Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

«Забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів та ветеранів війни»

Чисельність інвалідів в області, як і в Україні, на жаль, з кожним роком зростає. Поліпшення їх соціального захисту є основним напрямком державної політики і свідчення цьому – прийняття Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» та ціла низка Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України.

Санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів органами праці та соціального захисту населення забезпечуються ветерани війни та інваліди відповідно до Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань” та „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Органи праці та соціального захисту населення забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Міністерству соціальної політики України (діти-інваліди віком до 18 років забезпечуються путівками органами охорони здоров’я).

Прийнятими в 2011 році змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.06 №187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення» передбачено оздоровлення інвалідів загального захворювання в санаторіях, які відносяться до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Інваліди повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах праці та соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування.

Інваліди війни та інваліди, зазначені у ст.6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня по грудень).

Учасники бойових дій та особи, зазначені у ст.6-1 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень).

Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи, зазначені у ст. ст. 6-3, 6-4  Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”, забезпечуються путівками один раз на два роки.

Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в  міру надходження путівок.

Інваліди з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю з лікуванням у порядку черговості в міру надходження путівок.

Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в міру надходження путівок.

Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється у підвідомчих санаторіях Міністерства праці та соціальної політики України, а саме „Перемога” (м. Київ), „Салют”  (м. Одеса), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Ветеран” (м. Алушта), „Слава” (м. Миргород), ім. Семашка (смт  Сімеїз).

Путівки інвалідам внаслідок загального захворювання та з дитинства закуповуються централізовано Міністерством та соціальної політики України,  перелік санаторіїв щороку змінюється в залежності від того, які санаторії перемагають у тендері.

За рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам органи праці та соціального захисту населення закуповують путівки для інвалідів війни, осіб на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх  соціального захисту” та осіб, зазначених у  ст. у ст. ст.6-1 - 6-4  Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”. Переважно це місцеві санаторії „Інгул”, „Перемога” (м. Миколаїв), „Колос” ( м. Очаків).


Головне управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації
http://sotszahist.mk.ua