Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Березанський район

10 січня 2018 року, гостинно відкрилися двері відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Березанського району для   студентів  Університету третього віку.
Цього навчального дня слухачі Університету прослухали лекцію курсу правової освіти «Основи спадкового права» та прийняли участь у практичному занятті з даної теми. Заняття провів головний спеціаліст Березанського бюро безоплатної правової допомоги, в ході якого відбулась цікава та корисна дискусія.
Закінчився навчальний день театралізованим дійством «Маланчин вечір» та чаюванням. В гості до студентів завітала Коза та учні районної музичної школи з Колядою. Захід пройшов у теплій, веселій атмосфері.

 
м. Южноукраїнськ

Привітання, колядки та щедрівки від вихованців відділенні реабілітації дітей з інвалідністю
Зимовий цикл свят – Різдво Христове, Щедрий вечір - Святого Василя, Хрещення Господнє традиційно святкують у кожній українській родині. Дух святкового настрою підтримали і у відділенні соціальної реабілітації дітей з інвалідністю комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  м. Южноукраїнська». 9 січня 2017 року вихованці відділення з різдвяними привітаннями відвідали комунальне підприємство «Теплопостачання та водо – каналізаційне господарство» та відділення оздоровчо – реабілітаційних послуг комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Южноукраїнська». За привітання, колядки та щедрівки керівники та працівники установ щедро обдарували дітей.
Згуртуватися сьогодні у цю непросту пору, в годину випробування, кожним містом, селом, маленькою родиною, здоровим та недужим – усією нацією – стає необхідністю. То ж хай ведуть до миру та злагоди у суспільстві споконвічні ідеали, які відображені в неперевершених своєю святковістю, красою, добром і любов’ю обрядах, звичаях і традиціях!

 
Єланецький район

9 січня 2018 року відбувся виїзд робочої групи з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми для здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в c. Возсіятське, де за повідомленням Єланецького відділення Новоодеського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області скоєно насильство в  сім'ї.
З правопорушником який вчинив насильство в сім'ї проведено заходи впливу: профбесіду, офіційне попередження,  складено акт з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї.

 
Арбузинський район

У центральній районній бібліотеці за участю підопічних відділення денного перебування ТЦСО Арбузинського району відбувся захід під назвою «Вечорниці», який присвячений народним звичаям та обрядам, які використовуються українцями під час святкування різдвяних свят.
Святкова зала прибрана українськими вишитими рушниками, виробами в українському стилі. Учасники  прийшли в українських костюмах, вишиванках.
Працівники бібліотеки розпочали свято з інформації про зародження святкування українцями різдвяних свят, про звичаї та обряди. Підопічні територіального центру, а саме учасники груп: «Срібний вік», «Здоров'я»,  слухачі університету третього віку з «Інформаційних технологій» взяли активну участь у даному заході: співали колядки, щедрівки, декламували вірші, читали гумор.
По закінченню заходу всі учасники за круглим столом пригощалися чаєм та українськими смаколиками. Захід пройшов в дружній, теплій атмосфері. Підопічні за  українською тематикою до різдвяних свят  приготували подарунки  та подарували свої роботи.
Всі учасники заходу отримали заряд позитиву та піднесеного настрою.

 
Департамент

Різдвяна зустріч
Одне з найбільш важливих свят, один з найбільш магічних днів, коли кожна родина і словом і ділом створювали у своїй оселі атмосферу затишку, щастя та миру - Різдво Христове.
Ось і на цей раз у відділенні денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради зібрались, як дружна сім’я, слухачі «Університету третього віку». В такі дні всі повинні  неодмінно бути разом , щоб і протягом року пам’ятати про міцність родинних уз.
Яка ж історія цього свята, свята Різдва Христова? Розповідь про історію походження  цього свята розпочала активна учасниця наших заходів, керівник творчого колективу «Живе слово».
7 січня сталася велика для всього християнського світу подія. Різдво Христове – найбільш широко шановане свято у світі. Люди різних соціальних верств, матеріального становища, переконань і поглядів не минають цього свята своєю увагою. Дуже давньою є українська традиція миритися у цей день, пробачати одне одному образи, щоб на повну міру відчути радість життя.
Дружньо і з радістю присутні в залі та учасники музичного факультету  виконали низку українських  святкових привітань -  щедрівки  «Щедрик, щедрик, щедрівочка» та «Нова радість стала».
Всіх присутніх  запросили  на різдв’ яні зустрічі,  які будуть  проходити у січні - свято Василя та Маланки, свято Водохреща.

Різдвяна зірочка вітає
З нагоди святкування новорічних та різдвяних свят, у відділенні денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проведений святковий концерт ансамблю «Джерело» при обласному Палаці культури, під керівництвом Горбенко В.І. та  Охотнікової Л.Ф.
Артисти ансамблю вразили глядачів костюмами та театралізованою виставою. В залі відділення лунали щедрівки, зимові пісні, гуморески та сценки. Творчий колектив подарував підопічним святковий настрій та море емоцій. Захід, як завжди, був яскравим та веселим.

Завжди ради гостям
Підопічних міського притулку для людей поважного віку, за традицією, з Новим роком та Різдвом Христовим вітають представники церков, громадськості, депутатського корпусу, волонтери та благодійники. Майже кожного дня в гості до стареньких приходять миколаївці. Але, особливе вітання постояльці притулку отримують від Митрополита Миколаївського і Очаківського Питирима. Також, за традицією, хор Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці виконує в цей день колядки і щедрівки для мешканців цього доброго дому. І для нас честь, що Владика Питирим знаходить можливість приєднатися до нас, - сказав Сергій Бондаренко, що також був присутній на заході. Він зазначив, що міська влада приділяє багато уваги розвитку притулку.
Так, наприклад, в минулому році за рахунок коштів міського бюджету придбаний новий мікроавтобус, в притулку встановили новий котел. Як зазначив директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської міської ради, в притулку створені гідні умови для перебування миколаївців похилого віку.
Турбота про дітей і людей поважного віку - це пріоритет для міської влади, - додав директор департаменту, зазначивши, що на утримання притулку для громадян похилого віку та інвалідів в 2018 році в міському бюджеті передбачено близько 2,6 млн.грн.
Зі святами миколаївців вітають і депутати. Олена Кисельова зазначила, що городяни, які проживають в цьому притулку, стали дружною сім'єю, члени якої щиро люблять один одного. Нехай Господь буде в серці у кожного і хай надія на краще ніколи не вмирає! У цей день, також за традицією, привітання з Новим роком та Різдвом Христовим звучали і на адресу гостей. Няні та сестри влаштували невеликий концерт з колядками та віршами. Так же щиро і радісно зустрічали у притулку всіх гостей, що прийшли у передсвяткові та святкові дні за адресою вул. 2 Набережна, 1.

 
м. Очаків

«Університет третього віку»
5 січня 2018 року  в  актовій залі територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків, згідно плану роботи факультету «Краєзнавство», відбулося заняття для слухачів університету.
Молодший науковий співробітник мариністичного музею ім. Р.Г.Судковського провела тематичну бесіду «Мистецькі простори, 155 років з дня створення творчої спілки Артілі художників».
Викладач – волонтер ознайомила з історією створення незвичайного творчого об’єднання – Артілі художників, першої в російському образотворчому мистецтві незалежної творчої спілки, створеної живописцями. Цим художникам потім судилося протягнути лінію спадкоємності від реалістичного мистецтва другої половини ХІХ століття до мистецтва нашої епохи, а створена ними Артіль трансформувалася у знамените Товариство передвижників. Воно склалося і розвивалося як спілка художників, існуюча на широкій демократичній основі.
Була спроба створення творчих спілок. І на місто Артілі виступає нове товариство художників, яке потім зіграло ключову роль в розвитку російського образотворчого мистецтва кінця ХІХ століття.
Ініціатором його виступає художник Г.Г.Мясоєдов, який закінчив Академію за рік до «бунту чотирнадцяти». До 1869 року він мешкав в Італії, де дуже зблизився с М.М.Ге. Бесіди про подальший розвиток російського живопису і російського мистецтва підказали ідею створення нового типу художньо – виставкового об’єднання. Мясоєдов знав про Артіль, був присутній на одному з її «четвергових зборів». Він зрозумів, що вона вже зіграла свою роль, дуже корисну і важливу, як перша незалежна художня організація, яка існувала без допомоги Академії. Мясоєдов зрозумів, що модель організаційної побудови Артілі була дуже вузькою, тому що в її складі була невеличка група петербурзьких художників.
Подальша доля російського демократичного живопису буде пов’язана з діяльністю Товариства пересувних художніх виставок. Це був не тільки вихід із складного стану, але й величезний крок уперед. Сама ідея передвижничества, ідея створення подібної організації означало початок нової епохи в художньому житті Росії другої половини ХІХ століття. Роком засновництва Товариства передвижників став 1869 рік. Організація подібного характеру не мала аналогів не тільки в Росії, але й в більш освічених країнах Європи.
З енергією і радістю взявся за нове діло І.М.Крамськой. Якщо Г.Г.Мясоєдов був головним ініціатором Товариства, то ідейним керівником його став І.М.Крамськой, як його критик, теоретик, публіцист.
Виникає запитання, - чи існує зв'язок між трьома історичними подіями: «бунтом чотирнадцяти», створенням Артілі і Товариства передвижників? Формально петербурзька Артіль в створенні Товариства не брала участі. Але в світі історичної перспективи, ясно, що по своєї суті, ідейному напрямку і художній програмі, передвижники в період створення Товариства виступали як продовжувачі Артілі. І ті обставини, що І.М.Крамськой в обох випадках грав роль керівника, свідчать про пряму спадкоємність.
Слухачам університету були представлені цікаві ілюстрації робіт різних періодів творчості: О.І. Корзухін «Повернення із сільського ярмарку» (1868), О.І. Корзухін «Повернення з війни» (1868), О.Д. Літовченко «Іван Грозний демонструє свої скарби англійському послу Горсею» (1875), М.Д. Дмитрієв «Стрілецький бунт» (1862), М.Д. Дмитрієв «Утопленик у селі» (1867), К.В. Лємох «Батьківська радість» (1867), І.М. Крамськой «Портрет О.Д. Літовченка» і  багато  інших.
Студенти були вдячні за надання цікавої та корисної інформації.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 1068