Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Пільги багатодітним сім’ям

Статтею 13 Закону України "Про охорону дитинства" багатодітним сім’ям передбачено такі пільги :
-    50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
-    50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення) у межах норм, визначених законодавством;
-    50-відсоткова знижка вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;
-    50-відсоткова знижка вартості палива в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
-    позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості твердого палива,  надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Норми споживання житлово-комунальних послуг при наданні пільг визначено постановою Кабінету Міністрів України від  01.08.96 №879. Зокрема, площа житла, на яку надається знижка при розрахунку плати за опалення житла (центральне, електричне, природеним газом) становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Зазначені пільги надаються за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на підставі посвідчення багатодітної сім»ї.

Для отримання знижки  на оплату за житлово-комунальні послуги  сім’я має звернутися до підприємств та організацій, що надають ці послуги.

Пільги для придбання твердого палива та скрапленого газу надаються готівкою 1 раз у рік із розрахунку  вартості 1 тонни вугілля на домогосподарство та 1 балону скрапленого газу, встановлених у відповідності  до чинного законодавства.    Для отримання пільг на  придбання  твердого палива та скрапленого газу сім"я має звернутися до управління  соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або у сільській місцевості — до сільської, селищної  ради із відповідною заявою та  посвідченням.  У разі зміни умов проживання сім"ї протягом поточного року (підключення до системи газо-,тепло-, електропостачання для його опалення) пільги на  оплату за ці види опалення  надаються з наступного року.

Законом передбачено  окремі   пільги дітям з багатодітних сімей, зокрема,  безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутріобласних та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.