Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На Миколаївщині відбувся мітинг-реквієм з нагоди 31 – ї річниці з дня Чорнобильської трагедії

26 квітня, трагічна дата для усього українського народу. У Миколаєві до річниці аварії на Чорнобильській АЕС  відбувся мітинг-реквієм, у якому взяли участь міський голова Олександр Сенкевич, голова облради Вікторія Москаленко, депутат обласної ради Надія Іванова, голова Заводської адміністрації Віктор Дмитрук, голова Інгульської адміністрації Світлана Гладун, в.о. директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любов Бєлкіна. На мітинг прийшло понад 300 чоловік, серед яких були представники духовенства, рятувальники, ліквідатори аварії, а також їх родичі та близькі з портретами загиблих у руках, студентство та небайдужі миколаївці тримали плакати та малюнки наслідків аварії.
Виступ читців повернув у ті трагічні події 1986 року. Юнаки і дівчата в віршах передали увесь той біль, завданий Чорнобильською катастрофою. Пам'ять всіх загиблих внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС вшанували хвилиною мовчання, після чого  священнослужителі Миколаївської єпархії Української православної церкви відслужили молебень в пам'ять про загиблих.
«Багато хто сьогодні говорить про героїзм, про героїв, але Ваш героїзм був не на словах. Ви виходили на атом і зберігали життя іншим. Ви зберігали всіх від радіоактивного забруднення. Ми знаємо з вами, яка трагедія, ми знаємо обсяг цієї трагедії, що це величезна трагедія ХХ століття. Але, і сьогодні, і ще багато років, ми повинні пам'ятати про це», - сказала Вікторія Москаленко.
«Ті люди, які вийшли, незважаючи на те, що у них були свої сім'ї, були свої плани на життя, вони йшли, щоб захистити світ від незримого ворога - від радіації. Ми недавно зустрічалися з ліквідаторами, людьми, які постраждали, які покинули своє місце проживання, приїхали до Миколаєва і ми згадували про те, що все менше і менше людей пам'ятають, що таке 26 квітня в житті країни і в житті світу. Разом ми подумали над тим, щоб в цей день у всіх навчальних закладах вели відкриті уроки, які нагадували б школярам і майбутньому поколінню, як важливо бути на чеку, як важливо йти і рятувати життя інших людей, - наголосив міський голова Олександр Сенкевич.
«Наша пам'ять і пам'ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому. Урятований світ — найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі», - зазначила в.о. директора департаменту соціального захисту облдержадміністрації Любов Бєлкіна.
Під час пісні про трагедію в небо випустили десятки голубів – символ миру. А по завершенні скорботного заходу всім присутнім була дана можливість покласти до монумента вінки і квіти.