Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На телеканалі «Так-ТВ» говорили про соціальний захист бездомних громадян

Сьогодні, в період демократичних змін в країні, дуже важливою є  турбота органів влади про кожного громадянина. Одним з актуальних питань  у вирішенні  проблем найбільш незахищених верств населення, є  соціальний  захист  бездомних громадян.

Адже, це - люди, які втратили  дах над  головою через різні обставини: пожежу, непорядності родичів, позбавлення волі, втрату родинних зв'язків.

Саме про це йшлося сьогодні, 29 січня 2014р., на телеканалі «Так-ТВ» у програмі «Це Вас хвилює», гостею якої була заступник начальника управління - начальник  відділу організації та надання соціальних послуг  департаменту  соціального захисту населення облдержадміністрації  Кірова О.Б.

У своєму виступі Олена Борисівна дала роз’яснення на такі питання: як на законодавчому рівні України  визначено поняття  про бездомність, хто така бездомна особа; які нормативні документи визначають порядок роботи з бездомними громадянами  в Україні; які шляхи розв’язання проблеми  бездомності  та хто   координує  на місцях роботу з ними;  як в області  вирішується питання  створення мережі закладів для бездомних осіб; яка робота проводиться щодо  попередження бездомності серед осіб, які звільнюються з місць позбавлення волі; які  завдання  ставить  перед собою департамент соціального захисту населення облдержадміністрації щодо вирішення  проблем бездомних громадян.

Довідково:

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 30.05.2011 №158-р на цей час в області функціонує Миколаївський обласний центр  обліку бездомних громадян (м. Миколаїв, вул. Іванова 21, тел. 71 63 98).

Центр надає послуги:   обліку, встановлення документів, реєстрації без права проживання, сприяння у працевлаштуванні  та призначенні державних допомог  та соціальний супровід  пацієнтів обласних закладів охорони здоров»я, які не мають постійного місця проживання

У м. Миколаєві питання бездомних осіб вирішує Миколаївський міський центр реінтеграції бездомних громадян  (вул. Кругова, 47, тел. 560692), розрахований на 50 ліжко-місць для чоловіків.

Центр надає послуги: соціально-побутові,  соціально-медичні, психологічні, протиепідемічні, соціально-економічні, юридичні, послуги з  працевлаштування, сприяння в оформленні в будинки-інтернати, інформаційні.

Установа має статус житлового будинку (наявність будинкової книги), який дає можливість повністю відновлювати документи, в першу чергу паспорт з тимчасовою реєстрацією.  З 2011 року при центрі реінтеграції з 2011 року функціонує відділення обліку бездомних громадян м. Миколаєва.

Найбільш актуальною робота з бездомними стає в осінньо-зимовий період.

Відповідно до  розпорядження міського голови від 18.11.2013 року № 256р  «Про організацію місць тимчасового перебування для бездомних осіб на осінньо-зимовий період 2013-2014 року» 29 листопада 2013 року  відкрито пункт обігріву за адресою: м. Миколаїв, проспект Миру, 2-а, який розрахований на 50 ліжко-місць. У пункті обігріву організовано ночівлю, надання інформаційних та інших послуг. На цей час в пункті зареєстровано  140 осіб, знаходиться – 85 осіб.

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України   від 18.06.2013 №356 «Про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років підприємств, організацій, установ і закладів сфери управління Міністерства соціальної політики» департаментом соціального захисту населення  облдержадміністрації видано наказ №102 від 24.07.2013 року «Про запобігання загибелі бездомних громадян від переохолодження в осінньо–зимовий період  2013–2014 років».

З метою запобігання загибелі бездомних громадян області від переохолодження в осінньо-зимовий період 2013-2014 років управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад проведено відповідну роботу: при  24  територіальних центрах соціального обслуговування ( надання   соціальних послуг)  діють пункти прийому та видачі речей, при 6 з них підготовлені кімнати нічного перебування, загальною кількістю 25 ліжко-місць: діють 26 пунктів обігріву в кожному районі, а також при  сільських радах

У  закладах охорони здоров’я в районах та містах області  виділено  соціальні палати для бездомних осіб загальною кількістю  80 ліжко-місць:

На даний час в Миколаївській області функціонує 24 оперативні штаби, які координують цю роботу на місцях, 34 бригади соціального патрулювання  виявили  75 бездомних осіб та направили  їх до закладів соціального захисту, охорони здоров’я. Через 24 банки одягу отримали речі зимового асортименту 162 особи. Функціонує 6 пунктів роздачі їжі, послуги в яких отримали 119 осіб.

Але робота продовжується.