Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

До Міжнародного дня інвалідів

Для інтеграції людей з обмеженими можливостями у суспільство Генеральна асамблея ООН 1992 року проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Завдання Всесвітньої програми дій, до якої долучилася й Україна, полягає у проведенні ефективних заходів для запобігання інвалідності та відновлення працездатності постраждалих.

Соціальна справедливість, створення для всіх потребуючих допомоги громадян рівних можливостей для самореалізації, поліпшення рівня життя – головний пріоритет у вирішенні питань соціального захисту інвалідів, громадян похилого віку.

Одним з основних пріоритетних напрямків роботи органів влади та громадських організацій області є створення безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими можливостями здоров’я, їх інтеграція та адаптація у суспільстві.

На цей час на Миколаївщині проживає 61,6 тис. інвалідів, в тому числі   31,6 тис. інвалідів внаслідок загального захворювання, 8,3 тис. інвалідів з дитинства, 4,5 тис. дітей-інвалідів.

В області постійно вирішуються питання щодо забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації. 2014 року видано 571 інвалідний візок, 643 одиниці технічних та інших засобів реабілітації та 13,3 тис. одиниць протезно-ортопедичних виробів.

З початку року забезпечено санаторно-курортним лікуванням 639 осіб, в т.ч. 451 ветеран війни, 180 інвалідів від загального захворювання та з дитинства, 8 осіб з числа супроводжуючих інвалідів 1 групи.

На обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 1079 інвалідів усіх категорій. З початку року видано 2 автомобілі: 1 автомобіль в якості гуманітарної допомоги, 1 – який був у вжитку.

На цей час при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє 16 відділень соціально–медичних послуг в яких з початку  2014 року отримали послуги  7485 осіб, з них – 1237 інваліди.

В області функціонує 11 центрів соціальної реабілітації дітей – інвалідів та 9 відділень соціальної реабілітації дітей – інвалідів при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг).  З початку 2014 року реабілітаційними послугами охоплено 557 дітей – інвалідів.

Однією з головних причин недостатньої активності, а по суті ізоляції людей з обмеженими фізичними можливостями (з вадами зору, слуху, опорно-рухового апарату) є недоступність для них об’єктів соціальної інфраструктури, індивідуального житла, громадського транспорту, пішоходно-тротуарної зони, дорожньо-шляхової мережі тощо.

Для забезпечення безперешкодним доступом об’єктів соціальної інфраструктури, щороку ініціюється проведення інвентаризації об’єктів соціальної інфраструктури області на їх пристосованість до потреб інвалідів та інших маломобільних груп населення та проведення роботи з їх облаштування.

По області загальна кількість об’єктів соціальної інфраструктури становить 5604, з них облаштовано відповідно до чинних державних будівельних норм (в тому числі, які мають вільний доступ) 4224 об’єктів.

Облдержадміністрація в питанні вирішення проблем інвалідів активно співпрацює з обласною громадською організацією Союзу організацій інвалідів. В рамках виконання обласної програми «Безбар’єрна Миколаївщина» вирішено питання фінансової підтримки діяльності цієї організації з коштів обласного бюджету.  2014 року на ці цілі виділено 152 ,6 тис. грн. Організація має окреме приміщення, забезпечена необхідною оргтехнікою. В області налічується 27 міських та районних організацій інвалідів. Всі осередки обласної організації забезпечено окремим приміщеннями, телефонним зв’язком. За рахунок коштів місцевих бюджетів забезпечується їх фінансова підтримка. Всі голови інвалідних організацій є членами координаційних рад з питань виконання соціальних програм. Це дає змогу спільно виявляти та спільно вирішувати питання щодо надання необхідної допомоги гостро потребуючим інвалідам.

Значна увага органів влади приділяється підтримці підприємств громадських організацій інвалідів, яких в області на сьогодні 10. На цих підприємствах працює 241 осіб, з них – 154 осіб з інвалідністю.

Райдержадміністрації, виконкоми міських (міст обласного значення) рад сприяють у залученні підприємств громадських  організацій інвалідів до участі у закупівлі товарів, робіт і послуг для  державних потреб, також надано інформацію щодо продукції, яка виробляється підприємствами громадських організацій інвалідів у Миколаївській області із зазначенням цін. З початку 2014 року закуплено продукцію у цих підприємств на суму 38,97 тис. грн. за рахунок бюджетних коштів.

Крім того, з метою підтримки діяльності цих підприємств облдержадміністрацією вирішується питання надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування та надання фінансової допомоги на безповоротній основі за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів України. Так, поточного року право на користування пільгами з оподаткування надано 8 підприємствам та організаціям області, фінансову допомогу на безповоротній основі отримали 2 підприємства: громадської організації «Літопис» та Миколаївське учбово-виробниче підприємство Українського товариству сліпих для технічного переоснащення виробництва з метою створення додаткових робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів — закономірна й справедлива шана суспільства і нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, котрі потребують постійного захисту і підтримки. Пам’ятаймо, що це не просто категорія людей. Це окремі трагедії і життя зі своїми надіями на те, що все колись буде краще.