Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Про державну соціальну допомогу інвалідам дитинства та дітям-інвалідам

Президент України підписав Закон України № 410-VІІ «Про внесення змін до статті Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам дитинства та дітям-інвалідам».

Цей закон передбачає збільшення  фінансової допомоги вразливій категорії населення нашої країни - дітям-інвалідам. Завдяки цьому вдасться реалізувати нові соціальні ініціативи в рамках програми «Діти - майбутнє України».

Законом встановлюється диференційований розмір надбавки за дитиною-інвалідом у залежності від міри втрати здоров'я у дитини: на дітей-інвалідів підгрупи А тобто, залежністю від постійного стороннього догляду, надбавка встановлюється у розмірі 100 % від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на інших дітей-інвалідів - 50 % від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

Одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи навчання та служби.

Надбавка на догляд призначається особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати незалежно від того, за якою дитиною вона знаходиться у відпустці, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду за умови фактичного догляду за нею.

Особи, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, додатково подають довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, в якій зазначено, що дитина-інвалід потребує домашнього догляду.

У цілому розмір допомоги на дітей-інвалідів з надбавкою на догляд становить:
1597,8 грн. – для дітей-інвалідів, підгрупи А, віком до 6 років;
1111,8 грн. – для дітей інвалідів віком до 6 років;
1835,8 грн. - для дітей-інвалідів, підгрупи А, віком від 6 до 18 років;
1230,8 грн. - для дітей-інвалідів віком від 6 до 18 років.


Департамент соціального захисту
населення облдержадміністрації