Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Міжнародна акція “16 днів проти насильства” ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році.

Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та обов’язків жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
Світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Без подолання цього соціально небезпечного  явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.

25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з    1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо.

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої громадськими організаціями, органами соціального захисту населення; управліннями (відділами) у справах сім’ї, та молоді (м. Вознесенська,  м. Миколаєва, м. Очакова, м. Южноукраїнська); центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; службами у справах дітей; закладами освіти; управліннями юстиції, відділами УМВС України в Миколаївській області проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.

У Миколаївській області видано розпорядження голови облдержадміністрації від 17.01.2011 № 6-р «Про затвердження плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» в Миколаївській області на період до 2015 року» на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.12.2012 № 2154-р «Про затвердження плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року», наказу Міністерства соціальної політики України від 17.09.2012 № 581 «Про затвердження рекомендацій щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства»,.

Заходи з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» в Миколаївській області включають у себе проведення міських та районних міжвідомчих «круглих столів», робочих зустрічей щодо взаємодії суб’єктів соціальної роботи на місцях у вирішенні проблем сімей, особливо сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою попередження насильства в сім’ях; проведення бесід з учнями загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів; організація та проведення виставки у бібліотеках навчальних закладів, присвяченої проведенню Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», виставки малюнків, плакатів, фото робіт у районах та містах області на теми: «Світ без насильства  очима  дітей», «Ні! Насильству в сім’ї», висвітлення тематики в місцевих засобах масової інформації  під рубрикою: «СТОП насильство!», «НІ» торгівлі людьми!»; проведення у навчальних закладах області різних рівнів акредитації заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом; Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Перелік визначних дат у період проведення акції «16 днів проти насильства»

1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом. Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у всьому світі;
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року;
6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;
10 грудня – Міжнародний день прав людини. Уряди країн – членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.