Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Про вирішення питань підтримки людей без визначеногоь місця проживання у зимовий період

У холодну пору року, особливо при сильних поривах вітру, низьких температурних показниках, ризик отримати переохолодження зростає. Пересічний громадянин, який просто чекаючи громадський транспорт, затримався на зупинці, стає потенційною жертвою переохолодження. Вже не кажучи про незахищені верстви населення, які відносяться до групи ризику, та в холодну пору року страждають найбільше.

Тож взимку в Миколаївській області виконують свою роботу соціальні патрулі. До їх складу увійшли соціальні працівники, представники міліції, органів влади, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та волонтери, працівники товариства Червоного Хреста.

Головною метою патрулювання є виявлення людей без визначеного місця проживання, які опинилися у складній життєвій ситуації, їх інструктування про основні правила безпеки під час низьких температур та інформування про місця, де можна обігрітись, отримати необхідну допомогу. У разі необхідності соціальний патруль супроводжує постраждалих до пунктів обігріву або лікувальних закладів.

На сьогоднішній день для людей без визначеного місця проживання, а також пересічних громадян в області працює 242 пункти обігріву (всі вони функціонують при закладах соціального захисту населення, сільських радах, закладах охорони здоров’я та громадських організацій).

Служби соціального патрулювання за час аномальних морозів провели понад тисячі рейдів, під час яких було надано допомогу 1236 особам, які потребували підтримки. Зокрема це безпритульні особи, громадяни похилого віку, водії на дорозі, що постраждали від складних погодних умов, та інші.

Тож основне завдання соціального патрулювання – виявити потребуючих та надати необхідну допомогу, супроводити нужденних до найближчого пункту обігріву або лікарні. На випадок надзвичайних ситуацій в період сильних морозів робота пунктів обігріву переводиться на цілодобовий режим роботи.

Довідково: у Миколаївській області функціонує 242 пункти обігріву, 161 пункт збору та видачі одягу, взуття, 52 пункти роздачі їжі, 8 кімнат цілодобового перебування, які розраховані на 31 ліжко-місце.

Шановні громадяни!
Для недопущення випадків смерті людей від переохолодження в місті діють

Центр реінтеграції бездомних громадян

вул.. Кругова, 47, тел.: 56 06 92, 56 11 08. (трамвай № 6, вул. 3 Лінія; тролейбус № 5  вул. Будівельників (кінцева зупинка).

Цілодобовий пункт обігріву бездомних громадян (пр.. Миру, 2-А)

На базі міської лікарні № 3 «Дубки» - пункт прийому громадян постраждалих внаслідок обмороження,   тел. 103

 

У місті Миколаєві працюють пункти гарячого харчування:

вул. Скороходова, 1
вул. Металургів, 8, тел.25-20-34
вул. 12 Повздовжня, 50-А, тел.21-20-48
вул. Шевченко, 19-А, тел.47-59-93
вул. Кругова, 47,тел. 56-06-92, 56-11-08.

Додатково у Миколаївській області функціонують об'єкти соціального захисту в осінньо-зимовий період 2014/2015 року

При 6 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє 6 кімнат нічного перебування (26 ліжко-місць):
- м. Первомайськ – 6 ліжко-місць (вул. Сальвадора Альєнде, 44);
- Баштанський р-н – 8 ліжко-місць (м. Баштанка, вул. Баштанської республіки, 80);
- Доманівський р-н – 6 ліжко-місць (смт Доманівка, вул. Леніна, 55);
- Березнегуватський р-н – 2 ліжко-місця (с. Маліївка, вул. Радянська, 35);
- Казанківський р-н – 2 ліжко-місця (смт Казанка, вул. Аненка, 31);
- Новобузький р-н – 2 ліжко-місця (с.Баратівка, вул. Червона Площа, 14).
2 кімнати нічного перебування функціонують у Кривоозерському районі   (2 ліжко-місця) при Церкві «Святої Богородиці» (смт Криве Озеро, вул. Леніна, 21) та  м. Очакові (3 ліжко-місця) у приміщені Очаківської вечірньої загальноосвітньої школи очно-заочної форми навчання (вул. Володарського, 18).