Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На радіоканалі «92-FM» говорили про соціальний захист бездомних громадян

Сьогодні, в період демократичних змін в країні, дуже важливою є турбота органів влади про кожного громадянина. Одним з актуальних питань у вирішенні проблем найбільш незахищених гостропотребуючих, є соціальний захист  бездомних осіб.  Це - люди, які втратили  дах над головою через різні обставини: пожежі, непорядність родичів, позбавлення волі та втрата родинних зв'язків.  
Саме про це говорили сьогодні, 11 січня 2018р., на радіоканалі «92-FM» під час програми «Діалоги», в якій взяла участь начальник відділу організації та надання соціальних послуг управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Кірова О.Б.
На початку передачі Олена Борисівна повідомила, що питаннями організації і координації роботи з питань соціального захисту бездомних громадян в Миколаївській області покладено на департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. З метою координації роботи з цього питання департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено відповідні заходи щодо соціальної адаптації бездомних осіб. Зазначені заходи виділено окремим розділом в Комплексній програмі соціального захисту населення «Турбота».
Кірова О.Б. проінформувала, що в області функціонує 23 територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та 1 центр соціального обслуговування населення Новоодеського району, які на місцях вирішують питання організації надання різних видів соціальних послуг потребуючим особам.
У структурі територіальних центрів та об’єкта надання соціальних послуг функціонує 20 відділень стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, які розраховано на 500 ліжко-місць, перебуває на обслуговувані 393 ос., з них - 3 особи отримало соціальні послуги на платній основі.
У 29 відділеннях соціальної допомоги вдома обслужено 6 780 ос., з них - 788 ос. отримало соціальні послуги на платній основі.
В області функціонує мережа стаціонарного соціального обслуговування, яка нараховує 10 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення, у тому числі – 2 геріатричного профілю, 8 психоневрологічних, з них один дитячий будинок-інтернат.
2017 року в інтернатних установах проживає 1461 підопічних. Підтримуються належні умови перебування підопічних та вихованців. Соціальні послуги в інтернатних установах надаються в повному обсязі відповідно до чинного законодавства. Підопічні забезпеченні достатнім життєвим рівнем відповідно до індивідуальних потреб життєдіяльності, норм споживання та етичних стандартів догляду.
Олена Борисівна також проінформувала, що з 2006 року у Миколаївській області діє Миколаївський обласний центр обліку бездомних осіб. 2017 року  центром  виявлено - 407 ос. (у тому числі 28 ос., звільнених з місць позбавлення волі), взято на облік - 387 ос. (у тому числі 18 ос., звільнених з місць позбавлення волі),  зареєстровано  за  юридичною  адресою  центру – 375 ос.  (у  тому  числі  12 ос.,  звільнених  з  місць  позбавлення  волі), відновлено  документи – 85 ос. (у тому числі 7 ос., звільнених з місць позбавлення волі), направлено до закладів охорони здоров’я – 22 ос., надано допомогу у влаштуванні до будинків-інтернатів – 7 ос., взято участь в 11 рейдах соціального патрулювання надано консультативні послуги  30 особам.
З 2001 року у м. Миколаєві діє міський центр реінтеграції бездомних осіб, який розраховано на 50 ліжко-місць, на осінньо-зимовий період ліжко-мережу збільшують на 10 одиниць.
З 2011 року при Миколаївському міському центрі реінтеграції осіб функціонує відділення обліку бездомних осіб.
2017 року у відділенні отримали послуги – 1022 ос. (21 ос., звільнена з місць позбавлення волі), з них 236 ос. направлено на проживання до Центру реінтеграції бездомних осіб (15 ос., звільнених з місць позбавлення волі), зареєстровано за юридичною адресою – 47 ос., відновлено документи – 74 ос.,  надано допомогу у призначенні пенсій та державних допомог – 12 ос., надано допомогу у встановленні  інвалідності  - 12 ос.   
Вперше з 2016 року, для надання допомоги бездомним особам залучено громадську організацію з використанням соціального замовлення. У м. Миколаєві за рахунок коштів бюджету Миколаївської міської ради на соціальне замовлення 2017 року здійснюється співпраця з Благодійною організацією «Миколаївський центр соціальної реабілітації «Відновлення».
Станом на 25.12.2017 року в центрі «Відновлення» проживають та отримують послуги проживання, харчування та інформаційні послуги 54 ос. - 25 особи з обмеженими фізичними можливостями та 29 осіб без визначеного місця проживання.
2017 року Центром «Відновлення» здійснено 49 виїздів, виявлено 246 ос., які опинились в складних життєвих обставинах. Всім надано інформаційні послуги, 86 ос. отримали теплий одяг.
Центром «Відновлення» здійснюється гаряче харчування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. за адресою: пр. Центральний - ріг вул. Садової (біля церкви) один раз на тиждень (п'ятниця) о 12.00. На цей час харчування отримало 97 ос.
З метою попередження замерзання бездомних осіб у місцях масового скупчення громадян ведеться інформаційно - роз'яснювальна робота. Проводиться розміщення та роздача листівок про адреси місць, установ та закладів, пунктів обігріву, соціальних палат та пунктів роздачі гарячої їжі де громадяни, які опинились у складних життєвих обставинах можуть отримати нічліг, одяг,  харчування та інші послуги.
З метою отримання інформації про осіб, які потребують допомоги, запобігання бездомності та інформування громадськості, у районах та містах області функціонують 54 «гарячі» телефонні лінії.
З метою організації вуличної роботи, відповідно до чинного законодавства, соціальні працівники управлінь соцзахисту населення беруть участь в роботі 256 груп соціального патрулювання (працюють на територіях міст, районних центрів, сільських та селищних рад), які активізують свою роботу під час погіршення погодних умов, зниження температури повітря.
Протягом осінньо-зимового періоду 2016-2017 років здійснено майже 1000 рейдів, виявлено 116 ос., направлено  до обласного та міського центру обліку 116 ос, направлено до медичних закладів 24 ос., оформляються до будинків-інтернатів  6 ос.