Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Надання населенню субсидій для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу

У 2012р. субсидій для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу було призначено 9641 сім'ї на загальну суму 8507,8тис.грн.

Головною умовою призначення субсидії є наявність різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ та паливо (в межах норм володіння і користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами) і обсягом обов'язкового відсотку платежу, який зобов'язана сплачувати сім’я в разі призначення субсидії. Окрім цього, необхідною умовою для призначення субсидії є працевлаштування або навчання всіх зареєстрованих у житловому приміщенні осіб працездатного віку.

Субсидію не призначають, якщо у житлових приміщеннях (будинках) прописані працездатні громадяни працездатного віку, що не працювали і не навчались на денних відділеннях вищих та професійно-технічних навчальних закладів, час навчання в яких зараховується до трудового стажу, впродовж трьох  місяців, що передують місяцю зверненням за призначенням субсидії, та які не зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу.

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива норми забезпечення населення скрапленим газом, твердим та рідким пічним побутовим паливом, згідно з якими призначаються субсидії, визначаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 15 травня 2012 р. №139-р "Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим пічним побутовим паливом і скрапленим газом та встановлення показників їх вартості, відповідно до яких населенню Миколаївської області будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам" (із змінами внесеними розпорядженням від 02.08.2012 № 253-р) встановлено норми забезпечення твердим паливом і скрапленим газом, а також показники їх вартості для надання населенню пільг і житлових субсидій.

Пунктом 3 зазначеного розпорядження затверджено алгоритм визначення у наступних роках граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу шляхом індексації попередніх показників на коефіцієнт, який включає прогнозний індекс споживчих цін поточного року та прогнозні індекси споживчих цін за попередні роки починаючи з 2013 року.

Постановою КМУ від 28.11.2012 року №1125 "Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2013 рік та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 р. №907" у 2013 році визначено прогнозний індекс споживчих цін на рівні 104,8 відсотка. За роз'ясненням Мінфіну, Мінсоцполітики для визначення граничних показників вартості твердого палива та скрапленого газу при наданні пільг та житлових субсидій для їх придбання у 2013 році за рахунок субвенції з державного бюджету буде  застосовуватись зазначений прогнозний індекс споживчих цін Таким чином вказані граничні показники у 2013 р. становлять:
- тверде паливо – 995,60 гривень за 1 тонну;
- скраплений газ – 127,73 гривні за один балон (21 кілограм).

Нагадуємо, що субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива  та скрапленого газу, оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Головне управління праці та
соціального захисту населення
облдержадміністрації