Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Про пільги ветеранам війни

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України  від 18.09.2012  №5279-VI "Про внесення змін  до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".  Цим законом  передбачено надання учасникам бойових дій та інвалідам війни II та  III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, пільг, які  передбачено законодавством для інвалідів війни I групи.  З 11 червня 2013 року  ці пільги надаються також  учасникам бойових дій та інвалідам війни II та  III груп з числа учасників бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, (з дня опублікування Закону України від 21.05.13 №85-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ).

Зазначені зміни стосуються тільки тих осіб, які мають статус  відповідно до вказаного Закону України.   Якщо громадяни  мають посвідчення відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань",  то  пільги залишаються у розмірах, які визначено  саме цим законом.

Управління  соціального захисту населення здійснюють  облік громадян, які мають право на пільги.   Зважаючи на поважний вік учасників бойових дій, інвалідів війни, зазначені управління надають інформацію   постачальникам житлово-комунальних послуг, послуг  зв’язку про осіб, яким виповнилось 85 років.

Документом, що підтверджує право на пільги, є відповідне  посвідчення.  Для підтвердження права на пільги у новому розмірі постановою Кабінету Міністрів України від  19.12.2012 №1166 затверджено бланк-вкладку до посвідчення учасника бойових дій, інвалідам війни II та  III груп, яким виповнилося 85 років.  Вкладка  містить текст про право особи на пільги, які передбачено законодавством для інвалідів Великої Вітчизняної війни 1 групи,     але не містить  інформацію про персональні дані особи, тому  без посвідчення вона не дійсна.  Управління соціального захисту населення   здійснюють  видачу зазначеної вкладки та вклеювання її у посвідчення.

Інвалідам війни II та  III груп пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги, за користування телефоном  залишились  незмінними, оскільки всім інвалідам війни законодавством передбачено ці види пільг однакові за розміром, незалежно від групи інвалідності.

Суттєвими є зміни для  учасників бойових дій, яким виповнилось 85 років і більше: розмір пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги, для придбання твердого палива та скрапленого газу зростає зі знижки розміром 75% до 100 %, а по оплаті за користування телефоном — зі знижки розміром 50% до 100% від затверджених тарифів. При цьому норми споживання зазначених послуг, які встановлено чинним законодавством, залишено без змін. Крім того, громадяни цієї категорії отримали право на  проведення позачергового безплатного капітального ремонту власних жилих будинків і квартир за рахунок коштів державного бюджету.

Безоплатний капітальний ремонт проводиться  за місцем  постійного проживання і реєстрації особи. Порядок проведення безоплатного капітального ремонту визначено  постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.09 №565. Капітальному  ремонту  підлягає житловий будинок чи квартира,  які належать особі на праві приватної власності,    виходячи   з розрахунку 21 кв. метр загальної площі будинку, квартири.  Для отримання цієї пільги  особа  подає до органу виконавчої влади або  органу місцевого  самоврядування  за місцем зареєстрованого місця проживання  письмову заяву за встановленою формою.