Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Березанський район

7 лютого в центральній районній бібліотеці відбулася краєзнавча година «Василь Каразін – засновник Харківського університету», приурочена до 245-річчя від дня народження українського вченого, винахідника, громадського діяча, ініціатора створення одного з перших у Європі Міністерства народної освіти, автора ліберальних проектів реформування державного устрою і народного сільського господарства, праць з агрономії, конструювання сільськогосподарських машин. Василю Каразіну належать численні відкриття в галузі органічної і неорганічної хімії. Він першим запропонував створення мережі метеорологічних станцій по всій державі. Про такі визначні досягнення та деякі інші цікаві факти з життя і натхненної праці вченого дізналися студенти Університету III віку.
Останній рік життя В. Кразіна був тісно пов’язаний з м. Миколаїв, де на Чорноморському флоті служив його син. Свій останній спочинок великий український вчений знайшов на міському кладовищі в каплиці м. Миколаїв.
Після ремонтних робіт в 2010 році сплюндрованого склепу, над захороненням взяли шефство Чорноморський гуманітарний університет ім. П. Могили та учні ЗОШ № 29 м. Миколаєва.
Окрім поданої цікавої інформації, студентам було запропоновано перегляд тематичної літератури, яка допоможе більше дізнатися про цю визначну особистість.