Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На телеканалі «Миколаїв» говорили про колективні договори

Колективний договір – це  нормативний акт соціального діалогу, що укладається між роботодавцем і трудовим колективом підприємства, установи, організації.
Саме про це йшлося сьогодні, 21 грудня 2017р., на телеканалі «Миколаїв» під час програми «Це Вас хвилює», в якій взяла участь заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Єльчієва О.Р.
Як повідомила Оксана Русланівна, метою укладання колективного договору є регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, а також - узгодження інтересів працівників та роботодавців.
При розробці колдоговорів обов’язково мають бути додержані норми трудового законодавства, а також положення Генеральної, обласної, галузевих угод. Першочергової уваги потребують питання – стабільної і легальної зайнятості на умовах трудового договору, гідної оплати праці та недопущення її заборгованості, безпечних умов праці, соціальної захищеності через додаткові гарантії.
Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, і є обов'язковими як для роботодавця, так і для працівників підприємства.
Усі працюючі, а також щойно прийняті на підприємство працівники, повинні бути ознайомлені з колективним договором роботодавцем.
До основних законодавчих актів, які визначають порядок розроблення та укладення колективного договору відносяться: Кодекс законів про працю України,   Закони України: ”Про колективні договори і угоди” та “Про соціальний діалог в Україні”.
Єльчієва О.Р. зазначила, що чинним законодавством передбачена відповідальність за ухилення від участі в переговорах по укладенню колективного договору,  за порушення і невиконання норм колективного договору.

Довідково:
На виконання cт.9 Закону України «Про колективні договори і угоди», враховуючи вимоги положень угоди, 20 березня 2017 року підписано територіальну угоду між Миколаївською обласною державною адміністрацією, Миколаївською обласною організацією роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” і Миколаївською обласною радою профспілок з регулювання соціально-економічних питань на 2017-2020 роки, в якій оговорені гарантії працівників та зобов’язання роботодавців. Цю угоду зареєстровано в Міністерстві соціальної політики України 17 травня 2017 року за № 36.
За оперативними даними, за станом на 20 грудня 2017 року в області укладено та зареєстровано 4,4 тис. колективних договірів. Діючими колективними договорами охоплено 266,3 тис. (99,9%) працюючих на підприємствах, в установах та організаціях області.
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації тримає на постійному контролі захист інтересів працівників відповідно до вимог чинного законодавства.