Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Про новий Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення.

Соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича передбачено забезпечити до 01 вересня 2012 року протезами та кріслами колісними всіх інвалідів, які цього потребують. Для цього було кардинально змінено підхід до забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації шляхом внесення у грудні 2011 року  змін до ст.26 ЗУ «Про реабілітацію інвалідів в Україні» та  запровадження з 2012 року нового механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та наданння ефективної адресної допомоги інвалідам.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року №321 Урядом схвалено новий Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих  категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до якого в цьому році інвалідам видаватимуться направлення на забезпечення засобами реабілітації, що виготовляються в умовах серійного виробництва.
Цей  Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації; безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, надання послуг з їх ремонту.

Порядок передбачає, що інвалід самостійно може обирати технічний та інший засіб реабілітації (модель та виробника) для забезпечення своїх індивідуальних потреб з урахуванням медичних показань.

За вибором інваліда забезпечення засобами реабілітації здійснюватиметься трьома шляхами: безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби; через сервісні центри, які створені на всіх державних підприємствах та через органи соціального захисту.

Управлінннями праці та соціального захисту населення проведено анкетування інвалідів, які у 2012 році мають право на забезпечення кріслами колісними, про що інформацію внесено до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.

Для реалізації Соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України 2012 рік», що дає можливість  100% забезпечити інвалідів протезно-ортопедичними виробами та кріслами колісними.

Для вирішення питань необхідно звертатися до сільських (селищних) центрів соціального захисту населення  або управлінь праці та соціального захисту населення.