Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

Соціальна сфера є головною в роботі уряду будь-якої країни світу. Адже ключова функція держави – забезпечувати добробут громадян, підвищувати рівень життя в країні.  Конкретні заходи, спрямовані на досягнення цієї мети, містяться у соціальних ініціативах Президента, усі вони уже виконані або виконуються. Ці ініціативи зорієнтовані на покращення життя найуразливіших верств населення, у першу чергу – інвалідів.

Виплати при народженні дитини та інші види соціальної допомоги сім’ям з дітьми – це інвестиції в майбутнє нашої країни.

Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.

З 1 жовтня 2012 року розмір державної соціальної допомоги для інвалідів з дитинства І групи  підгрупи А (з урахуванням надбавки на догляд) становить   1498,0 грн. підгрупи Б – 1284,0 грн.; для інвалідів ІІ групи – 856,00 грн.; для інвалідів  ІІІ групи –   856,00 грн.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, який видається у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров'я України, але не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку включно.

Розмір державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років становить 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.08 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» передбачена виплата щомісячної державної адресної допомоги у сумі, що не вистачає до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у разі, коли щомісячний розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (з урахуванням надбавок,  підвищень,  додаткових пенсій, цільової  грошової  допомоги,  сум  індексації  та  інших  доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму,  встановленого законом для  осіб,  які  втратили  працездатність.

Таким чином, розмір державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів без надбавки на догляд з 1 жовтня  становить - 856,0 грн.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, при умові фактичного догляду за нею.
Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби..

Розмір державної допомоги на дітей інвалідів (з надбавкою на догляд) з 1 жовтня 2012 року становить:
на дітей віком до 6 років – 1064,2 грн
на дітей віком від 6 до 18 років – 1179,7 грн

За станом на 1 жовтня 2012 року в Миколаївській області державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам отримують 9596 осіб, виплата державної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам здійснюється без заборгованості.

За додатковими роз’ясненнями звертатися за телефоном 24-01-62.