 3018 грн. в порівняні до річного показника 2016 року і складає 9830,0 грн., що більше на 44,9% середньо обласного показника (6785,0 грн.).
Рівень середньооблікової кількості штатних працівників також збільшився у порівнянні до 2016 року на 3067 осіб і складає 11 413 працюючих. Цей показник є найвищим в області, за винятком показника м. Миколаєва.
Голова Вітовської райдержадміністрації Олександр Миколайович Демчук та голова Вітовської районної ради Ігор Семенович Матвєєв подякували всім виконавцям Програми зайнятості за належний внесок у соціально-економічний розвиток району.
За результатами обговорення депутати районної ради вирішили доручити районній державній адміністрації, на виконання ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення», розробити «Програму зайнятості населення Вітовського району на період до 2020 року» та внести в установленому порядку на розгляд Вітовської районної ради

 
м. Очаків

Посещение выставки
Украинская природа из поколения в поколение не перестаёт поражать своїй красотой. С давних времён поэты и художники восхваляли в своїх произведениях живописне пейзажи разных уголков страны.
Уникальная природа нашого края восхищает и оставляет массу приятных впечатлений у творческих людей, вызывая желание снова и снова познавать и передавать её багатство в своём творчестве.
22 декабря в военно – историческом музее им. А.В.Суворова состоялось открытие выставки работ одесских художников, которую посетили и  студенты университета третього возраста. Это уже далеко не первая выставка полотен именитых художников.
Экспозиция представляет разлычные направления живописи: реализм, авангардизм, импрессионизм, в которых работают атантливые мастера : Николай Прокопенко, Николай Вилкун, Алексей Заркальцев, Владислав Гурьев, Дмитрий Жижин, Александр Мирзин и Александр Туржанский.
Представлены на выставке были и работы женщин – художниц : Натальи Мартынюк, Ольги Котляровой – Прокопенко, Ирины Харитоновой, Аллы Мещеряковой.
Картины оставляют яркое впечатление: одни – делятся со зрите лем динами кой окружающего мира и жизнью стихий, другие – вселяют в душу умиротворение и покой.
Главная тема выставки – наш край: степи, наполненные ароматом трав; прогретый солнцем воздух; наше любимое Чёрное море с песчаными пляжами.
Каждая работа особенна и интересна по-своему, каждая найдёт свого зрителя, потому что эти художники стреляться в окружаю щем мире увидеть позитив и передать его зрителю именно таким, как увидели, пронеся через себя и через собственное восприятие мира.
У струдентов остались приятные  и теплые  впечатления.

 
м. Южноукраїнськ

Засідання  міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення
21 грудня 2017 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Засідання пройшло за участю голови координаційного комітету, представників департаменту соціальних питань та охорони здоров’я, Южноукраїнського міського центру зайнятості.
На засіданні комітету було розглянуто наступні питання: забезпечення зайнятості та надання соціальних послуг соціально незахищеним категоріям населення міста, хід виконання постанови від 20.03.2013 №175 «Порядок організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру», перспективний план роботи координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста на 2018 рік.
Доповідаючи під час засідання, директор департаменту соціальних питань та охорони здоров’я повідомила, що протягом січня – вересня статус безробітного мали 47 осіб з інвалідністю, працевлаштовано за сприянням служби зайнятості 12 безробітних. Крім того, в рамках соціального захисту учасників АТО  департаментом був укладений договір з Дніпропетровською об’єднаною технічною школою Товариства сприяння обороні України про навчання 1 учасника АТО. 19 грудня поточного року навчання було завершене.                  
По іншим питанням було заслухано директора міського центру зайнятості та прийнято відповідні рішення
Прийняли участь у засіданні координаційної ради

22 грудня 2017 року завідувач відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська» прийняла участь у засіданні координаційної ради по виконанню міської комплексної Програми «Турбота» де прозвітувала про соціальну реабілітацію дітей-інвалідів у нашому місті.
У своїй доповіді вона зупинилася на основних моментах, а саме, що відділення соціальної реабілітації дітей – інвалідів комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Южноукраїнська» - це установа, діяльність якої направлена на створення системи заходів для відновлення або опанування дітьми з інвалідністю або дітьми віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, знань та навичок, необхідних для незалежного або підтриманого проживання в соціальному середовищі.  
На сьогоднішній день у м. Южноукраїнськ зареєстровано 149 дітей з інвалідністю, з них 19 дітей навчаються у навчальних закладах, спеціалізованих школах – інтернатах і  фактично проживають за межами нашого міста.  130 дітей живуть в м. Южноукраїнськ,  
З квітня 2017 року у відділенні відкрито групу для надання соціальної послуги денного догляду. Для дітей цієї групи організовано розвиваючі заняття, спостереження за станом здоров’я, триразове харчування, денний відпочинок, здійснення допомоги у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування тощо), формування та підтримку навичок самообслуговування, проведення культурно – масових заходів. Для організації харчування та денного відпочинку (сну) за кошти міського бюджету було придбано твердий та м’який інвентар, меблі, посуд.
У 2017 році реабілітаційні послуги в групі та поза групою за індивідуальним графіком відповідно до рекомендацій лікарсько – консультативної комісії отримали 60 дітей, з них 54 дитини з інвалідністю віком від  2 до 16 років та 6 дітей віком до 2 років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. Кількість отримувачів реабілітаційних послуг порівняно з 2016 роком збільшилась удвічі.

 
м. Очаків

«Університет третього віку»
21 грудня 2017 року в актовій залі Територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків, згідно плану роботи факультету «Краєзнавство», відбулося заняття для слухачів університету.
Молодший науковий співробітник мариністичного музею ім. Р.Г.Судковського провела тематичну бесіду «Микола Свєрчков та інші художники – анімалісти».
Студенти із задоволенням слухали розповідь викладача - волонтера про те, з ім’ям Миколи Єгоровича Свєрчкова в першу чергу пов’язані наші уявлення про прекрасних коней, які несуться навскоки. Що може бути чарівніше, і одночасно, страшніше кінського нестримного руху? Гриви і хвости які віються по вітру, напружені м’язи, і особливо ритмічний стукіт копит, - кінський біг – це щось міцне, дике, неприборкане. І таке відчайдушне, майже блискавичне враження дуже рідкісне в мистецтві. Лише деякі змогли досягнути правди в його зображенні.
Для цього треба було ввести в живописну практику новий жанр – портрет тварини. Вперше жанр художньої анімації з’явився у французьких художників – романтиків Жеріко і Делакруа, які прагнули «вдихнути» особливий романтичний зміст у поведінку тварини.  
Ближній «портрет» коней, які несуться нібито вітер, гідний самої високої нагороди. Але в історії світового живопису було небагато настільки відчайдушних майстрів пензля. І серед цих знаменитих майстрів гідне місце займає  Микола Єгорович Свєрчков (1817 – 1898).
Народився  у Санкт-Петербурзі у родині конюха. До малювання коней проявив цікавість вже у ранньому дитинстві. В1827-1828 роках відвідував заняття у Виховній школі при Академії мистецтв. В 1834 році вступив у господарський департамент Міністерства внутрішніх справ. В 1839 році вперше приймає участь у академічній виставці,  представляє ряд портретів, за які йому дають звання вільного художника портретного живопису. Успіх на академічній виставці а також отримання замовлення від купця Яковлева привели до того, що Свєрчков в 1840 році залишив службу і цілком присвятив себе живопису.   
З 1844 років художник постійно приймає участь у академічних виставках. М.Е. Свєрчков довгі роки працював художником Хреновського і Чесменського державних кінних заводів. З 1856 року почав займатися також і скульптурою. Що до портретного живопису, то художник писав кінні портрети на замовлення. Художник не був портретистом по зову душі, його стихією був анімалістичний жанр.  
На початку 1860-х років М.Е. Свєрчков мешкає за кордоном – у Парижі, Лондоні, Брюсселі. В 1863 році художник був нагороджений орденом Почесного легіону. В 1864 році він повернувся на батьківщину.  
Свєрчков у останні роки свого життя втратив зір, жив у нужді. За все своє життя написав приблизно 350 картин, 1000 малюнків і створив 12 скульптур. М.Є. Свєрчков помер 1898 році, у Царському селі.
Доля Свєрчкова і його чисельної творчої  спадщини були дуже незавидною. Дуже популярний у свій час художник помер у бідності, а його картини стали прикрашати музей конярства, який практично не відвідувався.
В сучасних музеях його роботам не відводиться теж якого-небудь помітного місця.
Але для свого часу і дуже вузького анімалістичного жанру М.Є. Свєрчков був по справжньому видатним художником.  
Слухачам університету були представлені цікаві ілюстрації робіт різних періодів творчості видатного М.Є.Свєрчкова «Відпочинок на полюванні» (1865), «Біля трактиру взимку» (1891), «У метіль» (1855), «Полювання на вовка» (1865), «Трійка взимку», «Псар», «Орловський рисак Кролик» і  багато  інших.
Студенти були вдячні за надання цікавої та корисної інформації.

 
Департамент

Вартові правової підтримки
У листопаді поточного року в рамках реалізації національного проекту "Я МАЮ ПРАВО!", метою якого є об’єднання ресурсів органів влади між собою та громадськими організаціями заради підвищення рівня правової культури та правової інформованості громадян, зокрема вразливих груп населення, Головне територіальне управління юстиції, департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, громадська організація  «Незалежна соціальна адвокація та правозахист», районна організація інвалідів Корабельного району підписали угоду «Про співпрацю». Підписанти даної угоди взяли на себе практичні обов’язки і  зробили крок, який буде реально віддзеркалювати побудований партнерський  алгоритм і буде слугувати  наданню правової підтримки та врегулювання  конфліктів.  
Вперше державна структура в Миколаєві об’єднала зусилля з громадським органом, для того, щоб громада конкретного району мала доступ до надання правової підтримки та врегулювання конфліктів.
Для досягнення цієї мети заплановано:
- двічі на місяць прийоми громадян спеціалістами управління юстиції на базі районних управлінь департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради;
- лекції щодо роз’яснення чинного законодавства для літніх людей;
- консультації осіб з обмеженими фізичними можливостями в режимі онлайн за допомогою Skype з метою забезпечення доступу таких осіб до отримання безоплатної правової допомоги.
- та інші соціально важливі заходи.
Проведення спільних інформаційних заходів надасть можливість громадянам безкоштовно отримати відповіді: як нарахувати субсидію, як боротись із незаконним захопленням власності, яким чином захиститись від тих чи інших не правових дій, яким чином захистити свої права тощо.
Нині в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» отримати безоплатну правову консультацію може кожен без винятку громадянин, зокрема соціально незахищені українці, серед яких малозабезпечені, діти-сироти, особи з інвалідністю, учасники АТО та тимчасово переміщені особи.
Декілька днів тому громадською організацією «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» був відкритий Центр надання правової підтримки та врегулювання конфліктів». Згідно угоди «Про співпрацю» правова допомога буде надаватись на базі «Університету третього віку» відділення денного перебування Корабельного району міського територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за адресою пр.Богоявленський, 301/2.
Захід викликав велику зацікавленість мешканців району. Присутні вітали ініціаторів заходу, звертались із запитаннями та вносили пропозиції щодо подальшої співпраці. Заступник директора міського територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Громов Г.М. подякував учасникам заходу за побажання та ініціативи.
Дільничний Корабельного відділку національної поліції Бінерт О.С. розповів про роботу дільничних інспекторів, вислухав  настанови  та поради.
Він наголосив, що функціонування  роботи Центру, налагодження дієвого механізму  співпраці   між державним органом та громадськістю, розроблено   в рамках проекту «МАЮ ПРАВО».
Керівник ГО «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» Тетяна Добридник розповіла про подальшу роботу з цього напрямку:
- правову допомогу будуть надавати адвокати Міського центру № 2 з надання безоплатної вторинної правової допомоги (послуги адвокатів безкоштовні).
-  проведення досудового процесу (медіація), врегулювання конфліктів буде здійснювати   медіатор, юрист, керівник «Центру  з надання правової підтримки та врегулювання конфліктів», директор  ГО «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» - Добридник Т.В.
Завдяки ініціативі ГО «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» та  налагодженому правому партнерству у подальшому буде відкрито мережу громадських приймалень.
Корабельці та  Вітовчани отримають правову підтримку від адвокатів від МЦ № 2, дільничних інспекторів Корабельного та Вітовського   відділів  національної поліції, міської прокуратури № 2.

 
м. Южноукраїнськ

Слухачі університету третього віку відвідали екскурсію
20 грудня 2017 року у рамках факультету «Літературний та художньо-прикладного мистецтва» університету третього віку комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська» студентам було проведено цікаву та пізнавальну екскурсію на відокремленому підрозділі енергогенеруючої компанії НАЕК «Енергоатом» Южноукраїнська атомна електростанція. Слухачі мали можливість відчути велич стратегічно важливого елементу енергетики державного масштабу, яка водночас присутня в будинку кожного пересічного українця.
У рамках екскурсії об'єктами енергокомплексу студенти відвідали оглядовий майданчик Ташлицької ГАЕС та учбово-тренувальний центр. У інформаційному центрі атомної станції за допомогою спеціальних макетів фахівці управління інформації та зв'язків з громадськістю продемонстрували принципи роботи основного обладнання підприємства.
Висловлюємо подякуємо керівництву ВП «ЮАЕС» за можливість проведення екскурсії.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 1068