Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Чим і кому загрожує «Конверт»

Зарплата «в конверті» як «тіньова» зайнятість – містить загрозу як для тих, хто отримує таку зарплату і видає її, так і для самої держави.

Давайте поміркуємо, чому досі не викорінили це явище.


Отже, перше виправдання, яке озвучують «щасливі власники тіньової зарплати» - це можливість отримати достатньо для того, щоб пенсія від держави була непотрібна. Можливо, в деяких випадках це, дійсно, так.

Проте з іншого боку, отримувати гроші Ви будете рівно стільки, скільки їх Вам будуть готові платити. Це означає, що досить скоро гроші чи бажання (а, може, і те й інше) можуть скінчитися.

Крім того, навіть якщо з роботодавцем Вам пощастило, чи буде призначена державна пенсія зайвою? Навряд чи. Так чи інакше, вона страхує Вас від наслідків невдалого вкладення своїх грошей і інших чинників, які не виключені й мають право бути враховані у сформованій економічній ситуації.

Сьогодні, згідно з чинним законодавством, доходи всіх без винятку громадян України оподатковуються за ставкою в 15% (якщо дохід не перевищує 10-кратного розміру мінімальної зарплати) та 17% - якщо перевищує. Це не так вже й  багато, адже в період, коли оподаткування відбулося згідно з Декретом про оподаткування прибутку громадян, процентна ставка податку становила 40%, а в Європі й сьогодні податки забирають у громадян 45-50% доходу.

Однак найбільше роботодавців і самих працівників, як правило, лякає не це. Той факт, що державний бюджет не одержує належні йому гроші й тому розоряється, найчастіше «опускають».

Усе це розглядається як «далеке майбутнє», що ще може змінитися. Основною ж мотивацією для отримання «білої» зарплати є факт порушення закону в разі роботи «за конверт з грошима».

Так, у цьому випадку Ви ухиляєтеся від сплати податків, а це карається законом.

Варто задуматися, чи не так?

Головне управління праці та
соціального захисту населення
Миколаївської облдержадміністрації