Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Новини з районів
Новобузький район

Діє пункт обігріву
Щороку в осінньо-зимовий період за умови зниження температури повітря до – 10 градусів при КЗ «Територіальний центр» починає функціонувати пункт обігріву. Громадяни без визначеного місця проживання та особи, які опинились в складних життєвих обставинах, знають, де можна сховатися від лютих морозів, зігрітися гарячим чаєм та отримати за необхідності теплий одяг, бувший у вжитку.
Пункт обігріву знаходиться за адресою: м. Новий Буг,  площа Свободи, 34.
Режим роботи: з 8.00 год до 17.00 год з понеділка по п’ятницю. А  за умови виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, пункт працює без вихідних цілодобово. Забезпечується безперебійна робота пункту обігріву та чергування відповідальних осіб. Інформаційні листівки про роботу пункту обігріву  розміщені у місцях скупчення  громадян.

 
м. Очаків

Проведення соціального патрулювання
15 січня 2018р. начальник відділу з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Очаківської міської ради, соціальний працівник Територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків, спільно з представниками Очаківського міськрайонного сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області, Очаківського відділу Поліції Головного управління Національної поліції  Миколаївської області, управління у справах дітей Очаківської міської ради, провели соціальне патрулювання на вулицях міста Очакова на предмет обстежень місць найбільшого скупчення осіб без визначеного місця проживання, малозахищених осіб, які б потребували додаткової  допомоги та послуг.
Вищевказаними фахівцями проведено обстеження пункту обігріву, приміщення повністю придатне для розміщення осіб, які опинилися у важкому матеріальному становищі та осіб без визначеного місця проживання та забезпечене всім необхідним (дровами, ліжками, продуктами харчування, тощо). Також під час патрулювання були обстежені 5 осіб, із них 2 особи без визначеного місця проживання були забезпечені продуктами харчування та одягом.
Проведено обстеження сімей, які мають пічне опалення. З метою попередження виникнення пожеж та загибелі людей з такими сім’ями проведена інформаційно – роз’яснювальна робота щодо правил пожежної безпеки під час низьких температур

«Університет третього віку»
16 січня 2018 року в актовій залі Територіального центру відбулося заняття слухачів університету на тему: « Російсько – турецькі війни 1737 – 1739рр, 1768 – 1774 рр».
Спочатку викладач – волонтер дала характеристику політичної карти Європи початку ХVІІІ ст. Назвала основні причини конфліктів між великими імперіями Османською та Російською, що сприяли початку воєнних дій між ними.
Цікавою для слухачів була розповідь про події війни 1735-1739р. Цю війну спровокувало вторгнення в російські володіння кримських татар. Союзниками Росії виступили Іран та Австрія. Основна задача – боротьба за вихід у Чорне море.
В липні 1737р. армія фельдмаршала Мініха оволоділа турецькою фортецею Очаків. Бій був жорстким. Турки оборонялися відчайдушно, але російські війська утримати її не змогли. Давалась взнаки нестача провіанту, адже наворочи був голий степ, випалений турками перед приходом російських військ. А в 1738р. стався спалах чуми і російській армії довелося залишити Очаків і Кінбурн. Та все ж взяття Очакова стало однією із найважливіших подій цієї війни. Вона закінчилася в 1739р. підписанням не вигідного для Росії Бєлгородського мирного договору.
Уважно слідкували слухачі за подальшими подіями в стосунках цих двох держав. В 1768р., після вторгнення війська кримського хана –васала Туреччини в південні володіння Росії, розпочалася нова російсько – турецька війна (1768-1774). Основні воєнні дії йшли на території Молдавіі та Волахії. Спочатку вони були надто млявими. І тільки в1770р. біля річки Ларга, недалеко від гирла Дунаю, відбулася перша велика баталія. Тут зустрілися 80-тисячна турецька армія і армія Рум’янцева, яка нараховувала біля 40 тисяч солдатів. Однак фельдмаршал вирішив атакувати ворога, і змусив його відступити. Майже через місяць по цьому значні турецькі сили були розбиті біля Рябої Могили.
Та найвизначніша битва сталася на річці Кагул. Військо турецького візиря нараховувало 150 тис.чоловік, в в тилу у росіян стояло ще 80 тисяч татар, які воювали на турецькому боці. Рум’янцев мав  38-тисячну армію. Російським військам загрожувало повне оточення. Але командувач не став чекати, коли ворожі війська замкнуть кільце оточення. Стрімко атакуючи, він розгромив турецьку армію по частинах. Біля Очакова в цій війні воєнні дії не велися, фортеця була базою для турецького флоту. Адже війна йшла не тільки на суші, а й на морі.
Захопила студентів змістовна і добре ілюстрована розповідь про те, як у тому 1770р. російська ескадра під командуванням адмірала Г.О.Свиридова, обігнувши Європу, ввійшла через Гібралтар в Середземне море і тут, в Чесменській бухті, зустріла турецький флот, що мав вдвічі більше кораблів, ніж у росіян. Та незважаючи на це сміливою атакою, прицільним артилерійським вогнем і при допомозі брандерів, турецький флот був повністю знищений.
Кінець війни був ознаменований розгромом турецьких військ російськими силами під командуванням О.В.Суворова біля Туртукаю, Чірсова, Козмуджі. Ця перемога та розгром турецького флоту в Чесменській бухті мали великий вплив на результат всієї кампанії.
В 1774р. війна закінчилася підписанням вигідного для Росії Кючук – Кайнарджийського миру, за умовами якого Росія отримала частину узбережжя Чорного моря (між Дніпром і Бугом, Кінбурнську фортецю). Російський флот торимав право вільного плавання в водах Чорного моря. Кримське ханство було оголошено незалежним від Туреччини.
Лекція супроводжувалася показом слайдів.

 
Баштанський район

Вручено ключі від житла учасникам АТО
15 січня 2018 року в Баштанській міській раді п’ятьом сім’ям бійців-учасників АТО вручили ключі на житло.
Розділити радість наших земляків - учасників антитерористичної операції на сході України завітали перший заступник голови обласної ради, виконувач функцій та повноважень голови Баштанської райдержадміністрації, заступник голови районної ради, депутат обласної ради, районний військовий комісар, директор територіального центру соціального обслуговування Баштанського району, начальник управління соціального захисту населення.
Баштанський міський голова на правах господаря, привітав усіх присутніх у залі з визначною подією у життєдіяльності Баштанської об’єднаної територіальної громади, щиро подякував обласній державній адміністрації, обласній раді, районній владі, начальнику управління соціального захисту населення РДА, всім, хто був причетний до непростого вирішення в кінці року придбання житла, і завірив, що ОТГ і в подальшому буде дбати про захисників України та їх родини, у міру можливості продовжуватиме фінансування підтримки воїнів АТО, їх родин та через волонтерів району надавати посильну допомогу нашій армії.
На останній сесії Баштанської міської ради депутати проголосували за виділення коштів на придбання житла сім’ям учасників антитерористичної операції в рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота». Для цього з бюджету міської ради виділили 864 800 гривень. Це 50 % співфінансування до обласної Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота». Ще одну квартиру придбано за кошти обласного бюджету. Всього з міського та обласного з бюджетів виділено 2 249 600 грн.
Та найбільше подяк від керівництва міської і обласної влади прозвучало на адресу всіх земляків учасників АТО за те, що ми сьогодні маємо можливість мирно працювати, виконувати кожен свої обов’язки, ростити дітей, радіти життю.
«Від імені всієї громади і від себе особисто ще раз дякую вам, дорогі наші захисники, за те, що ви захищаєте Україну, за вашу силу, мужність, витривалість та патріотизм. Всі ми хочемо, жити у вільній, незалежній Україні, щоб під мирним небом народжувалися діти, ходили до школи, дорослі мали роботу, одружувались, але тільки не воювали. Бо війна – це страшне лихо!.
Ключі від нового помешкання родинам вручили перший заступник голови обласної ради та міський голова.
Так, ключі від квартири загальною площею 45,6 кв. м отримала дружина Тимофія Павловича Зотова - Альона Олександрівна, ключі на житлове приміщення загальною площею 67,6 кв. м вручили Ярославу Павловичу Сорохану, а на житлову квартиру загальною площею 33,7 кв. м - Володимиру Олександровичу Зіньку. Ключі від житлової квартири загальною площею 37,4 кв. м вручали мамі Олександра Олександровича Пікуля - Валентині Василівні (до речі, військовослужбовець перебуває у зоні АТО) та ключі від житлового будинку загальною площею 83,1 кв. м видано Сергію Юрійовичу Величку.

 
Департамент

Світ мистецтва
Підопічні відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей. Старший науковий працівник музею ознайомила присутніх з персональною виставкою Тетяни Базилевської – Барташевич «На крилах тканих рушників» та іншими виставками народно-прикладного мистецтва.

Працівники міського територіального центру вдячні працівникам музею за цікаву екскурсію у світ мистецтва.
У приміщенні адміністрації Інгульського району проведений «круглий стіл» на тему «Реалізація Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Інгульським районним сектором Миколаївського міського відділу з питань апробації, Інгульським районним центром зайнятості м. Миколаєва, управлінням соціальних виплат і компенсацій Інгульського району Миколаївського міської ради на 2018р.». У роботі взяли участь керівники та спеціалісти зазначених установ. Директор центру реінтеграції бездомних громадян виступила з доповіддю, в якій повідомила про роботу колективу Центру у цьому напрямку, та відзначила, що кожного року не менш двадцяти осіб, що відбули покарання у місцях позбавлення волі, потрапляють до цієї соціальної установи. Громадяни отримують всі належні послуги  повідомляє директор Центру.

 
Доманівський район

У Доманівському районі протягом листопада - грудня 2017 року проведено Всеукраїнську благодійну акцію  «Милосердя».
Акція мала на меті сприяти вирішенню нагальних проблем пенсіонерів, одиноких та одинокопроживаючих громадян, інвалідів, переселенців, а також інших соціально незахищених громадян та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, котрі потребують найбільшої уваги  суспільства.
В ході акції було проведено додаткове обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених громадян похилого віку, інвалідів ,одиноких, ветеранів війни, праці та надано натуральну допомогу у вигляді продуктів харчування та одягу і взуття бувших у вжитку; забезпечено вимушено переселених осіб з районів проведення антитерористичної операції товарами першої необхідності, продуктами харчування тощо.
З метою організації і удосконалення медико-соціальної, побутової та натуральної допомоги одиноким громадянам похилого віку, інвалідам, переселенцям, учасникам, вдовам, сім’ям, потерпілим від антитерористичної операції, іншим соціально незахищеним верствам населення, організацією Товариства Червоного Хреста України Миколаївської області було виділено хворим на туберкульоз ( 6 чоловік)  - 12 пайків на суму 1400 грн.; для малозабезпечених осіб виділено миючі засоби на суму 200 грн.; видано одяг б/у 21 громадянину на суму 3050 грн. Мешканці Мостівської громади, потерпілої від пожежі, була надана фермерами громади грошова допомога в розмірі 10000 грн.                                              

Ми будемо пишатись своїм рідним краєм лише тоді, коли будемо знати його історію. З цією метою для підопічних відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Доманівської райдержадміністрації в районному історико - краєзнавчому музеї 15 січня відбулася зустріч під гаслом «Люби і знай свій рідний край».
Екскурсовод музею розповіла про історію виникнення селища Доманівка: «Селище Доманівка розташоване в центральній частині Доманівського району та в північній частині Миколаївської області  за 135км. від обласного центру.  Виникла Доманівка на початку 19 ст. на місці невеликого хутора молдованина Худобашева. Назва селища походить від прізвища поміщиків Доманецьких, які наприкінці 18 ст. від уряду Російської імперії одержали тут землі та  переселили своїх кріпаків із Польщі. Згодом поруч поселились втікачі з російських губерній, селяни з Полтавщини, з’явились єврейські переселенці. Поселення і численні хутори розростались і в 1802р. їх територіально об’єднали у село, яке  входило до Головлівської волості Ананьївського повіту Херсонської губернії. Село отримало назву Доманівка.
Населення займалося землеробством, скотарством, чумацтвом, розвивалися теслярство, ковальське та кравецьке ремесла. Доманівка була центром столярно - теслярського ремесла. Мистецтво столярів та теслярів досягло справжньої віртуозності, вони прикрашали вироби розетками, хрестами, квітами та іншими візерунками. Особливо гарно на Доманівщині прикрашались скрині, прикрашали візерунками вози і брички. Сільські ремісники не тільки обслуговували односельців, а й частково виконували роботу на продаж. Щотижня відбувалися базари, на яких торгували хлібом, худобою, птицею, городиною, ремісницькими виробами.»
Підопічні  відділення зачаровано слухали розповідь екскурсовода та щиро дякували за пізнавальну екскурсію.

Привітали 90-річну
15 січня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, заступник Доманівського селищного голови та начальник відділу ОТГ привітали з 90- річчям жительку с. Забари Доманівської ОТГ Власюк Антоніну Миколаївну, вручили їй вітальну листівку від голови райдержадміністрації, квіти та подарунки.
Антоніна Миколаївна разом з сином зустріла гостей на подвір»ї, була приємно вражена привітанням, щиро подякувала, запросила гостей до хати.   
Жвава ювілярка порадувала своєю привітністю, ясним розумом, енергією, працелюбністю, сама готувала страви до приходу гостей.
Народилася Антоніна Миколаївна 15 січня 1928 року в с. Забари Доманівського району,  вже по закінченню другої світової війни вийшла заміж за Івана Остаповича Власюка з Житомирщини, учасника бойових дій, неодноразово пораненого, який після війни приїхав в село та й залишився там, разом вони прожили 58 щасливих років подружнього життя, та й досі Антоніна Миколаївна не може без сліз згадувати про чоловіка, який помер 14 років тому.
Все своє довге трудове життя вона пропрацювала в колгоспі та в школі на різних роботах. Неодноразово нагороджувалась відзнаками та грамотами, отримувала подяки за багаторічну діяльність. Має двох синів, четверо внуків, шестеро правнуків та одного праправнука. Проживає досі сама, так як нікуди з хати не хоче йти, порається по господарству, підтримує чистоту і порядок в будинку та на подвір»ї, хоч рідня дуже часто провідує її, допомагає.
Керівник апарату райдержадміністрації від імені жителів Доманівщини подякувала ювілярці за її вклад в розбудову держави, за працелюбність та терплячість, наставництво молодого покоління.
Гості побажали довгих років життя при доброму здоров»ю дорогій ювілярці, висловили сподівання на привітання її в наступні ювілейні дати.
Вселяє оптимізм, що такі люди проживають в нашій державі, і в свої 90 років залишаються мудрими, доброзичливими,  енергійними, усміхненими.

 
Вознесенський район

Відбулося засідання комітету доступності.
15 січня відбулося чергове засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, за участі членів районного комітету доступності, представника Вознесенського відділення укрпошти, голови ОТГ, сільських голів.
Під час роботи комітету доступності були розглянуті такі питання як стан виконання програми «Безбар”єрна Вознесенщина» за 2017 рік, про створення доступу до об'єктів соціальної інфраструктури для осіб з обмеженими можливостями на території Прибужанівської ОТГ, Дорошівської ОТГ, Бузької ОТГ, Олександрівської ОТГ.
По першому питанню щодо виконання районної програми «Безбар’єрна Вознесенщина» доповіла начальник управління соціального захисту населення.
В заключному слові перший заступник голови райдержадміністрації зазначила, що проблема захисту інвалідів у сучасних умовах набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки в загальній структурі населення. Адже інвалідність – це не медична проблема окремої людини, а соціальне явище. Тому і вирішення питання доступності маломобільних груп населення до інфраструктури населених пунктів сьогодні повинні стати суспільним завданням.
Забезпечення вільного доступу і можливість безбар’єрного переміщення в різних об’єктах соціального призначення має вирішальне значення, оскільки безпосередньо впливає на користування особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення усім спектром прав і свобод людини, відіграє ключову роль у створенні інклюзивного суспільства, в якому люди з інвалідністю – це не окремі особи, а частина суспільства.
Створення належних та безпечних умов життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями, а також інших незахищених верств населення – є одним з найважливіших завдань соціальної політики, які гостро стоять перед органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, приватними підприємцями, роботодавцями, громадськими організаціями та всіма не байдужими людьми.
Районним комітетом для забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення спільно з представниками громадських організацій інвалідів протягом січня місяця поточного року проводитимиться перевірка об’єктів соціального та громадського призначення, щодо створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю.
За результатами обговорення  питань порядку денного засідання, члени комітету доступності  прийняли рішення рекомендаційного характеру, з обов’язковим наданням звіту про визначений термін проведення робіт щодо  створення безперешкодного доступу згідно ДБН.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 1068