Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Легалізація зайнятості

В області забезпечується робота районних, міських комісій (робочих груп) з легалізації зайнятості у складі фахівців податкової служби,  управлінь Пенсійного фонду, територіальної державної інспекції з питань праці, управлінь праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь, центрів зайнятості, відділів УМВС, профспілок та інших структур. Робочі групи очолюють голови райдержадміністрацій, міські голови, або їх заступники. Склад територіальних робочих груп з легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та положення про них затверджені розпорядчими документами голів райдержадміністрації,  міських (міст обласного значення) голів.

Районними і міськими робочими групами з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати у січні-травні 2012 року за попередніми даними проведено 5,4 тис. обстежень суб’єктів господарювання. В результаті проведеної роботи виявлено 1,6 тис. порушень у трудовій сфері, з них 1,3 тис. порушень усунено, інші – знаходяться на контролі.

Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації  з  питань легалізації зайнятості та заробітної плати, порядку укладання та реєстрації трудових договорів  проведено виступи на телеканалі «Миколаїв» (09.02.2012, 17.05.2012) і «ТАК-ТV» (21.02.2012); на радіо «Бузька хвиля» (23.01.2012; 06.02.2012) і «Миколаїв» (01.03.2012, 26.04.2012). Інформаційні матеріали з означених питань розміщено в друкованих ЗМІ (наприклад у місцевих газетах:  “Вечірній Миколаїв”, “Норма” (м.Миколаїв), “ТВ Всесвіт”  (м.Первомайськ), “Вперед” (Новобузький район), “Кривоозерщина”, “Очаків”,  “Голос Казанківщини”, “Вісті Вознесенщини”  та ін.) та на  інформаційних стендах сільських, селищних рад, в місцях найбільшого скупчення громадян.

З метою привернення уваги громадськості до проблем тіньової зайнятості та підвищення обізнаності стосовно прав і гарантій найманих працівників на  веб-сайті головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації створено рубрику “Легалізація зайнятості”, де розміщуються інформаційні матеріали щодо переваг легальної зайнятості, порядку укладання та реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою-підприємцем та надаються роз’яснення чинного законодавства.

Робота з легалізації заробітної плати та зайнятості населення в області триває.