Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Пільги багатодітним сім'ям

Статтею  1 Закону України "Про охорону дитинства" (зі змінами внесеними Законом  України №3525-VI, що набрали  чинності  10 липня 2011 р.) визначено:     
Багатодітна сім"я – це сім"я, в якій подружжя (чоловік та жінка)  перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

До складу багатодітної сім"ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах ,- до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.  Ця частина статті 1 набрала чинності з 01 січня 2012 року.

Статтею 13 закону передбачено, що батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення визначено постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.10 №209 із змінами та доповненнями, внесеними  постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.10 №395. Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім"ї та молоді райдержадміністрації або міськвиконкому одному з батьків за місцем його реєстрації. Пунктом 2 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини  з багатодітної сім"ї  визначено : "посвідчення є документами, що підтверджують статус багатодітної сім"ї  і дітей з такої сім"ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України "Про охорону дитинства" та іншими актами законодавства.  Дітям  з багатодітної сім"ї посвідчення видаються з шести років (пункт 6 Порядку). Враховуючи зазначене, сім"я отримує право на пільги з дати видачі посвідчення.

Статтею 13 Закону України "Про охорону дитинства" багатодітним сім"ям передбачено такі пільги :
-    50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
-    50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення) у межах норм, визначених законодавством;
-    50-відсоткова знижка вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;
-    50-відсоткова знижка вартості палива в межах норм, визначених законодавством,у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
-    абонентна плата за користування квартирним телефоном  у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива,  надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Норми споживання житлово-комунальних послуг та енергоносіїв при наданні пільг визначено постановою Кабінету Міністрів України від  01.08.96 №879. Зокрема, площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення житла (центральне, газове, електричне) становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Ці пільги для придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою надаються 1 раз у рік.  Норми  та  вартість цього товару для надання пільг щороку визначаються розпорядженням голови Миколаївської облдержадміністрації, виходячи із затверджених Кабінетом Міністрів України  показників на поточний рік. У разі зміни умов проживання сім"ї протягом поточного року (підключення до системи газо-,тепло-, електропостачання для його опалення) пільги з оплати цих послуг надаються з наступного року.

Законом передбачено  такі пільги дітям з багатодітних сімей: безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Пільги на проїзд батькам дітей із багатодітної сім"ї не передбачено.

Пільги надаються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Для отримання знижки  на оплату за житлово-комунальні послуги  сім"я має звернутися до підприємств та організацій, що надають ці послуги, із відповідним посвідченням.

Для отримання пільг на придбання  твердого палива та скрапленого газу готівкою сім"я має звернутися до сільської, селищної  ради або до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Положенням про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України  від 29.01.03 №117, передбачено ведення управліннями праці та соціального захисту населення зазначеного реєстру, тобто відповідного обліку пільговиків.  Отже, багатодітна сім"я має подати  до зазначеного управління  за зареєстрованим місцем проживання такі документи для внесення інформації до Реєстру :
•    копії паспортів батька та матері
•    копії свідоцтв про народження усіх дітей
•    копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера усіх членів сім"ї
•    довідка про склад сім"ї
•    інформацію про послуги, якими сім"я користується (розрахункові книжки або квитанції про оплату за послуги у поточному році).Головне управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації
додаткова інформація
55 65 79
http://sotszahist.mk.ua