Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

На Миколаївщині пройшла VІІ звітно-виборча конференція Миколаївської обласної організації Союзу організацій інвалідів України

 

08 листопада 2013р.  в Центральній  бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького пройшла VІІ звітно-виборча конференція Миколаївської обласної організації Союзу організацій інвалідів України, в якій взяли участь заступник голови облдержадміністрації Іванцова Н.Б. та директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сивопляс О.В., начальники міських та районних управлінь соціального захисту населення, представники громадських організацій інвалідів, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, які вирішують питання соціального захисту людей з обмеженими можливостями.

Наталя Борисівна Іванцова зазначила, що ініціативи Президента України спрямовані на соціальний захист та підтримку людей з особливими потребами. В рамках виконання обласної Програми «Безбарьєрна Миколаївщина» на 2013р. передбачено 35,0тис.грн. на сурдопереклад програм на телеканалі «Миколаїв» для інвалідів з вадами слуху, на підвищення кваліфікації сурдоперекладачів 36,0 тис.грн.

Також ініціативи Президента направленні на створення та покращення умови реабілітації дітей-інвалідів. В Миколаївській області функціонує 6 центрів соціальної реабілітації дітей – інвалідів та 13 відділень соціальної реабілітації дітей – інвалідів при територіальних центрах соціального  обслуговування (надання соціальних послуг).   З початку 2013 року реабілітаційними послугами  охоплено 557 дітей – інвалідів в реабілітаційних закладах.

Ольга Вікторівна Сивопляс наголосила, що в нашій області створені такі умови, щоб дійти до кожного, хто потребує допомоги. Сьогодні все частіше зустрічаються люди з інвалідністю, які намагаються жити по новому, бути повноцінними члена цього суспільства.

Обласний конкурс «Перлини півдня» отримав велику підтримку серед людей з обмеженими можливостями та громадськості і став щорічним. Люди, яких доля не зламала, а зробила сильнішими, свої думки, почуття, мрії виражають через поезію, прозу, пісні.

З жовтня 2012р. при обласній організації діє постійно діюча виставка творчих робіт інвалідів, в якій прийняло участь більше 300 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Більше тисячі осіб ознайомились з роботами інвалідів, проведено 5 виїзних виставок, 6 майстер-класів.

Щороку на базі позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дельфін» обласною організацією проводяться обласні Спартакіади серед людей з обмеженими можливостями. Близько 100 учасників представляють всі міста та райони області.

Зі звітом про роботу Ради обласної організації за 2009-2013рр. виступила Руденко Галина Миколаївна – голова обласної організації Союзу організацій інвалідів України: обласна організація інвалідів створена в грудні 1990р. У структурі організації 321 первинна, 27 районних та міських організацій, які об’єднують біля 40 тис. інвалідів різних нозологій. У районних та міських організаціях працюють клуби по інтересам, проводяться конкурси, виставки, організовуються благодійні концерти, свята, відвідування музеїв, театрів, цирку.

Підводячи підсумок VІІ звітно-виборчої конференції головою обласної організації інвалідів одностайно було обрано на третій строк Руденко Галину Миколаївну.

Наприкінці конференції всі присутні мали змогу ознайомитись з постійно діючою виставкою робіт інвалідів.