Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Рівні можливості для самореалізації

Щороку, 3 грудня, за рішенням ООН,  відзначається як Міжнародний день інвалідів.  Ратифікувавши у  2009 році такий міжнародно-правовий документ, як Конвенція ООН про права інвалідів, наша держава взяла на себе зобов’язання щодо його виконання.

Соціальна справедливість, створення для всіх потребуючих допомоги громадян рівних можливостей для самореалізації, поліпшення рівня життя – головний пріоритет у вирішенні питань соціального захисту людей з особливими потребами та громадян похилого віку.

На цей час на Миколаївщині проживає 64,1 тис. інвалідів, в тому числі  31,3 тис. інвалідів внаслідок загального захворювання, 8,0 тис. інвалідів з дитинства, 4,4 тис. дітей-інвалідів.

Для вирішення питань осіб з інвалідністю рішенням обласної ради від 25.12.07 №7 затверджено обласну програму «Безбар’єрна Миколаївщина», яка розрахована на період до 2015 року.

Заходами програми передбачено створення умов для зниження рівня інвалідності, формування адекватного відношення суспільства до інвалідів, сприяння особам з обмеженими фізичними можливостями у реалізації конституційних прав на професійну орієнтацію, навчання, освіту та зайнятість, співпрацю з громадськими організаціями інвалідів, підтримку діяльності їх підприємств.

Для забезпечення безперешкодним доступом об’єктів соціальної інфраструктури, щороку ініціюється проведення інвентаризації об’єктів соціальної інфраструктури області на їх пристосованість до потреб інвалідів та інших маломобільних груп населення та проведення роботи з їх облаштування. По області загальна кількість об’єктів соціальної інфраструктури становить – 5839, з них облаштовано з урахуванням державних будівельних норм –   4709 об’єктів.

На виконання соціальної ініціативи Президента України В.Ф.Януковича щодо забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації з початку 2013 року видано 796 інвалідних візків, 2206 одиниць технічних та інших засобів реабілітації та 16.1 тис. одиниць протезно-ортопедичних виробів.

З початку року забезпечено санаторно-курортним лікуванням 738 осіб з числа інвалідів та ветеранів війни.

На обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 1091 інвалід усіх категорій. З початку року видано 18 автомобілів за рахунок коштів державного бюджету та 1 автомобіль в якості гуманітарної допомоги.

На цей час при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє 16 відділень соціально – медичних послуг в яких з початку     2013 року пройшли реабілітацію 6992 осіб, з них 993 інваліда.

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо створення протягом 2013-2014 років мережі центрів денного перебування для дітей - інвалідів відділень при реабілітаційних центрах в області  проводиться робота щодо реорганізації відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів територіальних центрів (надання соціальних послуг) у центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів з відділеннями денного перебування та стаціонарними відділеннями.

В області функціонує 6 центрів соціальної реабілітації дітей – інвалідів  м. Миколаєві, Арбузинському, Баштанському, Доманівському, Новобузькому та Снігурівському районах) та 13 відділень соціальної реабілітації дітей – інвалідів при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг).  З початку 2013 року реабілітаційними послугами охоплено 610 дітей – інвалідів.

«Не робіть для нас без нас», говорять інваліди І ми завжди прислухаємось до їх пропозицій, готові вислухати та допомогти. Адже турботливе, чуйне ставлення до людей з особливими потребами є не тільки обов’язком держави, а й всього суспільства.