Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Попередження загибелі від переохолодження

З метою попередження загибелі від переохолодження  одиноких та одиноко проживаючих  громадян похилого віку  на дому соціальними працівниками  сільських центрів  соціального захисту населення територіальних центрів  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районів та міст області проведено додаткове обстеження 22453  громадян вищезазначеної категорії. Підопічні  відділення  обслуговування на дому забезпечені  запасом  палива, води та продуктів харчування. З вищезазначеними особами проведено роз’яснювальну роботу щодо обмежень виходу із будівель, в яких вони проживають та протипожежної безпеки. 3614 особам надано допомогу продуктами харчування, речами  зимового асортименту, паливом та гарячим харчуванням.

При головному  управлінні  праці  та соціального захисту населення  облдержадміністрації та управліннях праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення ) рад запроваджено «гарячі» телефонні лінії  для отримання інформації  про осіб, які потребують   допомоги в  період  сильних морозів.

У місцях скупчення населення: на вокзалах, торгівельних ринках, лікарнях, поштових відділеннях, громадському транспорті області розміщено інформаційні листівки, де вказано адреси пунктів обігріву, роздачі теплих речей, гарячої їжі, ночівлі, медичної допомоги та інших послуг, які можуть отримати бездомні особи.

У 305 сільських центрах соціального захисту населення  організовано  забезпечення   гарячим чаєм. На цей час  допомогу отримали 867 осіб.

При Миколаївському обласному центрі  обліку бездомних осіб (м. Миколаїв, вул. Іванова,21. тел.716398) організовано  забезпечення бездомних   гарячим чаєм. Центр надає послуги: обліку, встановлення документів, реєстрації без права проживання, сприяння у працевлаштуванні, призначенні державних допомог  та соціальний супровід  пацієнтів обласних закладів охорони здоров’я, які не мають постійного місця проживання. На цей час  допомогу отримало 132 особи.

При Миколаївському міському центрі реінтеграції бездомних осіб(м. Миколаїв, вул.Кругова, 47, тел.561108)   функціонує  відділення центру обліку, який надає послуги населенню щодо встановлення документів, реєстрації без права проживання, сприяння у працевлаштуванні  та призначенні державних допомог  та забезпечення клієнтів відділення центру  обліку гарячим чаєм.  На цей час  допомогу отримало 56 осіб.

В цілодобовому  режимі  працюють :
1.Миколаївський міський центр реінтеграції бездомних осіб надає послуги: соціально-побутові, соціально-медичні, психологічні, протиепідемічні, соціально-економічні, юридичні, з  працевлаштування, сприяння в оформленні в будинки-інтернати, інформаційні. На цей час  в центрі проживає  83 особи. 
2. У місті Миколаєві за адресою : проспект Миру, 2А, цілодобово діє пункт обігріву для бездомних осіб, в якому організовано медичне флюорографічне обстеження, ночівля, гаряче харчування, надання інформаційних  та інших послуг.  З початку відкриття  послугами   пункту обігріву скористалось  173 особи. На цей час в пункті обігріву  перебуває 110 осіб.
3. При 10 стаціонарних відділеннях для постійного проживання територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Арбузинського, Новобузького, Баштанського, Доманівського, Казанківського, Березнегуватського, Новоодеського, Первомайського, Веселинівського районів та м. Первомайська функціонують кімнати нічного перебування, загальною кількістю 28 ліжко-місць. На цей час  у  цих кімнатах перебуває  15 осіб.

Управліннями праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення ) рад налагоджено співпрацю з громадськими та релігійними організаціями.     Миколаївський громадський центр соціальної реабілітації «Відновлення» в с.Весняному Миколаївського району, церква «Любов Христова» в м.Миколаєві та в с.Дніпровка Очаківського району,  Всеукраїнська благодійна організація «Преображеніе України» в м.Миколаєві, церква християн  віри євангельської «Віфанія» в м.Миколаєві, Церква адвентистів 7 дня в Березанському районі, українська православна церква в Кривоозерському районі,  надали притулок  32 бездомним особам.

Голови міських, районних громадських організацій волонтерів спільно з управліннями праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад забезпечують організацію роботи  щодо попередження замерзання населення області, у тому числі бездомних осіб. Зокрема волонтери задіяні в розповсюдженні інформаційних листівок, зборі одягу зимового асортименту, допомозі громадянам  похилого віку та  в роботі  пунктів обігріву  при сільських  центрах соціального захисту населення.