Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На радіоканалі «92-FM» говорили про протидію торгівлі людьми

8 лютого 2018 року начальник відділу по роботі з сім'єю департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрієва З.Г. взяла участь у програмі «Діалоги» на радіоканалі «92-FM», темою якого стала одна з найбільш актуальних проблем сучасності – торгівля людьми. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей.
На початку передачі Зоя Гарольдівна зазначила, що в Миколаївській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на цей час встановлено 22 особам. Наприкінці 2016 року великого розголосу набула справа так званих «кур’єрів-експедиторів», коли наших громадян втягують у злочинну діяльність, а саме під приводом роботи кур’єром-експедитором з перевезення малогабаритного багажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі. Строк позбавлення волі сягає від 8 до 25 років.
Такий вид торгівлі людьми найбільше поширений на території Російської Федерації, Бразилії, Тайланду та Малайзії. Загалом у місцях позбавлення волі перебуває понад 2000 українців.
Мінсоцполітики, Міністерство юстиції України докладає максимальних зусиль для надання допомоги у поверненні цих осіб на Батьківщину.
В Україні діють правозахисні організації, які надають правову допомогу родичам потерпілих та з якими постійно співпрацює департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
Важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є економічні причини, а також недостатня обізнаність про можливості працевлаштування, незнання своїх прав. Таким чином, великого значення набуває повне й відповідальне інформування суспільства про цю серйозну проблему як один із найнебезпечніших злочинів проти особистості.
Дмитрієва З.Г. наголосила, що особа, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на допомогу від держави, а саме: безкоштовне медичне обстеження та лікування; допомогу у відновленні документів; отримання психологічної, соціальної та правової допомоги; сприяння у працевлаштуванні та професійній підготовці; одноразову матеріальну допомогу. Крім того, їй гарантовано конфедеційність.
Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до відповідального підрозділу місцевої державної адміністрації (у Миколаївській області це управління соціального захисту населення, у м.Миколаєві – департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації) з заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.
Телефон Національної «гарячої» лінії з протидії торгівлі людьми 0800505501. безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України або 527 безкоштовно з мобільного.