Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Про відзначення Дня соціальної справедливості в Миколаївській області

За рішенням 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН з 2009 року 20 лютого проголошено Всесвітнім днем соціальної справедливості, який відзначається щороку.

20 лютого 2013 в Україні вдруге відзначатиметься День соціальної справедливості, запроваджений Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021 за ініціативи Федерації профспілок України.

Соціальна справедливість є загальновизнаною цінністю сучасного демократичного суспільства, що закріплена в документах світової спільноти, зокрема в Міжнародних пактах ООН. Тому в реалізації соціальної політики соціальної держави вона виступає як ключовий принцип.

Соціальна справедливість – це і узагальнена моральна оцінка суспільних відносин, і один з основних загальнолюдських соціальних ідеалів, конкретне розуміння і зміст якого змінювалося протягом історії, і сьогодні немає єдиного розуміння його змісту. При визначенні соціальної справедливості найчастіше її співвідносять із соціальною рівністю, і в цьому контексті соціальна справедливість розуміється як міра рівності і нерівності в розподілі матеріальних і духовних благ у суспільстві, статусів і влади, а також у життєвому положенні різних суспільних груп.

Соціально справедлива держава бере на себе відповідальність за кожного громадянина, прагне забезпечити кожній людині гідні умови існування, соціальний захист, співучасть в управлінні виробництвом, можливості для самореалізації в суспільстві. Діяльність такої держави спрямована на справедливу політику зайнятості, гідну оплату праці, справедливе оподаткування, соціальний захист, підтримку сім'ї та материнства тощо.

Соціальна справедливість неухильно утверджується в нашій області досягненням домовленостей всіх гілок влади та сторін соціального діалогу для добра кожного громадянина.
В Миколаївській області реалізуються Програми соціального спрямування, це - Комплексна програма соціального захисту населення "Турбота", обласна Програма "Безбар`єрна Миколаївщина" та Програма подолання та запобігання бідності у Миколаївській області. В рамках виконання програм, наприклад, з обласного бюджету виділяються кошти та  забезпечується матеріальна підтримка різних категорій населення (інвалідів, ветеранів, учасників бойових дій, пенсіонерів тощо).

Для надання соціальних послуг та матеріального забезпечення безробітних громадян реалізується Програма зайнятості населення Миколаївської області.

З метою розвитку соціального діалогу на виробничому рівні, посиленню захисту соціально-економічних, у тому числі трудових прав та інтересів працюючих укладено обласну Угоду з соціально-економічних питань на 2012-2015 роки між обласною державною адміністрацією, обласною радою, організацією роботодавців та обласною радою профспілок. Відповідні Угоди діють у всіх містах і районах області. Стан виконання зобов’язань Угоди знаходиться на контролі всіх сторін, що їх підписали.

Для забезпечення активізації взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, профспілок та роботодавців щодо ведення соціального діалогу, в тому числі укладання та виконання колективних договорів, діють розпорядження голови облдержадміністрації від 25 червня 2010 року №201-р "Про посилення співпраці між органами влади та профспілками в рамках соціального діалогу в Миколаївській області" та розпорядження голови облдержадміністрації від 22 січня 2007 року №23-р "Про активізацію роботи щодо укладання та виконання колективних договорів в Миколаївській області".

Миколаївська облдержадміністрація з метою привернення уваги громадянського суспільства до необхідності вирішення тих проблем у соціально-економічній і трудовій сферах, без розв’язання яких неможлива побудова в Україні суспільства соціальної справедливості звернулася до голів райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) голів, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації взяти участь у відзначенні 20 лютого 2013 року Дня соціальної справедливості шляхом здійснення публічних заходів та інформаційних акцій .
Відзначення на обласному рівні Всесвітнього Дня соціальної справедливості сприятиме акцентуванню уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальної справедливості для всіх громадян України. В умовах світової фінансової кризи ці питання набувають особливої актуальності та сприятимуть об’єднанню суспільства навколо важливої соціальної мети.


Головне управління праці
та соціального захисту населення
облдержадміністрації