Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Надання населенню субсидій для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу

У 2011р. субсидій для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу було призначено 9533 сім'ям на загальну суму 5667,7тис.грн.

Головною умовою призначення субсидії є наявність різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ та паливо (в межах норм володіння і користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами) і обсягом обов'язкового відсотку платежу, який зобов'язана сплачувати сім’я в разі призначення субсидії.  Окрім цього, необхідною умовою для призначення субсидії є працевлаштування або навчання всіх зареєстрованих у житловому приміщенні осіб працездатного віку.

Субсидію не призначають, якщо у житлових приміщеннях (будинках) прописані працездатні громадяни працездатного віку, що не працювали і не навчались на денних відділеннях вищих та професійно-технічних навчальних закладів, час навчання в яких зараховують до трудового стажу, впродовж трьох  місяців, що передують місяцю звертання за призначенням субсидію, та які не зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива норми забезпечення населення скрапленим газом, твердим та рідким пічним побутовим паливом, згідно з якими призначаються субсидії, визначаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Натуральні норми  забезпечення  населення  твердим  та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом,  відповідно  до  яких населенню будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування  витрат  на  їх  придбання,   затверджуються обласною  державною  адміністрацією  в   межах мінімальних норм та граничних показників їх вартості, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з обсягу коштів, призначених на зазначену мету.

Дата прийняття постанови Кабінету Міністрів України та розпорядження голови облдержадміністрації не впливає на право заявника звернутися із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива.

З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім’ям, до складу яких входять діти або інваліди І - ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму (з січня 2012 прожитковий мінімум – 1017грн.), субсидія розраховуватиметься виходячи з 10 відсотків річного сукупного доходу сім»ї.

Крім того, виходячи з 10 відсотків річного сукупного доходу буде розраховуватиметься субсидія для сімей, які складаються лише з непрацездатних громадян. При цьому факт працевлаштування немає значення. До непрацездатних громадян належать особи, які досягли пенсійного віку (в тому числі на пільгових умовах), інваліди та неповнолітні діти.

Нагадуємо, що субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива  та скрапленого газу, оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.


Головне управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації
http://sotszahist.mk.ua