Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Борги треба віддавати (за станом на 01.01.2014р.)

За даними моніторингу заборгованість із виплати заробітної плати працівникам Миколаївської області протягом грудня 2013 р. зменшилася на 1347,3 тис.грн., або на   2,9 відс.  та за станом на 01.01.2014 становила  45681,0 тис.грн.

Протягом грудня 2013 р. ліквідовано заборгованість на 29 підприємствах області на загальну суму 1928,0 тис.грн., скорочено – на 14 підприємствах  на суму 3584,5  тис.грн.

Одночасно з цим, на низці  підприємств області виник борг, зокрема:

Державне підприємство «Миколаівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м. Миколаїв)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  50 осіб)
Керівник - Міщенко Володимир  Анатолійович

Товариство з обмеженою відповідальністю «Прибузький гранкарєр» (Доманівський район)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  103 особи)
Керівник - Музикант Сергій Володимирович

Товариство з обмеженою відповідальністю «Форсаж» (м. Миколаїв)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  31 особа)
Керівник - Дробот Віктор Володимирович

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Вісла» (Арбузинський район)
(чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  39 осіб)
Керівник - Буць Сергій Іванович

Найбільшими підприємствами - боржниками на цей час залишаються:

Державне  підприємство "Суднобудівний завод  ім. 61 комунара" (м.Миколаїв) (борг за станом на 01 січня 2014 року – 15194,8 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 1337 осіб).

Публічне акціонерне товариство "Миколаївський суднобудівний завод "Океан"  (м. Миколаїв) (борг за станом на 01 січня 2014 року – 10943,4 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 1016 осіб).

Державне  підприємство "Миколаївський  бронетанковий завод" (м. Миколаїв) (борг за станом на 01 січня 2014 року – 1900,9 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату – 145 осіб).

Приватному акціонерному товаристві "Миколаївський машинобудівний завод" (м. Миколаїв) (борг за станом на 01 січня 2014 року – 2905,1 тис.грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату –  395 осіб).

Відповідальність керівника за порушення законодавства про оплату праці.

За порушення законодавства про оплату праці винні посадові особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Кримінальний кодекс України
Частиною першою ст. 175 Кримінального кодексу України визначено, що  безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, яка вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, - карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років»;

Абзацом другим частини другої цієї статті визначено, що те  саме  діяння,  якщо  воно   було   вчинене   внаслідок нецільового   використання   коштів,   призначених   для   виплати заробітної плати,  стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, -  карається    штрафом    від    1000   до   1500 неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян або обмеженням волі на  строк  до трьох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років,  з  позбавленням  права  обіймати певні посади чи займатися певною  діяльністю на строк до трьох років.

Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо  до притягнення  до  кримінальної  відповідальності  нею  здійснено виплату заробітної плати,  стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.


Кодекс України  про адміністративні правопорушення
Відповідно до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено адмініс­тративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплату її не в повному обсязі, - що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вирішення питання повернення належних працівникові коштів через судові органи.

Дієвим заходом повернення боргу є  також примусове  стягнення заробітної плати через судові органи. З цією метою, на підставі ст. 96, 97 та 98 Цивільного процесуального кодексу України  заявник може звернутися з заявою про видачу судового наказу до місцевого суду за місцем проживання, або за місцем розташування підприємства. У заяві повинно бути визначено:

  1. найменування суду, в який подається заява;
  2. ім’я заявника та боржника, а також ім’я (найменування) представника заявника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження;
  3. вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;

перелік документів, що додається до заяви.
Заява підписується заявником або його представником і подається з її копіями та копіями доданих до неї документів. До заяви, яка подається представником заявника, повинно бути додано документ, що підтверджує його повноваження.