Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Баштанський район

Відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів
11 квітня 2018 року, у Баштанці відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів покладанням квітів до пам’ятного знаку в’язням-жертвам нацизму. У заході взяли участь міський голова, керівник апарату РДА, виконувач функцій та повноважень голови райдержадміністрації, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Баштанського району, голови районної і міської ветеранських організацій, голова районного відділення української спілки в’язнів-жертв нацизму, ветерани АТО, городяни, які пройшли через горнило концтаборів, працівники територіального центру, учнівська молодь, небайдужі мешканці міста.
Урочистий мітинг розпочав керівник апарату РДА, виконувач функцій та повноважень голови райдержадміністрації. У своєму зверненні до громади він підкреслив необхідність та значущість вшанування людей, які стали заручниками та жертвами агресії іншої держави. Окрім данини шани своїм землякам, пам’ятна дата надає можливість теперішньому поколінню ще раз пригадати невиправні та трагічні сторінки минулого задля запобігання безглуздої втрати людського життя в подальшому. «Саме в цей день історичне минуле нашої країни ще раз нагадує нам про страшні та трагічні події, котрі є наслідком завойовничої агресії іншої держави. Вшановуючи наших земляків сьогодні, ми маємо пам’ятати про невиправні втрати минулого задля недопущення подібного у майбутньому».
«Щорічно, 11 квітня, світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. У цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах», - розпочав свій виступ міський голова – «За роки Другої Світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, із них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу. Сьогодні на території Баштанської об’єднаної територіальної громади проживає 25 в’язнів, з них 16 малолітніх і 9 дорослих. Наймолодшим малолітнім в’язнем є Валентина Василівна Стрікалова, котра народилася 7 квітня 1945 року в неволі.
Низько вклоняюся перед подвигом в’язнів фашистських таборів та борців антифашистського опору. Завдяки незборимій силі духу, вірі у справедливість та надії на Всевишнього вони зуміли вистояти і здолати саму смерть. Повернувшись на рідну землю, витримали сталінські репресії, багаторічні утиски. Для нас ці мученики є живими носіями правди про людиноненависницьку сутність тоталітаризму.
Бажаю усім людям старшого покоління, яким випали неймовірні муки і страждання за колючими дротами фашистських таборів, миру, доброго здоров’я і благополуччя на довгі та щасливі роки».
Голова районного відділення української спілки в’язнів-жертв нацизму закликав молодь завжди пам’ятати про тих, хто загинув від рук фашистів мученицькою смертю у концтаборах, нагадав присутнім ті страшні випробування, через які довелося пройти членам його громадської організації.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв нацизму в Другій світовій війні та покладанням квітів до пам’ятного знаку.
Після урочистого мітингу охочі відвідали краєзнавчий музей, де ознайомилися з виставкою, присвяченою жертвам фашистських концтаборів.

 
Доманівський район

В селі міського типу Доманівка в урочистій обстановці, в приміщенні давно непрацюючого кінотеатру, відкрився  Коворкінг-центр по-новому «ПораДій». Спочатку з’явилась ідея, а потім її виклали на папері….ось так  почалась історія Коворкінг центру в Доманівці. До слова, проект виграв, навіть, у великих міст! Доманівська селищна рада та ГО «Фонд розвитку громади селища Доманівка» почали реалізацію проекту і саме вони стали ініціаторами ідеї.
На відкритті були присутні голова Доманівської райдержадміністрації, керуючий справами виконавчого комітету Доманівської селищної ради та координатор Програми розвитку ООН в Україні.
У коворкінг-центрі будуть надаватися  різні види послуг, якими можуть скористатися всі жителі: доступ до Інтернету та Wi-Fi, різноманітні курси-тренінги. Коворкінг-центр (в перекладі означає «спільна робота», «колективний офіс») – це нова модель роботи з відвідувачами та організацією внутрішнього простору громадського закладу.
Це майданчик для спілкування і реалізації власних творчих проектів – майстер-класів, презентацій, виставок тощо. Це крок вперед не тільки для молоді, а й для людей старшого віку! Спільними зусиллями ми зможемо все!

 
м.Южноукраїнськ

Пройшла виставка робіт «Великдень»
10 квітня 2018 року у відділенні соціальної реабілітації дітей з інвалідністю комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Южноукраїнська» організовано виставку робіт «Великдень», виконаних вихованцями відділення разом з батьками та педагогами.
Автори робіт презентували на виставку великодні сувеніри, виконані в техніці писанкарство, квілінг, аплікація.
Виставки робіт в галузі декоративно-прикладного та художнього мистецтва проводяться з метою відродження, збереження та популяризації народних традицій та звичаїв.
Залучення дітей з інвалідністю до вивчення традицій рідного народу – шлях до соціальної, громадської інтеграції.

 
Департамент

Найстарішій мешканці Миколаєва – 107 років
День народження – особливе свято для кожної людини. Молодь у цей день загадує бажання, дорослі планують майбутнє своїх дітей, а ось люди поважного віку згадують минуле.
Для Зорі Галини Тимофіївни день народження дійсно особливий, бо 10 квітня їй виповнилось 107 років. Народилася вона у Вінницькій області у 1911 році  у сім’ї залізничника. З п’яти років  залишилась без матері, її виховував батько, його професію вона і обрала у 1927 році.
Життя – то довгий шлях, на якому багато труднощів та радощів: радість від народження доньки поряд з загибеллю чоловіка, щасливе народження сина у другому шлюбі та війна і післявоєнні лихоліття. Все минає, і добро, і зло.  Лишається характер, навіть коли тобі за 100 років. Галина Тимофіївна і досі з повагою згадує про батьків, знаходить добрі слова на адресу рідних і посміхається.
Представники міської громади вже сьомий рік поспіль приходять у день народження до Галини Тимофіївни з поздоровленнями. Ось і на цей раз квіти та  подарунки вручили найстарішій мешканці Миколаївської області представники соціальної сфери і громадськості міста Сергій Миколайович Бондаренко, Любов Іванівна Самерханова, Віталій Михайлович Ященко. До речі, у Миколаєві зараз мешкає 9 громадян, яким виповнилось 100 та більше років. Їм щомісяця виплачується стипендія за рахунок міського бюджету.

 
Єланецький район

6 квітня 2018 року відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Єланецькій районній державній адміністрації, за участю голови комісії з питань ТЕБ та НС Єланецької районної державної адміністрації, начальник управління соціального захисту населення Єланецької районної державної адміністрації та членів комісії.
В ході якої обговорено ряд питань: про проведення позапланових перевірок дотримання суб’єктами господарювання району вимог виконання законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки в місцях з масовим перебуванням людей, про заходи щодо запобігання та протидії пожежам лісів і сільгоспугідь у літній період 2018 року, про стан готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в Єланецькому районі.
Голова  комісії з питань ТЕБ та НС Єланецької районної державної адміністрації проінформувала присутніх, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року № 643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», доручення заступника голови облдержадміністрації від 2 квітня 2018 року № 1545/0/05-61/3-18 у Єланецькому районі проводяться позапланові перевірки об’єктів з масовим перебуванням дітей (людей). Із 37 об’єктів, що підлягають перевірці, перевірено 28.
За результатами обговорення комісія вирішила створити районну робочу групу щодо перевірки виконання вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту та доручити членам групи провести відповідну роботу по перевірці виконання вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на об’єктах району з масовим перебуванням людей.

 
м. Вознесенськ

Душевне свято – 80-річний ювілей вчительки Галини Барбалюк
6 квітня  – звичайний сонячний весінній день. А хоча, це не зовсім звичайна дата. Цього дня свій поважний ювілей, 80-річчя святкувала шляхетна людина, вчитель з великої літери та вірний наставник Галина Пилипівна Барбалюк. Це не тільки її особисте свято, а й кожного, хто знає цю прекрасну жінку. В першу чергу, її родини, вихованців, друзів, сусідів. Адже все життя ювілярка присвятила людям, віддавши кожному частинку своєї душі.
Але все одно не очікувала Галина Пилипівна, що святкування її дня народження перетвориться на справжній концерт. Ювілей золотої людини святкували гуртом. Хор «Надія» та хор «Універ» влаштували для вчительки свято вдома, де мешкає іменинниця, підготували чудовий сценарій. Пройшло все на найвищому рівні: були і пісні, і щирі привітання, і море квітів. ювілярки. Жінка до глибини душі була розчулена такою увагою до себе. Вона дякувала гостям за теплі слова та із задоволенням фотографувалася з усіма на згадку.
Завітали на ювілей всі сусіди Галини Пилипівни, рідня, багато друзів та учнів.   На добрих людей ювілярці, на щастя, теж щастило.
– Зі мною поруч завжди були люди, які підтримували, з ними легше було переживати найважчі моменти у житті, – сказала Галина Пилипівна.
Нелегким був життєвий шлях цієї людини, але вона уміла знайти позитив у всьому та робила, що всім біля неї було добре. Галина Пилипівна працювала вихователем, вожатою, вчителем в школі. Її по цей день згадують як майстра своєї справи. Свого часу вона проводила цікаві читацькі конференції для учнів та вчителів, організовувала виставки, тематичні зустрічі, викладки літератури. Вона жила своєю роботою і дуже любила дітей. То ж, сьогодні їй все повертається сторицею.
Не віриться, що цій жінці вже 80. Вона пам’ятає все своє життя до дрібниць, і, не зважаючи на поважний вік, залишається активною, цікавиться життям своїх вихованців, нікому не відмовляє у мудрій пораді, та й вдома по господарству багато роботи продовжує робити сама. Хоч роки беруть своє і забирають здоров’я та зовнішню красу , їм не під силу відібрати ясний розум та добру душу…

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 1104