Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

28 КВІТНЯ – ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Державна політика в галузі промислової безпеки та охорони праці будь-якої країни світу ґрунтується за принципом пріоритетності життя людини стосовно результатів виробничої діяльності.
Щорічно в багатьох країнах світу 28 квітня відзначається День пам’яті загиблих на виробництві. У 2001 році Міжнародна організація праці приєдналася до ініціативи профспілок, координованої Міжнародною конфедерацією вільних профспілок , а з 2002 року встановила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці .

Указом Президента України від 18 серпня 2006 року №685/2006 в нашій державі офіційно встановлено День охорони праці, що має відзначатися щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці. В цей день ми шануємо пам’ять загиблих на виробництві працівників, організуємо зустрічі по вивченню передового досвіду з безпечних умов праці, підводимо підсумки проведеної  роботи за  рік  з профілактики виробничого травматизму, професійним захворюванням  та створення безпечних  умов праці.

Відповідно до рекомендацій Міжнародної організації праці у  2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: “Сприяння охороні праці у “зеленій економіці”.
Для забезпечення реалізації державної політики у галузі охорони праці  головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрація  році організовує проведення профілактичної роботи з охорони праці міськими та районними органами виконавчої влади.

Протягом 2011 року  спеціалістами відповідальними за забезпечення державної політики з охорони праці  управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій,  виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад, проведено перевірку на 1611 підприємстві, установі і організації різних форм власності в результаті яких виявлено 14239 порушень нормативних актів з охорони праці, надано 1598 приписів щодо усунення виявлених порушень. Розглянуто 49 заяв і скарг громадян з питань охорони праці.

Але на жаль, незважаючи на проведену роботу рівень виробничого травматизму в Україні залишається на високому рівні. За даними Держгірпромнагляду України   у 2011 році травмовано на виробництві 10657 осіб  у 2010 році – 11698 осіб). смертельно травмовано у 2011 році 685 осіб ( у 2010- 644 особи). Такий стан справ потребує посилення уваги до охорони праці з боку місцевих  органів  виконавчої влади  та органів місцевого самоврядування.

Враховуючі вищезазначене, головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації звертається до керівників місцевих органів виконавчої влади та органів  місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій провести в період з  23.04.2012 по 27.04.2012 Тиждень охорони праці.

Пропонуємо   протягом Тижня охорони  праці сумісно з представниками профспілок та роботодавців організувати огляд-конкурси з охорони праці серед підприємств із визначенням та заохоченням кращих трудових колективів, керівників підприємств, голів первинних профспілкових організацій за активну участь у підвищенні рівня безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, забезпечення соціального захисту працівників, провести тематичні зустрічі з питань охорони праці.

Вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги у розв'язанні матеріальних, соціально-побутових або інших проблем.

За підсумками проведеної роботи з питань охорони праці заохотити  кращих працівників за активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшенню умов праці, виявлену ініціативу й плідну роботу в цих напрямах та Дня  охорони праці.

З метою привернення масової уваги до охорони праці необхідно забезпечити всебічне висвітлення вищезазначених заходів у газетах, журналах, інших періодичних виданнях, на радіо та телебаченні.

Просимо активно включитись до роботи з проведення цієї акції.


Начальник головного управління
праці та соціального захисту населення
Миколаївської облдержадміністрації                                                   О.В. Сивопляс