Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На Миколаївщині виконується план заходів щодо проходження осінньо-зимового періоду

6 лютого 2018 р. в режимі відеоконференції під керівництвом заступника голови Миколаївської ОДА Валентина Гайдаржи відбулася селекторна нарада із головами райдержадміністрацій та керівниками органів управління та сил цивільного захисту, які залучаються до ліквідації наслідків негоди, в якій взяла участь заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва О.Р.
Департаментом соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації наказом від 07.11.2017 №102 затверджено відповідний план заходів щодо проходження осінньо-зимового періоду на території Миколаївської області.
На цей час в районах та містах області з метою попередження замерзання осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах  в осінньо-зимовий період 2017/2018 року, для оперативного реагування створено 24 регіональні оперативні штаби. Для своєчасного інформування громадськості у районах та містах області функціонують 54 «гарячих» телефонних ліній. У місцях скупчення населення розповсюджено майже  4000  листівок.
При сільських/селищних радах, установах охорони здоров’я, закладах освіти, територіальних центрах соціального обслуговування (надання   соціальних послуг) протягом осінньо-зимового періоду функціонують 295 пунктів обігріву, 215 пунктів збору та видачі одягу/взуття, у тому числі 16 пунктів цілодобового перебування на 156  ліжко-місць.
За станом на 09.00 06.02.2018 в пунктах обігріву цілодобового перебування  знаходиться 59 осіб (з  09.01.2018  всього обслужено 99 осіб), у Миколаївському міському центрі реінтеграції бездомних осіб перебуває  55 осіб (з початку 2018 року обслужено 56 осіб).
До пунктів обігріву денного перебування звернулось 455 осіб. За рахунок благодійних надходжень, які збирають управління соціального захисту  населення райдержадміністрацій (міських рад), пункти обігріву  забезпечуються  продуктами харчування швидкого приготування,  одягом та взуттям зимового асортименту.
Відділеннями надомного обслуговування  надано допомогу 3200 підопічним у відкиданні снігу, доставлено продукти харчування та внесено в хату запас палива.   
З 2006 року діє Миколаївський обласний центр обліку бездомних осіб. 2018 року  центром  виявлено 37 осіб (у тому числі - 4 особи, звільнені з місць позбавлення волі), взято на облік - 32 особи (у тому числі - 2 особи, звільнені з місць позбавлення волі), зареєстровано за юридичною адресою центру –  31 особа (у тому числі 1 особа, звільнена з місць позбавлення волі), відновлено документи – 8 особам, направлено до закладів охорони здоров’я – 5 осіб, взято участь у 3 рейдах соціального патрулювання та надано консультативні послуги 5 особам.
З 2001 року у м. Миколаєві діє міський центр реінтеграції бездомних осіб, який розраховано на 50 ліжко-місць.
З початку року Центром реінтеграції надано послуги з тимчасового проживання 68 особам (у тому числі 7 особам, звільненим з місць позбавлення волі), влаштовано до будинків-інтернатів – 2 особи, направлено до закладів охорони здоров’я на стаціонарне лікування – 3 особи, видано одягу та взуття - 132 од. (7 особам, звільненим з місць позбавлення волі), здійснено 15 рейдів «соціального патрулювання», надано інформаційно-роз`яснювальні послуги 29 особам, здійснюється соціальний супровід 4  осіб, які перебувають на стаціонарному лікуванні.
З 2011 року при Миколаївському міському центрі реінтеграції осіб функціонує відділення обліку бездомних осіб. 2018 року у відділенні отримали послуги – 74 особи, з них 15 осіб направлено на проживання до Центру реінтеграції бездомних осіб, зареєстровано за юридичною адресою  1 особу, відновлено документи – 8 особам.
У м. Миколаєві за рахунок коштів бюджету Миколаївської міської ради на соціальне замовлення 2018 року оголошено конкурс та здійснюється співпраця з благодійною організацією «Миколаївський центр соціальної реабілітації «Відновлення». У квітні 2017 року вищезазначена організація стала переможцем конкурсу по наданню послуг бездомним особам та особам із обмеженими фізичними можливостями, а також послуги з надання консультування  без забезпечення проживання.  
2018 року у центрі «Відновлення» проживають та отримують консультативні послуги,  послуги соціальної реінтеграції (проживання,  догляд, харчування, документування)  52 особи (у т.ч. 25 особи з обмеженими фізичними можливостями та 29 осіб без визначеного місця проживання), здійснено 5 рейдів соціального патрулювання,  надано консультативні послуги    32 особам, видано 56  од. одягу.
2018 року центром «Відновлення» раз на тиждень, щоп’ятниці  з 12.00 до 13.00 год. за адресою: вул. Потьомкінська  ріг  вул. Садової (біля церкви) здійснюється гаряче харчування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.