Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Допомога ветеранам війни до 5 травня в 2013 році

Урядом 13 березня 2013 року прийнято постанову № 149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Отже, цього року щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:
- інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: інвалідам I групи - 2415 гривень; інвалідам II групи - 2110 гривень;  інвалідам III групи - 1895 гривень;
- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 2415 гривень;
- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків - 745 грн.
- членам сімей загиблих, та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге - 375 грн.
- учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 135 грн.

Розміри допомоги в порівнянні з минулорічними збільшено в середньому на 10 %.  Фінансування виплати здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. 2012 року в Миколаївській області допомогу отримало 44,6 тис.осіб на загальну суму 15,8 млн.грн.  У 2013 році планується що допомогу отримають 41,2 тис. осіб на загальну суму 16,8 млн. грн.

Питання що виникають у ветеранів війни стосовно виплати, отримання разової грошової допомоги повідомляємо.


Який порядок і термін виплати разової грошової допомоги ?
Виплата разової грошової допомоги проводиться управлінням праці та соціального захисту населення щорічно до 5 травня через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Якщо ветеран війни одночасно належить до кількох категорій, наприклад, є учасником війни і членом сім’ї померлого учасника бойових дій, в якому розмірі виплачується компенсація?
Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно із названими законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі, в даному випадку, як сім’ї загиблого в період Великої Вітчизняної війни – 375 гривень.

Якщо статус ветерана війни буде встановлено після 5 травня 2013 року, чи матиме цей ветеран право на одержання разової грошової допомоги в 2013 році?
Ні, разова грошова допомога не виплачується в разі набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та із статтею 4 «Про жертви нацистських переслідувань» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Також зазначаємо, якщо у 2013 році особа вперше набуває право на виплату разової грошової допомоги та їй встановлено відповідний статус до 5 травня цього року, їй необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання (якщо пенсіонер – за місцем отримання пенсії) та надати паспорт, ідентифікаційний номер та посвідчення встановленого зразка.

Хто відноситься до осіб, що мають особливі заслуги?
Відповідно до статті 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Підвищення пенсій інвалідам війни 2,3 групи та учасникам бойових дій яким виповнилося 85 років і більше з 1 травня поточного року

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року № 151 внесено зміни до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010р. № 656 « Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій».

Відповідно до цих змін, з 1 травня 2013 року інвалідам війни 2,3 групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії передбачена абзацом 1 пункту 1 зазначеної постанови, буде виплачуватися в розмірі, встановленому для інвалідів війни 1 групи.

Таким чином, розмір пенсій з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною з 01.05.2013 року не може бути нижчий ніж 2547,90 грн., з 01.12.2013 року - 2704,65грн.

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 р. № 656 « Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій» установлено з 01.01.2012 року інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат ( з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни 1 групи - 285 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, 2 групи - 255, 3 групи - 225, учасників бойових дій - 165 відсотків, виплачується щомісячна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Головне управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації
246142.