Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На телеканалі «Так - ТВ» говорили про колективні договори

Колективний договір – це нормативний акт соціального діалогу, що укладається між роботодавцем і трудовим колективом підприємства, установи, організації.
Саме про це говорили сьогодні, 8 лютого 2018р., під час програми «Відкрита студія» на телеканалі «Так-ТВ», в якій взяла участь заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва О.Р.
На початку передачі Оксана Русланівна повідомила, що метою укладання колективного договору є регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, а також - узгодження інтересів працівників та роботодавців.
При розробці колдоговорів обов’язково мають бути додержані норми трудового законодавства, а також положення Генеральної, обласної, галузевих угод. Першочергової уваги потребують питання – стабільної і легальної зайнятості на умовах трудового договору, гідної оплати праці та недопущення її заборгованості, безпечних умов праці, соціальної захищеності через додаткові гарантії.
Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства і є обов'язковими як для роботодавця, так і для працівників підприємства.
Усі працюючі, а також щойно прийняті на підприємство працівники, повинні бути ознайомлені з колективним договором роботодавцем.
До основних законодавчих актів, які визначають порядок розроблення та укладення колективного договору відносяться: Кодекс законів про працю України,   Закони України: «Про колективні договори і угоди» та «Про соціальний діалог в Україні».

Єльчієва О.Р. зазначила, що чинним законодавством передбачена відповідальність за ухилення від участі в переговорах по укладенню колективного договору, за порушення і невиконання норм колективного договору.

Довідково:

На виконання cт.9 Закону України «Про колективні договори і угоди», враховуючи вимоги положень угоди, 20 березня 2017 року підписано територіальну угоду між Миколаївською обласною державною адміністрацією, Миколаївською обласною організацією роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» і Миколаївською обласною радою профспілок з регулювання соціально-економічних питань на 2017-2020 роки, в якій оговорені гарантії працівників та зобов’язання роботодавців. Цю угоду зареєстровано в Міністерстві соціальної політики України 17 травня 2017 року за № 36.
За оперативними даними, за станом на 01.01.2018 року в області укладено та зареєстровано 4426 колективних договорів. Діючими колективними договорами охоплено 264 866 (99,9%) працюючих на підприємствах, в установах та організаціях області.
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації тримає на постійному контролі захист інтересів працівників відповідно до вимог чинного законодавства.