Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Борги треба віддавати (за станом на 01.03.2015р.)

За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної плати працівникам Миколаївської області за станом на 01.03.2015 становила  45627,4 тис.грн. (збільшення загальної суми боргу  протягом  лютого ц.р. на 1708,8 тис. грн., або на 3,9 відс.; до початку 2015 року – на 4068,0 тис.грн., або на 9,8 відс.).
Протягом  лютого  ц.р. ліквідовано заборгованість на 7 підприємствах області на загальну суму 1022,9 тис.грн., зменшено – на 18 підприємствах  на суму  544,3 тис.грн.

Одночасно з цим, на низці  підприємств області виник борг, зокрема:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Альцеона» (м. Миколаїв)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 7 осіб)
Керівник – Бондар Борис Олександрович

Приватне підприємство «НПФ Муссон Марин» (м. Миколаїв)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 4 особи)
Керівник – Борисьонок Ольга Володимирівна

Державне підприємство «Веселинівське лісове господарство» (Веселинівський район)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 39 осіб)
Керівник – Дем’яненко Леонід Володимирович

Житлово-комунальне підприємство Полігонівської сільської ради «Мрія-Т» (Жовтневий  район).
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 5 осіб)
Керівник – Бондаренко Іван Михайлович

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Маяк» (Березанський район)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 7 осіб)
Керівник – Гупалюк Олексій Григорович

Найбільшими підприємствами - боржниками на цей час залишаються:

Публічне акціонерне товариство «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» (м.Миколаїв) (борг за станом на 01 березня 2015 року – 18601,9 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 1108 осіб).

Державне  підприємство «Суднобудівний завод  ім. 61 комунара» (м.Миколаїв)(борг за станом на 01 березня 2015 року – 8277,3 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 740 осіб).

Дочірнє підприємство «Миколаївський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» разом з філіями (м.Миколаїв)  (борг за станом на 01 березня  2015 року –  2988,5 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  721 особа).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мостобудівельний загін №73» (м.Миколаїв)
(борг за станом на 01 березня 2015 року – 2965,8 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  272 особи).

Державне підприємство  «Український радіотехнічний інститут» (м.Миколаїв) (борг за станом на 01 березня 2015 року – 1389,4 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  37 осіб).

Державне підприємство «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м.Миколаїв)
(борг за станом на 01 березня 2015 року – 1218,0 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  58 осіб).


Відповідальність керівника за порушення законодавства про оплату праці

За порушення законодавства про оплату праці винні посадові особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Кримінальний кодекс України
Частиною першою  ст. 175 Кримінального кодексу України визначено, що  безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, яка вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, - карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років»;

Абзацом другим частини другої цієї статті визначено, що те  саме  діяння,  якщо  воно   було   вчинене   внаслідок нецільового   використання   коштів,   призначених   для   виплати заробітної плати,  стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, -  карається    штрафом    від    1000   до   1500 неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян  або обмеженням волі на  строк  до трьох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років,  з  позбавленням  права  обіймати певні посади чи займатися певною  діяльністю на строк до трьох років.

Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо  до притягнення  до  кримінальної  відповідальності  нею  здійснено виплату заробітної плати,  стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

Кодекс України  про адміністративні правопорушення
Частиною першою  ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що  порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від    100  до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Кодекс законів про працю України
Абзацом третім та четвертим  частини другої  ст. 265 Кодексу  законів про працю України визначено, що юридичні та фізичні особи ? підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі  у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці  у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.


Вирішення питання повернення належних працівникові коштів через судові органи.
Дієвим заходом повернення боргу є  також примусове  стягнення заробітної плати через судові органи. З цією метою, на підставі ст. 96, 97 та 98 Цивільного процесуального кодексу України  заявник може звернутися з заявою про видачу судового наказу до місцевого суду за місцем проживання, або за місцем розташування підприємства. У заяві повинно бути визначено:
1) найменування суду, в який подається заява;
2) ім’я заявника та боржника, а також ім’я (найменування) представника заявника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження;
3) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
перелік документів, що додається до заяви.
Заява підписується заявником або його представником і подається з її копіями та копіями доданих до неї документів. До заяви, яка подається представником заявника, повинно бути додано документ, що підтверджує його повноваження.