Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги.

З метою посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83, якою передбачено запровадження нового виду допомоги на оплату комунальних послуг – компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги.

Зазначена постанова набрала чинності з 01.07.2014р.

Компенсація призначається органами соціального захисту населення. Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщені, звертається із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації і надає довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, а також довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги), та пред’являє паспорт.

Право на отримання компенсації матимуть сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку).

У разі коли будь-хто з працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за вказані послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. При цьому застосовується норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Встановлені прожиткові мінімуми (з 1 січня 2014 року):
для дітей віком до 6 років - 1032 грн;
для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн;
для працездатних осіб - 1218 грн;
для осіб, які втратили працездатність - 949 гривень.

Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014 — 2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності постанови, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.

Із заявою на призначення компенсації може звернутися будь-яка особа, яка зареєстрована в житловому приміщенні.

Наприклад За призначенням компенсації звернулася сім»я, яка складається з 2 дорослих та двох дітей віком від 6 до 18 років. Батьки працюють і отримують заробітну плату у сумі 3000грн. Чи матиме така родина право на компенсацію у разі, якщо до підвищення вартості комунальних послуг сплачували 250грн. за послуги, а після підвищення – 350?

Спочатку ми визначимо право даної сім»ї на компенсацію. Прожитковий мінімум для родини становить 5008грн.( по 1218 – для батьків та по 1286 – для дітей).

Середньомісячний сукупний дохід родини за 6 місяців, що передують місяцю звернення становить 3000грн. Таким чином, дана сім»я має право на отримання компенсації.

Наступним кроком визначаємо розмір компенсації. Після підвищення тарифів сім»я сплачує за комунальні послуги 350,0грн., а до підвищення сплачувала 250,0грн. Таким чином розмір компенсації становить 100грн.( 350-250).         .

Станом на 01.10.2014 за призначенням компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги звернулося 236 сімей, призначено компенсацію 173 сім»ям .

Департамент соціального захисту населення
облдержадміністрації