Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На радіоканалі «Бузька хвиля» говорили про державну підтримку сім’ям з дітьми у 2014 році

Сьогодні, 20 січня 2014 року, на радіоканалі «Бузька хвиля», гостею якого була головний спеціаліст відділу державної допомоги департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Мицо О.В.

На початку передачі Оксана Володимирівна повідомила, що 10 жовтня 2013 року  прийнято Закон України № 644- VII  «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини».  Згідно з цими змінами, для призначення допомоги при народженні дитини до органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається заява одного з батьків(опікуна), з яким проживає дитина. Даний перелік документів є вичерпним. Орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків(опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини після звернення одного з батьків(опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини:
самостійно отримує від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, з державних реєстрів та в порядку обміну інформацією всі необхідні відомості для призначення зазначеної допомоги;
направляє центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, дані для реєстрації місця проживання дитини, що зазначила особа, яка звертається за допомогою.

Мицо О.В. зауважила на тому, що допомога при народженні дитини надається в залежності від прожиткового мінімуму для дитини віком до шести років, встановленого на день народження дитини:

3 грудня 2013р.:  на першу дитину - 30,9 тис.грн., на другу дитину - 61,9 тис. грн..; на третю та наступну дитину - 123,8 тис. грн..

Розмір та строк виплати допомоги при народженні дитини, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості дітей, які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога. При цьому враховуються  усиновлені та померлі діти.

Також, в ході ефіру Оксана Володимирівна дала роз’яснення на такі питання: як визначається кількість дітей при зверненні за призначенням допомоги при народженні дитини; чи існує можливість здійснення перерахунку призначеної допомоги при народженні дитини; чи можливе припинення допомоги при народженні дитини; як визначається сукупний дохід сім»ї, врахування того чи іншого виду доходу сім»ї; що враховується до сукупного доходу сім»ї.