Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Забезпечення інвалідів спецавтотранспортом

Одним із шляхів створення безбар’єрності є забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів з вираженими порушеннями опорно-рухового апарату технічними та іншими засобами реабілітації, в тому числі автомобілями, безкоштовно або на пільгових умовах .

На цей час інваліди та діти – інваліди забезпечуються автомобілями відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.06 №999 (зі змінами).

Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява, перелік визначених документів та висновок обласної медико-соціальної експертної комісії про наявність у інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним.
Незалежно від медичних показань мають право на забезпечення автомобілями :
- інваліди війни І групи по зору або без обох рук;
- інваліди з  куксами обох ніг і рук;
- інваліди І та ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв»язок з інвалідності з

Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї ( категорія І).
Для забезпечення автомобілями діти-інваліди беруться на облік після досягнення ними п’ятирічного віку. У разі досягнення 18 річного віку вони підлягають повторному огляду для підтвердження медичних показань для забезпечення автомобілем.

В головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації облік інвалідів ведеться згідно з 3 чергами:
1.  інваліди з правом на першочергове забезпечення.
Першочергово автомобілі отримують інваліди з числа осіб, які відповідно до статті 11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" належать до осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною та інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем) 
2. інваліди з правом на позачергове забезпечення.
Позачергово автомобілі отримують:

 • інваліди війни;
 • інваліди від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх в’язнів (до 14 років);
 • сім’ї з двома та більше інвалідами;
 • інваліди І групи (незалежно від наявності медичних показань) та ІІ групи1 категорії з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильської АЕС та потерпілих від наслідків цієї аварії;
 • інваліди з ампутацією обох ніг, якщо вони постійно працюють або навчаються;
 • інваліди І групи 1 категорії з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих від наслідків цієї аварії;
 • інваліди з куксами обох ніг і рук .

3. інваліди з правом на забезпечення у порядку загальної черги.
У порядку загальної черги забезпечуються автомобілями інші інваліди, які мають відповідні медичні показання.
На облік беруться і забезпечуються автомобілями інваліди:

 • які не мають в особистому користуванні автомобіля, у тому числі придбаного за власні кошти (незалежно від строку такого придбання) або отриманого через головне управління соціального захисту, що перебував в експлуатації менш як 10 років;
 • протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували автомобіль як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж п’ять років.

Діти-інваліди, недієздатні інваліди беруться на облік, якщо їхні законні представники мають вищевказані підстави.
Якщо протягом часу перебування на обліку інвалід втратив вищевказані підстави, він знімається з обліку.
За станом на 01.05.12 на обліку в головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації перебуває 1153  інваліди, а саме:

 • для першочергового забезпечення автомобілями –87 інвалідів;
 • для позачергового забезпечення автомобілями – 78 інвалідів;
 • для забезпечення у порядку загальної черги – 988 інвалідів.

Розподіл автомобілів здійснюється у такому співвідношенні:

 • 50% - особам, що мають право на першочергове забезпечення;
 • 30% - особам, що мають право на позачергове забезпечення;
 • 20%- особам усіх інших категорій, що забезпечуються автомобілями у порядку загальної черги.

Забезпечення інвалідів спецавтотранспортом відбувається за рахунок коштів державного бюджету відповідно з черговістю.
Протягом 2011 року 12 інвалідів забезпечено автомобілями, в тому числі 8 за кошти державного бюджету. З початку 2012 року видано 8 автомобілів, в тому числі  за кошти державного бюджету.

Головне управління праці
та соціального захисту населення

Миколаївської облдержадміністрації