Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Надання соціальної підтримки громадянам похилого віку установами соціального захисту населення

Для надання соціальних послуг одиноким та одинокопроживаючим особам в Україні діють державні установи, громадські організації та фонди. До кого звернутися, які соціальні послуги та допомогу можливо отримати одиноким громадянам похилого віку - про це говорили 7 лютого 2018 року, на телеканалі «Миколаїв» під час програми «Тема дня», в якій взяла участь заступник начальника управління - начальник відділу організації та надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Кірова О.Б.
Як повідомила Олена Борисівна, в Миколаївській області створено систему комплексного підходу до вирішення питань соціального захисту населення, яка надає одиноким громадянам похилого віку безкоштовно послуги через відповідну мережу соціальних установ. В кожному районі та місті області функціонують управління соціального захисту населення і територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які вирішують питання соціального захисту, у тому числі саме цієї категорії населення.
Однією з форм державної підтримки є забезпечення непрацездатних громадян у домашніх умовах стороннім доглядом, що стало реальним внеском у наближення соціальних послуг до тих, хто потребує їх найбільше.
На цей час в Миколаївській області проживають більше 10 тис. самотніх, одиноких, одинокопроживаючих громадян, які за висновками лікарів потребують постійного стороннюго догліду в домашніх умовах.
У 29 відділеннях соціальної допомоги вдома територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 2017 року  обслужено 6 779 осіб, з них - 779 осіб отримали соціальні послуги на платній основі відповідно до тарифів на платні послуги.
Рішення про надання соціальної послуги догляду вдома надається за зверненням особи до органів соціального захисту населення та медичних показань щодо потреби цієї особи в сторонньому догляді.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від.29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» (із змінами та доповненнями) відділення соціальної допомоги вдома забезпечує безоплатне соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) громадян похилого віку, інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування, і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.
Обслуговування громадян, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги, які розробляє територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Крім того, законодавством України визначено, що до надання соціальних послуг вдома можливе залучення фізичних осіб відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 29.04.04 № 558,  від 26 липня 1996 року  № 832.
Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року  № 832, щомісячні компенсаційні виплати здійснюються непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом I групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку.
Відповідно до порядку призначення і виплати компенсації затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року  № 558, компенсація призначається непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами). Минулого року 2035 фізичних осіб таким чином допомогли одиноким.
Для отримання соціальних послуг, в тому числі послуги вдома необхідно звернутися до управління соціального захисту населення або до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), чи до відповідних відділів об’єднаних територіальних громад
Органи соціального захисту населення щомісяця здійснюють контроль за наданням соціальних послуг одиноким, одинокопроживаючим громадянам.