Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Організація надання соціальних послуг особам без визначеного місця проживання в осінньо-зимовий період 2013-2014 року в Миколаївській області

На даний час в Україні триває процес формування реінтеграції бездомних осіб та соціального патронажу осіб, звільнених від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

Основні засади державної політики щодо реінтеграції бездомних осіб та соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, встановлені законами України “Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей ”, „Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають покарання чи відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк ”.
Даними законами передбачено функціонування закладів, установ, що надають соціальні послуги цим особам. Зокрема для бездомних осіб передбачено декілька видів закладів – центр обліку, будинок нічного перебування, центр реінтеграції, соціальний готель, що забезпечує повернення у соціум цих осіб; для звільнених осіб – центр соціальної адаптації звільнених осіб.

З метою запобігання загибелі бездомних громадян області від переохолодження в осінньо-зимовий період 2013-2014 років управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад проведено відповідну роботу.

Миколаївським обласним центром обліку бездомних громадян, який знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Іванова, 21,  за період 2013 року   виявлено 523 особи, взято на облік  408 осіб, в тому числі  73 особи, звільнені з місць позбавлення волі.

Протягом 2013 року  за юридичною адресою Центру зареєстровано 1375 осіб, в тому числі 376 осіб прописані вперше, з них -  46 осіб, звільнених з місць позбавлення волі. 140 осіб паспортизовані, з них - 17 осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

У м. Миколаєві діє центр реінтеграції бездомних громадян, який знаходиться за адресою: вул. Кругова, 47 та розрахований на 50 ліжко-місць. На осінньо-зимовий період його ліжко-мережу розширено на 10 одиниць. Підготовлено зимовий одяг та взуття, постійно проводиться збір речей бувших у вжитку населення. Постійно поповнюється місячний запас продуктів харчування. Діє служба соціального патрулювання. З початку року соціальним патрулюванням виявлено та направлено на медичний огляд 18 осіб, з них 7 осіб влаштовано до центру реінтеграції бездомних громадян. На обліку в Центрі перебуває – 69, на цей час знаходиться - 53 особи.

Відповідно до  розпорядження міського голови від 18.11.2013 року № 256р  «Про організацію місць тимчасового перебування для бездомних осіб на осінньо-зимовий період 2013-2014 року» Миколаївським центром реінтеграції бездомних громадян 29 листопада 2013 року  відкрито пункт обігріву за адресою: м. Миколаїв, пр. Миру, 2-а, який розрахований на 50 ліжко-місць. У пункті обігріву організовано ночівлю, надання інформаційних та інших послуг. На цей час в пункті зареєстровано 110 осіб, знаходиться – 52 особи.

При  24 територіальних центрах соціального обслуговування ( надання   соціальних послуг)  діють пункти прийому та видачі речей, при 6 з них підготовлені кімнати нічного перебування, загальною кількістю 25 ліжко-місць.

За домовленістю  із закладами охорони здоров’я в районах та містах області  виділено  «соціальні палати» для бездомних осіб загальною кількістю  80 ліжко-місць.

На даний час у Миколаївській області функціонують 24 оперативні штаби,  створено 34 бригади соціального патрулювання, якими виявлено 62 бездомні особи та направлено до закладів соціального захисту, охорони здоров’я. Через 24 банки одягу отримали речі зимового асортименту 144 особи у кількості 1346 одиниць. Функціонує 6 пунктів роздачі їжі, послуги в яких отримали 84 особи.
Запрошуємо всіх громадян взяти участь у зборі теплих речей для бездомних осіб та направляти їх для надання соціальних послуг у вищезазначені заклади.