Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

«Забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів та ветеранів війни»

«Забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів та ветеранів війни»

Інвалідність є тим соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство, і кожна держава, відповідно до рівня свого розвитку та можливостей, формує соціальну та економічну політику щодо осіб з особливими потребами. Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх  соціального захисту ”, „Про жертви нацистських переслідувань ” та „Про основи соціальної захищеності  інвалідів в Україні” передбачено, що ветерани війни та інваліди за наявності медичних показань мають право на безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками.
Порядок та умови забезпечення інвалідів санаторно-курортними путівками визначає Кабінет Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 затверджено Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян.
Органи праці та соціального захисту населення забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених у Міністерстві соціальної політики України (діти-інваліди віком до 18 років забезпечуються путівками органами охорони здоров’я).
Особи, які відносяться до цих категорій, повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах праці та соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування.
Інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, безплатно забезпечуються санаторно-курортним лікуванням першочергово із числа позачерговиків.
Інваліди війни та інваліди, зазначені у ст.6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань ” забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня по грудень).
Учасники бойових дій та особи, зазначені у ст.6-1 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань ” забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень).
Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”, та особи, зазначені у ст. ст. 6-3, 6-4  Закону України „Про жертви нацистських переслідувань ”, забезпечуються путівками один раз на два роки.
Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в  міру надходження путівок.
Інваліди з наслідками травм і захворювання  хребта та спинного  мозку забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю з лікуванням  строком  на 45 днів у порядку черговості  в  міру  надходження  путівок.
Особи, що супроводжують інвалідів І групи, яким за висновком лікувально-профілактичного закладу потрібен сторонній догляд (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Міністерства та соціальної політики України в яких особа, що супроводжує інваліда І групи забезпечується і лікуванням).
Особам, що супроводжують інвалідів спинального профілю двічі оплачується проїзд до санаторію і назад згідно з поданими проїзними документами.
Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється у підвідомчих санаторіях Міністерства праці та соціальної політики України, а саме „Перемога”
(м. Київ), „Салют”  (м. Одеса), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Слава” (м. Миргород).
Путівки інвалідам внаслідок загального захворювання та з дитинства закуповуються централізовано Міністерством соціальної політики України,  перелік санаторіїв щороку змінюється в залежності від того, які санаторії перемагають у тендері.
За рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам органи соціального захисту населення закуповують путівки для інвалідів війни, осіб на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх  соціального захисту” та осіб, зазначених у  ст. у ст. ст.6-1 - 6-4  Закону України „Про жертви нацистських переслідувань ”. Переважно це місцеві санаторії «Інгул» (м. Миколаїв), «Колос», «Борисфен» (м. Очаків).
Діючим законодавством України також встановлено, що інвалід війни та інваліди, які не використали право на отримання санаторно-курортних путівок протягом встановленого періоду, мають право на отримання грошової компенсації, яка виплачується в порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.04 №785 затверджено Порядок виплати грошових компенсацій вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян.
Згідно цього Порядку грошова компенсація виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначених в статті 6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань ” один раз на два роки, якщо ці особи протягом двох років не  одержували безоплатних санаторно-курортних путівок. Грошова компенсація виплачується через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації.
Грошова компенсація за путівку інвалідам війни нараховується і виплачується в таких розмірах:
- інвалідам І та ІІ групи – 100 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної  путівки (2014 року – 360 грн.  );
- інвалідам ІІІ групи – 75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної  путівки (2014 року – 270 грн.)
Постановою Кабінету Міністрів України №150 від 07.02.07 затверджено Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, яким визначено механізм виплати грошової компенсації та її розміри.
Грошова компенсація за путівку виплачується інваліду, якщо він протягом попередніх трьох календарних років не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки (не рахуючи рік, коли інвалід звернувся за нею) в таких розмірах:
- інвалідам І та ІІ групи – 75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної  путівки (2014 рік -270  грн.);
- інвалідам ІІІ групи – 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної  путівки (2014 року - 180 грн.).
Середня вартість санаторно-курортної путівки визначається Міністерством соціальної політики України за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, за погодженням з Міністерством фінансів України в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно про Державний бюджет України на поточний рік. На 2014 році  розмір середньої вартості путівки становить 360 грн.