Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Мінімальна заробітна плата на 2015 рік.

Мінімальна заробітна  плата  -  це  законодавчо  встановлений розмір заробітної плати за просту,  некваліфіковану  працю,  нижче якого  не може провадитися оплата за виконану працівником місячну,
а також погодинну норму праці (обсяг робіт). До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Мінімальна заробітна плата є  державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та господарювання. Роботодавець не має права встановлювати працівнику заробітну плату нижче мінімальної.
Відповідно до  статті 8 Закону України від 28 грудня 2014 року № 80-VIIІ «Про Державний бюджет України на 2015 рік»  встановлено у 2015 році розмір мінімальної заробітної плати :
у місячному розмірі:
з 1 січня - 1218 гривень,
з 1 грудня - 1378 гривень;
у погодинному розмірі:
з 1 січня - 7,29 гривні,
з  1 грудня - 8,25 гривні.
Водночас у деяких випадках місячна заробітна плата може виплачуватися в розмірі, який менше рівня мінімальної заробітної плати (наприклад, якщо працівник працює в умовах неповного робочого часу або в разі невиконання працівником установленої норми виробітку).

Департамент соціального захисту населення
облдержадміністрації