Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На Миколаївщині відбувся тренінг на тему «Фандрейзинг і проектний менеджмент у сфері захисту прав важкохворих»

9 лютого 2018 р. головою правління БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги»  Олександром Вольфом проведено тренінг на тему: «Фандрейзинг і проектний менеджмент у сфері захисту прав важкохворих», на якому були присутні заступник начальника управління - начальник відділу організації та надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Кірова, керівники та представники територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області, будинків-інтернатів, центру надання соціальних послуг Веселинівської ОТГ, міського центру реінтеграції бездомних осіб.
Під час тренінгу обговорено такі питання як: співпраця з владою та просування проектів громадського бюджету, розробка та адвокація проектів, проектний менеджмент, забезпечення та реалізація прав тяжкохворих осіб тощо.
На початку тренінгу голова правління БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги»  Олександр Вольф зазначив, що паліативний/хоспісний догляд включає в себе допомогу у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, прийом ліків, годування); спостереження за станом здоров'я; сприяння наданню медичних послуг; допомогу у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; навчання членів сім’ї догляду; представництво інтересів; психологічна підтримка особи та членів сім’ї; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомогу в отриманні безоплатної правової допомоги).
Для організації відповідної роботи в Україні прийнято Державний  стандарт паліативного догляду від 29.01.2016 № 58 та спільний наказ Мінсоцполітики та Міністерства охорони здоров’я України від 23 травня 2014 «Порядок взаємодії суб’єктів при наданні соціальної послуги паліативного догляду».
Присутніх ознайомлено з методикою написання проектів для отримання грантової підтримки, деякими аспектами на які необхідно звернути увагу під час їх підготовки.
Всі бажаючі могли поспілкуватися з Олександром Олександровичем, поставити питання та отримати відповіді.

Довідково:

В Миколаївській області функціонує 10 будинків – інтернатів та 23 територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 2 центри соціального обслуговування (центр соціального обслуговування населення Новоодеського району, центр надання соціальних послуг Веселинівської селищної  ради).
У структурі територіальних центрів суб’єктів надання соціальних послуг функціонують:
- 20 відділень стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання,  в яких перебуває на обслуговувані 395 ос. у т.ч. потребуючі паліативної допомоги;  
- 29 відділень соціальної допомоги вдома, в яких на обслуговувані знаходяться 5 511 ос., з них – 1122 ос. з V групою рухомої активності;
- 1 відділення стаціонарного паліативного догляду (при терцентрі м. Первомайська), в якому отримують необхідну допомогу 11 осіб.
У 10  будинках-інтернатах із 1461 обслуженого 2017 року підопічного та вихованця – 276 осіб прикутих до ліжка.