Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На телеканалі «Так - ТВ» говорили про соціальний захист бездомних громадян

Сьогодні, в період демократичних змін в країні, дуже важливою є турбота органів влади про кожного громадянина. Одним з актуальних питань у вирішенні проблем найбільш незахищених гостропотребуючих, є соціальний захист  бездомних осіб.  Це - люди, які втратили  дах над головою через різні обставини: пожежі, непорядність родичів, позбавлення волі та втрата родинних зв'язків.  
Саме про це говорили сьогодні, 24 січня 2018р., під час «гарячої лінії» на телеканалі «Так-ТВ», в якій взяла участь начальник відділу організації та надання соціальних послуг управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кірова О.Б.
На початку передачі Олена Борисівна повідомила, що питаннями організації і координації роботи з питань соціального захисту бездомних громадян в Миколаївській області покладено на департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. З метою координації роботи з цього питання департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено відповідні заходи щодо соціальної адаптації бездомних осіб. Зазначені заходи виділено окремим розділом в Комплексній програмі соціального захисту населення «Турбота».
Олена Борисівна також наголосила, що з 2006 року у Миколаївській області діє Миколаївський обласний центр обліку бездомних осіб. 2017 року  центром  виявлено – 407 ос. (у тому числі 28 ос., звільнених з місць позбавлення волі), взято на облік - 400 ос. (у тому числі 18 ос., звільнених з місць позбавлення волі),  зареєстровано за юридичною адресою центру –  375 ос. (у тому числі 12 ос., звільнених з місць позбавлення волі), відновлено документи – 85 ос. (у тому числі 7 ос., звільнених з місць позбавлення волі), направлено до закладів охорони здоров’я – 22 ос., надано допомогу у влаштуванні до будинків-інтернатів –  7 ос., взято участь в 11 рейдах соціального патрулювання надано консультативні послуги  30 особам.
З 2001 року у м. Миколаєві діє міський центр реінтеграції бездомних осіб, який розраховано на 50 ліжко-місць, на осінньо-зимовий період ліжко-мережу збільшують на 10 одиниць.
З 2011 року при Миколаївському міському центрі реінтеграції осіб функціонує відділення обліку бездомних осіб.
2017 року у відділенні отримали послуги – 1022 ос. (21 ос., звільнена з місць позбавлення волі), з них 236 ос. направлено на проживання до Центру реінтеграції бездомних осіб (15 ос., звільнених з місць позбавлення волі), зареєстровано за юридичною адресою – 47 ос., відновлено документи – 74 ос.,  надано допомогу у призначенні пенсій та державних допомог –  12 ос., надано допомогу у встановленні  інвалідності  - 12 ос.   
Вперше з 2016 року, для надання допомоги бездомним особам залучено громадську організацію з використанням соціального замовлення. У м. Миколаєві за рахунок коштів бюджету Миколаївської міської ради на соціальне замовлення 2017 року здійснюється співпраця з Благодійною організацією «Миколаївський центр соціальної реабілітації «Відновлення».
2017 року у центрі «Відновлення» проживали та отримали послуги соціальної реінтеграції (проживання, догляду, харчування, документування, консультування, представництво інтересів)  111 ос., у т.ч. 31 жінка, 25 ос. з обмеженими фізичними можливостями. Благодійною організацією здійснено 102 рейди соціального патрулювання, надано консультативні послуги та допомогу  325 ос.
Центром «Відновлення» здійснюється гаряче харчування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. за адресою: пр. Центральний - ріг вул. Садової (біля церкви) один раз на тиждень (п'ятниця) о 12.00. На цей час харчування отримало 35 ос.
З метою попередження замерзання бездомних осіб у місцях масового скупчення громадян ведеться інформаційно-роз'яснювальна робота. Проводиться розміщення та роздача листівок про адреси місць, установ та закладів, пунктів обігріву, соціальних палат та пунктів роздачі гарячої їжі, де громадяни, які опинились у складних життєвих обставинах можуть отримати нічліг, одяг,  харчування та інші послуги.
З метою отримання інформації про осіб, які потребують допомоги, запобігання бездомності та інформування громадськості, у районах та містах області функціонують 54 «гарячі» телефонні лінії.
З метою організації вуличної роботи, відповідно до чинного законодавства, соціальні працівники управлінь соціального захисту населення беруть участь в роботі 256 груп соціального патрулювання (працюють на територіях міст, районних центрів, сільських та селищних рад), які активізують свою роботу під час погіршення погодних умов, зниження температури повітря.
Протягом осінньо-зимового періоду 2016-2017 років здійснено майже 1000 рейдів, виявлено 116 ос., направлено  до обласного та міського центру обліку 116 ос, направлено до медичних закладів 24 ос., оформляються до будинків-інтернатів  6 ос.