Decrease Size Reset font to default Increase Size

Головне меню

Корисні посилання

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Миколаївська ОДА

ГУДС

МОЦСЗН

ТДІЗПП

Порядок прийому громадян до інтернатних установ системи соціального захисту

В Миколаївський області функціонують 10 будинків-інтернатів системи  соціального захисту населення, з них 2 геріатричного профілю,  7 психоневрологічних інтернатів для дорослих (4 для жінок  та 3 для чоловіків), 1 для дітей-інвалідів  III-IV профілів

Геріатричні пансіонати (для громадян похилого віку та інвалідів ) розташовані у м. Вознесенську та м. Миколваєві, психоневрологічні –  у с. Виноградівка (жіночий), с.Лоцкіно (жіночий), с.Горожено (чоловічий) Баштанського району:, у с.Новосвітлівка ( жіночий) Веселинівського району, у с.Лупарево (чоловічий) Жовтневого району, у с.Баратівка (чоловічий) Новобузького району, у м.Первомайську (жіночий), у с.Степове  ( дитячий, для хлопчіків  з глибокою розумовою відсталістю та психічними розладами, які мають складні фізичні вади розвитку). Миколаївського району

В установах створено належні умови для проживання підопічних та вихованців..

Підопічні забезпечуються житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, столовим посудом, чотириразовим харчуванням (у дитячому - п’ятиразовим), яке по калорійності та якості відповідає встановленим нормативам, цілодобовим медичним, комунально-побутовим  обслуговування тощо. Щорічно всі підопічні проходять поглиблений медичний огляд. У разі необхідності, підопічні направляються на стаціонарне лікування до закріплених за установами лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я.

До будинків-інтернатів геріатричного профілю на повне державне утримання приймаються громадяни похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди I-II групи, старші 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказано перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

Як виняток, до геріатричного пансіонату можуть прийматися особи похилого віку  та інваліди, які мають працездатних дітей або родичів, зобов’язаних відповідно чинного законодавства їх утримувати, якщо вони з об’єктивних причин не можуть цього робити. У такому разі щодо кожного окремого випадку на підставі підтверджуючих документів, приймається рішення колегії департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

При наявності вільних місць до геріатричного пансіонату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, які відповідно до чинного законодавства зобов’язані їх утримувати за умови 100% відшкодування пансіонату витрат на їх утримання.

Громадяни похилого віку та інваліди, ветерани війни та праці при наявності вільних місць можуть прийматися на тимчасове проживання терміном від 1 до 6 місяців, як на загальних підставах, так і на платній основі.

До психоневрологічного інтернату приймаються на державне утримання психічно хворі особи, які досягли пенсійного віку та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи,  незалежно від наявності батьків або родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

До дитячого будинку-інтернату приймаються діти-інваліди віком від 4 до 18 років незалежно від наявності родичів.

Для оформлення до будинку-інтернату необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за  місцем реєстрації інваліда або особи похилого віку, що потребує влаштування до інтернатної установи.