Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням різних видів державних допомог.

Для призначення будь-якого виду державної допомоги представник сім»ї із заявою звертається до органів соціального захисту на¬селення за місцем реєстрації або фактичного проживання( звертаємо увагу, що для призначення субсидії заяву необхідно подавати до органу соціального захисту тільки за місцем реєстрації).

В органах соціального захисту грома¬дянин, особа якого посвідчується паспортом, заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб,  які входять до складу сім»ї для призначення державної допомоги.

Загальна сума сукупного доходу включає в  себе суму всіх доходів кожної особи, що враховуєть¬ся в разі призначення державних допомог та субсидії, визначених на підставі поданих документів про доходи як у грошовій та натуральній формі так і нерегулярні доходи.

До сукупного доходу сімей (одержу¬вачів) не включаються:
- сплачувані особою аліменти;
- частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово,
- частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, 
- допомога на поховання,
- одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, незалежно від форм власності 
-  житлова субсидія;
- грошове забезпечення військовослужбовців строкової служби;
- розрахункова сума доходу від земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі, що не використовується з поважних причин (зокрема внаслідок похилого віку, інвалідності, наявності малолітніх дітей тощо) сім'ями, які складаються з осіб похилого віку, інвалідів, а також багатодітними сім'ями з малолітніми дітьми;
- суми, які сплачуються підприємствами, установами та організаціями за    договорами добровільного медичного страхування своїх працівників;
- допомога громадських та благодійних організацій;
- одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня”.

При заповненні в органах соціального захисту населення заяви для призначення будь-якого виду державної допомоги або субсидії, Заявник своїм підписом підтверджує, що всі наведені відомості є повними і точними, що громадяни, зареєстровані в житловому приміщенні та члени їх сімей, які претендують на отримання соціальної допомоги, інших джерел доходів і натуральних надходжень не мають, що заявник дає згоду на отримання органами соціального захисту населення додаткової інформації щодо себе та членів своєї сім»ї.

Декларація про доходи, яку заповнює особа, яка звернулася за призначенням допомоги в обов»язковому порядку повинна містити в собі інформацію про всі доходи, які отримує заявник та члени його сім»ї з обов»язковим зазначенням суми доходу та джерела його отримання.

Перевірка правильності та достовірності подання доходів покладено на головних державних соціальних інспекторів.

Що передбачає собою така перевірка? По-перше органами соціального захисту населення налагоджена тісна співпраця з органами податкової інспекції шляхом запитів. При перевірці достовірності поданої інформації соціальний інспектор має право:
-    відвідувати місце роботи осіб, які входять до складу сім»ї;
-    отримувати на запит необхідну інформацію від підприємств, установ, організацій;
-    робити запити до органів Державної податкової служби.

Наголошуємо, що Громадянин несе відповідальність за достовірність інформації, яку вони надають органам, що призначають державні допомоги.

У разі подання недостовірної інформації, яка призвела до переплати Бюджетних коштів, надміру нараховані та виплачені кошти повинні бути стовідсотково повернені до Державного бюджету.

Рішення органу соціального захисту може бути оскаржено у вищестоящі органи у порядку їх підлеглості або у судовому порядку.