Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

28 квітня - День охорони праці

Щорічно в багатьох країнах світу 28 квітня відзначається День пам’яті загиблих на виробництві. З пропозицією встановлення цього Дня виступив Канадський конгрес профспілок.

У 2001 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналася до ініціативи профспілок, координованої Міжнародною конфедерацією вільних профспілок (МКВП), а з 2002 року встановила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці (безпека праці та здоров’я).

Указом Президента України від 18 серпня 2006 року в нашій державі офіційно встановлено День охорони праці, що має відзначатися щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці.

Враховуючи вищезазначене  департамент соціального захисту населення облдержадміністрації звертається до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представників профспілок, трудових колективів, роботодавців з закликом   за кілька днів до цієї дати за участю представників Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілок, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування провести в містах та районах області  Тиждень охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці.

Метою проведення такого заходу як Тиждень охорони праці є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань щодо безпеки праці та забезпечення усіх необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян з питань охорони праці.

В рамках підготовки до відзначення Дня охорони праці традиційно організаційними комітетами в містах та районах області  затверджується робочий план заходів та передбачається проведення комплексу заходів (семінарів і конференцій, виставок, “ круглих столів ”, та дискусій, відвідувань підприємств, тощо), організовується   шанування  пам’яті працівників, які загинули на виробництві, відвідуються  сім’ї потерпілих на виробництві, вишукується можливість  для надання їм допомоги у розв’язанні матеріальних, соціально-побутових або інших проблем.

Здійснюється обмін передового досвіду підприємств, установ та організацій  у сфері охорони праці. Проводяться заходи щодо відзначення та заохочення працівників за сприяння культурі охорони праці за підсумками відповідних оглядів-конкурсів та ініціативу у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці.

Просимо активно залучитись до проведення цієї акції!